LFF futsal taurės antrajame etape – Panevėžio ekipų fiasko © lff.lt nuotr.

Šeštadienį rungtynėmis tarp sostinės VDA ir Panevėžio „Dembavos“ baigėsi antrasis LFF futsal taurės turnyro etapas, po kurio dėl titulo liko kovoti vos aštuoni klubai. Pastarasis etapas itin nesėkmingas buvo visoms trims Panevėžio ekipoms, kurios patyrė pralaimėjimus dideliais skirtumais ir į kitą etapą nepateko.

Aštuntfinalis startavo „Ekrano“ – „Saulės krašto“ rungtynėmis. Jas 5:0 laimėjo A lygos atstovai, kuriems po du įvarčius pelnė Aivaras Bagočius, Joao Marcosas De Souza ir vieną – Dmytro Klochko. Galima tik priminti, kad pastarasis duetas prie „Saulės krašto“ prisijungė sausio mėnesį. Šioje dvikovoje žinomiausias ekranietis Andrejus Karvatskis buvo nubaustas raudona kortele.

Sostinės derbyje tarp Pirmos ir A lygos klubų triumfavo pastarosios atstovai. „Aktas“ po Igno Kunicko įvarčio pirmavo, tačiau po pertraukos savo klasę įrodė žymiai didesnę patirtį salėje turintys „Turbotransfers“ žaidėjai. Jie laimėjo 4:1, o du įvarčius nugalėtojams pelnė Tomas Bielickas.

Dabartiniai taurės savininkai Jonavos „Vikingai“ 5:0 nugalėjo „Radviliškį“. Nors skirtumas – labai didelis, tačiau svarbu pažymėti, kad net tris kartus jonaviečiai pasižymėjo paskutinę minutę, kai varžovų vartai buvo tušti. Maksimas Avetysianas prie pergalės pridėjo du įvarčius.

Nesunkią pergalę iškovojo ir šio sezono A lygos debiutantas Vilkaviškio „Bruklinas“. Vilkaviškiečiai 5:1 išvykoje nugalėjo „Panevėžio“ ekipą bei iškovojo kelialapį į ketvirtfinalį. Po du įvarčius nugalėtojams pelnė Benas Buzevičius ir Artūras Pečiulis.

Atkakliausia pasibaigusio etapo kova vyko Kaune, kur „Inter“ 5:6 nusileido Mažeikių VIP komandai. Labai sėkmingą pradžią turėję ir per pirmąjį kėlinį trijų įvarčių persvarą susikūrę mažeikiškiai atsipalaidavo ir per penkias antrojo kėlinio minutes varžovams leido skirtumą sumažinti iki minimumo. Panašus scenarijus pasikartojo ir dvikovos pabaigoje.

„Kauno Žalgirio“ legionieriai Arthuras ir Wesley įformino hetrikus, o šalies čempionai nesuteikė varžovams nė menkiausios galimybės „Širvintoms-VGTU Vilkams“ ir nugalėjo juos 8:1. Šioje dvikovoje „Kauno Žalgiriui“ jau atstovavo du naujokai iš Brazilijos.

Paskutinėje dvikovoje sostinės VDA 7:2 buvo pranašesnė už Panevėžio „Dembavą“. Buvusiems A lygos atstovams keturis įvarčius pelnė Paulius Sakalis. Pralaimėjusiųjų gretose vieną iš įvarčių pelnė Lietuvos rinktinės puolėjas Armandas Kučys.

Visi aštuoni antrojo etapo nugalėtojai kovą dėl taurės tęs ketvirfinalyje, kuris yra paskutinis žingsnis iki finalo ketverto. Keturios stipriausios taurės turnyro komandos santykius aiškinsis kovo 11-12 dienomis.