LFF taurė: žalgiriečiai pasismagino Radviliškyje

Vilniaus „Žalgiris“ LFF taurės ketvirtfinalyje priėmė kiek neįprastą trečioje pagal pajėgumą lygoje rungtyniaujančių FSK „Radviliškio“ iššūkį. Žalgiriečiams varžovai nepasipriešino, o po gan lengvos kovos Lietuvos čempionai ir taurės savininkai į pusfinalį žengė laimėję rezultatu 7:0 (6:0).

Šiose rungtynėse vyriausiasis „Žalgirio“ treneris Valdas Dambrauskas išbandė net kelis naujus veidus iš jaunimo komandos: rungtynes starto sudėtyje pradėjo Julius Momkus, Jonas Skinderis, Dominykas Barauskas ir Aldas Korsakas. Po keitimo aikštėje pasirodė ir Ernestas Stočkūnas bei Justas Lasickas.

Žalgiriečiai ilgai netruko išsiveržti į priekį. Jau 3-iąją minutę Marius Žaliūkas pavojingai smūgiavo kampinio metu, o jau kitos atakos metu po Matija Ljujičiaus perdavimo nuo kampinio gairelės Marinas Matošas niekieno netrukdomas pelnė įvartį vos iš kelių metrų distancijos – 1:0.

7-ąją minutę į stadioną susirinkusius žiūrovus aiktelėti privertė Elivelto. Brazilas po puikaus komandos draugo perdavimo pabandė nuginkluoti vartininką akrobatišku smūgiu per save, tačiau A. Rudzitis laiku sureagavo ir atrėmė žalgiriečio šūvį.

10-ąją minutę žalgiriečiai varžovus vėl nubaudė. Greitos atakos metu Julius Momkus laiku atliko perdavimą į baudos aikštelę įkirtusiam Jorge‘ui Chulai, kuriam beliko tik pasiųsti kamuolį į vartus – 2:0.
13-ąją minutę varžovų vartininkui ir vėl teko paprakaituoti. Iš pradžių galingu smūgiu iš tolimos distancijos jo budrumą patikrino M. Ljujičius, o vėliau šalia skersinio pavojingai smūgiavo ir J. Momkus. 17-ąją minutę tas pats jaunasis puolėjas sudrebino ir vartų virpstą.

20-ąją minutę po gražios trumpais perdavimais paremtos kombinacijos su M. Ljujičiumi Elivelto liko vienas prieš vartininką ir nesunkiai pelnė dar vieną „Žalgirio“ įvartį. Vos po trijų minučių lygiai taip pat vienas prieš vartininką atsidūrė ir per jį perkėlęs kamuolį pasižymėjo J. Momkus – 4:0.

Po ilgesnės tylos 31-ąją minutę žalgiriečiai prabilo dar kartą. Po aštraus Elivelto perdavimo J. Momkus ir vėl liko vienas prieš vartininką bei nesudėtingu smūgiu nuginklavo jį antrą kartą iš eilės – 5:0. Vos po minutės klastingą smūgį atliko M. Ljujičius, kurio šūvį į vadinamąją devyniukę atmušė laiku susizgribęs vartininkas.

Kėliniui artėjant pabaigos link žalgiriečių atakos ir toliau liejosi lyg galinga liūtis, bet varžovams vis pavykdavo apsiginti. Į vartus smūgiavo Marinas Matošas, bet nesėkmingai. 40-ąją minutę į baudos aikštelę prasibrovė Elivelto, tačiau galingas jo šūvis buvo blokuotas.

Radviliškiečių agoniją pirmajame kėlinyje užbaigė Saulius Mikoliūnas. Po galybės perdavimų baudos aikštelėje saugas lyg vaizdo žaidime liko už vartininko A. Rudzičio nugaros ir kamuolį parideno į niekieno nebeginamus vartus – 6:0.

