LFF taurėje penktadienį sužaistos trejos rungtynės © Eurofootball.lt
Penktadienį Vilniaus "Sportimos" maniežas tapo savotišku Lietuvos futbolo centru - jame per dieną buvo sužaistos trejos LFF taurės aštuntfinalio rungtynės, kuriose įtikinamas pergales iškovojo favoritai "Vėtros" ir "Kauno" klubai, o trečiose rungtynėse "Nevėžis" įveikė "Šilutę".

Lengviausią užduotį turėjo Vilniaus "Vėtra", kurios varžovu buvo I lygos komanda Jonavos "Lietava". Pirmojo kėlinio viduryje sostinės ekipą į priekį baudos smūgiu išvedė Nerijus Sasnauskas, 73 minutę antrą įvartį pridėjo klubo naujokas Algis Jankauskas, o pergalę priešpaskutinę minutę "Vėtrai" smūgiu galva įtvirtino Robertas Vėževičius.

Po susitikimo "Vėtros" treneris Edgaras Gessas oficialiai klubo svetainei teigė, kad pergalė galėjo būti dar didesniu skirtumu, jeigu būtų pavykę pasinaudoti susikurtomis progomis.

"Pilnai kontroliavom žaidimą ir sukūrėme labai daug progų. Deja ne visas jų pavyko realizuoti ir paversti įvarčiais. Žaidžiant su komanda, kuri visa ginasi baudos aikštelėje, sunku įmušti daug įvarčių. Esu patenkintas saugų linija ir gynyba, nes varžovams neleidome susikurti nė menkiausios progos", – sakė E.Gessas.

Antrame susitikime susigrūmė du "A lygos" klubai - vicečempionas "Kaunas" ir "Šiauliai". Nors praėjusį sezoną taurės ketvirtfinalyje dvikovos nugalėtoją išaiškino tik dramatiškas įvartis, šį kartą kauniečiai visą mačą kontroliavo žaidimą ir įmušę tris įvarčius antrajame kėlinyje iškovojo triuškinančią pergalę.

Visus tris įvarčius "Kaunui" įmušė po keitimo aikštėje pasirodęs Arkadiušo Klimeko ir Gvido Juškos puolėjų duetas - į priekį savo komandą tiksliu smūgiu į tolimąjį vartų kampą išvedė A.Klimekas, po minutės panašioje situacijoje pasižymėjo G.Juška, o susitikimui artėjant į pabaigą legionerius iš Lenkijos įmušęs galva pasižymėjo ir antrą kartą.

Praėjusį sezoną "A lygoje" nei vienos pergalės neiškovojęs Kėdainių "Nevėžis" naująjį sezoną pradėjo laimėjimu - rezultatu 3-1 buvo įveikta "Šilutės" ekipa. Jau 5-ą minutę smūgiu galva "Nevėžį" į priekį išvedė Marius Činikas, dar po dešimtieč minučių Šarūną Kilijoną nuginklavo Mindaugas Daunoravičius, o sužaidus pusvalandį pegalę įtvirtino Darius Adomaitis. Šilutiškių gretose paguodos įvartį įmušė Artūras Rimkevičius.

Šeštadienį bus žaidžiami dar trys pirmieji aštuntfinalio susitikimai ir taip pat bus žaidžiamas vienas atsakomasis mačas tarp "Vilniaus" ir "Vėtros" dublerių komandos. Pirma šių komandų dvikova baigėsi be įvarčių.

Penktadienio aštuntfinalių statistika

Vilniaus "%c00123" 3 - 0 Jonavos "Lietava"
26` [1 - 0] Nerijus Sasnauskas
73` [2 - 0] Algis Jankauskas
89` [3 - 0] Robertas Vėževičius

"Vėtra": Žutautas (80` Kacinkevičius); Gvildys, Raliukonis, A.Jankauskas, Sasnauskas; Preikšaitis, Vencevičius, Šernas (46` Vėževičius), Vaineikis (73` Boikovs); Blažys, Kuznecov (69` Usačiov)

"Lietava": Skorupskis; Česnovičius, M.Regelskis, Vizbaras (75` Giedraitis), Šulinskas, Kavolis, Šichranov, Korsakas, Fiodorovas (64` Černiauskas), Babenskas (83` Auglys), Nazarko (52` Damašitskas)

"%c00030" 3 - 0 "%c00222"
54` [1 - 0] Arkadiusz Klimek
55` [2 - 0] Gvidas Juška
81` [3 - 0] Arkadiusz Klimek

"Kaunas": Kurskis; Radžius, Kijanskas, Bagužis, Kunevičius; Barevičius (54` Fattakhov), Ivaškevičius (47` Kvaratskhelia), Žaliūkas, Pilibaitis (80` Valskis); Beniušis (49` Juška), Velička (51` Klimek)

"Šiauliai": G.Arlauskis; Oriol, Lunskis, S.Galiūza, N.Garuckas; Lapeikis (66` P.Šidlauskas), Tarasov (87` D.Arlauskis), Juodeikis, Afanasenka (85` Šilėnas); I.Galiūza, Butavičius;

"%c00141" 1 - 3 Kėdainių "%c00231"
5` [0 - 1] Mantas Činikas
15` [0 - 2] Mindaugas Daunoravičius
30` [0 - 3] Darius Adomaitis
39` [1 - 3] Artūras Rimkevičius

"Šilutė": Kilijonas; Juozaitis (53` Nesterenko), Gaurilovas, Butkus, Pacevičius; Petrenko, Judickas (32` Gražys), Zubavičius, Mačiulis; Rimkevičius, Grigalevičius (57` Podelis)

"Nevėžis": Jazokas; Dobilas, Pinskus, Rimavičius, Juknevičius (56` Slepakovas); Smilginas (78` Rokas), Činikas, Adomaitis, Bezykornovas; Stankevičius (38` Valančius), Daunoravičius (63` Macianskis)