Į kasmetinį Lietuvos futbolo strategijos suvažiavimą lapkričio pabaigoje susirinkę futbolo visuomenės nariai kartu su Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) atstovais atnaujino futbolo vystymo gaires.
Dvi dienas Vilniuje vykusioje diskusijoje dalyvavo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) skyrių vadovai, šakinių asociacijų ir apskričių federacijų atstovai. Diskusijas moderavo ir savo patirtimi iš kitų šalių futbolo federacijų dalijosi FIFA Vystymo pareigūnė Eva Pasquier bei konsultantai Hansas Rudolfas Hasleris, Alistairas Grey'us ir Peteris Diare'as.
Prieš ketverius metus sudarytame futbolo kelrodyje - strategijoje iki 2020 metų - buvo nustatytos keturios pagrindinės kryptys: profesionalus futbolas, masinis futbolas, infrastruktūros plėtra ir futbolo kultūros ugdymas.
Apžvelgus dabartinę situaciją ir nuveiktus darbus, kartu su FIFA konsultantų pagalba pateiktos pastabos, pasiūlymai ir rekomendacijos strategijos koregavimui ir atnaujinimui pagal aktualijas ir laukiančius iššūkius.
Remiantis futbolo strategija formuojami trumpalaikiai ir ilgalaikiai uždaviniai, planuojama LFF veikla ir investicinės programos.
Ypatingas dėmesys buvo skiriamas jaunių futbolui ir šiemet sukurtos Elitinės jaunių lygos klausimams. Artimiausi prioritetai - skatinti klubų ir jaunių lygos profesionalėjimą.
„Visos keturios strategijos kolonos atsiremia į jaunių futbolą. Šis klausimas ir sfera turėtų būti aktualiausia visiems - tiek federacijai, tiek apskritims, tiek visai šaliai. Jaunių futbolo reformos reikalauja daug darbo ir tai ne tik federacijos reikalas. Didžiausią darbą čia turi atlikti šalies sporto skyriai, apskričių darbuotojai",- teigė FIFA atstovė E.Pasquier.
Masinio futbolo srityje iki šių metų organizuota labai daug projektų, kurie yra puikiai žinomi ir susilaukė didelio populiarumo - pradedant senjorų pirmenybėmis, mokyklų žaidynėmis „Golas!" ir baigiant darželių projektu „Futboliukas". Dėl jų futbolas sparčiai plinta ne tik berniukų, bet ir mergaičių tarpe.
Venas iš uždavinių - plėsti aktyvių žmonių tinklą, kurie perimtų jau įsibėgėjusių projektų organizavimą savo bendruomenėse, miesteliuose, regionuose ir apskrityse. Pažymėta, kad masinio futbolo projektuose privalo aktyviau dalyvauti ir apskričių federacijų atstovai, futbolo treneriai, kurie paskatintų vaikus lankyti profesionalias futbolo treniruotes.
Infrastruktūros plėtrą artimiausiais metais paskatins standartinių matmenų dirbtinių dangų projekto tęsinys, kuris su UEFA parama planuojamas kitąmet. Pirmajame projekto etape buvo atnaujinta nemažai A ir I lygos klubų stadionai, o antrajame numatoma didesnį dėmesį skirti bendrojo lavinimo įstaigų infrastruktūros vystymui.
Tarp strategijos uždavinių - futbolo infrastruktūros geografinio žemėlapio sukūrimas. Jis būtų naudingas ateityje tarptautinių turnyrų organizavimui, nes jiems aktualus tik aikštynų ar stadionų kiekis ir kokybė, bet ir atstumai.
Strategijos vizijoje numatoma, jog futbolas iki 2020-ųjų turėtų tapti populiariausia ir profesionaliausiai organizuota sporto šaka, kurią bendruomenės renkasi laisvalaikiu.
LFF peržvelgė strategiją ir dabar skatins klubų bei jaunių lygos profesionalėjimą
Europos futbolo čempionatas 2028
UEFA Čempionų Lyga
UEFA Europos lyga
Konferencijų lyga
Anglijos Premier League
Vokietijos Bundesliga
Ispanijos La Liga
Prancūzijos Ligue 1
Italijos Serie A
Lietuvos A lyga
Kitos naujienos
Dienos nuotrauka
Šešis trofėjus per metus laimėjusios ekipos
Italijos Serie A
N. Fullkrugas yra arti persikėlimo į „AC Milan“ klubą
Karaliaus taurė (Copa del Rey)
X. Alonso: „Noriu pasveikinti Endricką su geru jo pasirodymu“
MLS
L. Suarezas dar metams lieka Majamio „Inter“ ekipoje
Anglijos Lygos taurė (Carabao Cup)
P. Guardiola: „Net akli žmonės gali pastebėti R. Cherki talentą“
Italijos Serie A
P. Dybala karjera kitą vasarą gali pakrypti į gimtinę
(1)
K. Mbappe „Talavera“ žaidėjams dalijo savo marškinėlius
Viniciui – nemaloni „Talavera“ fanų „dovanėlė“
(4)
Transferai
Saudo Arabijos klubai vėl žvalgosi į B. Fernandesą
(2)
FIFA ir „Netflix“ išleis naują futbolo žaidimą
„Real“ turėjo paplušėti „Copa del Rey“ mače
(1)
„Man City“ žengė į Lygos taurės pusfinalį
(3)
FIFA Tarpžemyninė taurė – PSG ekipos žaidėjų rankose
(10)
C. Baleba: „Nemanau, kad gandai su „Man United“ galėjo mane paveikti“
J. Laporta: „Real“ klubas labiau jaudinasi dėl „Barcelona“, nei turėtų“
Anglijos Lygos taurė (Carabao Cup)
A. Garnacho: „Mums svarbiausia yra padėti klubui tada, kada reikia“
(3)
Copa Libertadores
A. Christensenas: „Man svarbiausia buvo sužaisti dar vienas rungtynes“
Turnyrą Čekijoje futsal rinktinė pradėjo nesėkme
Karaliaus taurė (Copa del Rey)
H. Flickas: „Norėjome parodyti M. Ter Stegenui, kad jis grįžo“
Afrikos Nacijų taurė
O. Marmoushas: „Egiptas laimės Afrikos taurę, o vėliau ir pasaulio čempionatą“
(10)
Lietuvos A lyga
Du klubai išlaikė svarbius žaidėjus, D. Antanavičius grįžo į Marijampolę
Lietuvos A lyga
Du klubai išlaikė svarbius žaidėjus
Anglijos Lygos taurė (Carabao Cup)
E. Maresca: „Darau viską tam, kad būtų geriausia fanams, žaidėjams ir kitiems“
Pasaulio futbolo čempionatas 2026
Nigerija griebiasi šiaudo, siekiant vietos pasaulio čempionate
Nėra komentarų...
Nėra komentarų...
Nėra komentarų...
Cituoti komentarą
Pranešti apie netinkamą komentarą