Prasidėjus antrajam kėliniui varžovai ir toliau neskubėjo į puolimą, koncentruodamiesi savų vartų gynybai. Žalgiriečiai ėlinį pradėjo dviem netiksliai smūgiais: iš pradžių virš vartų smūgiavo M. Ljujičius, po kelių minučių jo pėdomis sekė ir M. Matošas. 53-iąją minutę į baudos aikštelę kaip vijurkas įsiveržęs Elivelto smūgiavo tiesiai į vartininką.

Bene realiausios progos antrojo kėlinio pradžioje sulaukė jaunasis J. Momkus. Puolėjas išlaukė komandos draugo perdavimo bei galingu smūgiu galva vos iš kelių metrų atstumo sudrebino vartų skersinį. Po kelių minučių į baudos aikštelę įsiveržęs J. Chula smūgiavo į vartininką, o , 56-ąją minutę M. Ljujičius galingu smūgiu sudrebino vartų konstrukciją.

65-ąją minutę varžovams ir vėl teko paplušėti gynyboje. Po keitimo pasirodęs Ernestas Stočkūnas atliko puikų perdavimą Elivelto, tačiau brazilas po kontakto su priešininkų gynėju prarado koncentraciją ir į vartus nepataikė. Vos po akimirkos į vartininką smūgiavo J. Chula, kiek vėliau virš vartų skriejo J. Momkaus šūvis galva.

70-ąją minutę žalgiriečiai sulaukė dar dviejų pavojingų progų. Kampinio metu po E. Stočkūno perdavimo klastingai smūgiavo Bahrudinas Atajičius, bet vartininkas legionieriaus šūvį atrėmė. Vos po akimirkos šalia vartų smūgiavo ir Jonas Skinderis. Po kelių minučių techniškai atsikratęs gynėjų smūgiuoti pabandė ir E. Stočkūnas, bet vartininkas ir vėl laiku reagavo.

77-ąją minutę žalgiriečiams pagaliau pavyko pralaužti antrajame kėlinyje neklydusį vartininką. Kampinio metu po pakartotinio perdavimo „Radviliškio“ vartų sargas neatsilaikė prieš triuškinantį Elivelto smūgį galva, o rezultatas tapo jau 7:0.

82-ąją minutę rezultatą dar labiau padidinti galėjo Justas Lasickas, tačiau komandos draugo perdavimo sulaukęs ir vienas prieš vartus likęs žalgirietis įkliuvo į painius Aurimo Žirgulio spąstus ir kamuolys vartų nepasiekė.

84-ąją minutę J. Lasickas išprovokavo 11 metrų baudinį, bet prie žymos stojęs J. Momkus įregistruoti hetriko nesugebėjo – jo smūgį atrėmė kamuolio skriejimo trajektoriją atspėjęs vartininkas. Po minutės akrobatiniu smūgiu pasižymėti nesėkmingai pabandė Elivelto, o 87-ąją minutę galingu smūgiu galva virpstą sudrebino M. Matošas.

90-ąją minutę vienas prieš vartus išsiveržęs jaunasis J. Momkus ir vėl klydo, o jo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų. Rungtynės baigėsi užtikrinta žalgiriečių pergale bei iškovotu kelialapiu į taurės pusfinalį.

FSK „Radviliškis“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:7 (0:6)
3‘ [0:1] Marinas Matošas
10‘ [0:2] Jorge‘as Chula
20‘ [0:3] Elivelto
23‘ [0:4] Julius Momkus
31‘ [0:5] Julius Momkus
44‘ [0:6] Saulius Mikoliūnas
77‘ [0:7] Elivelto

Vilniaus „Žalgirio“ sudėtis: Armantas Vitkauskas, Aldas Korsakas, Jonas Skinderis, Marius Žaliūkas, Dominykas Barauskas (63‘ Justas Lasickas), Marinas Matošas, Matija Ljujičius (63‘ Bahrudinas Atajičius), Elivelto, Saulius Mikoliūnas, Jorge‘as Chula, Julius Momkus.