LFF Taurės pusfinaliuose užfiksuotos dvejos lygiosios © Eurofootball.lt
Trečiadienį LFF Taurės turnyre buvo žaidžiami pirmieji pusfinalio susitikimai. Abu mačai tarp "Sūduvos" ir "Atlanto" bei "Vilniaus" ir "Ekrano" baigėsi lygiosiomis, tad finalo dalyviai bus visiškai aiškūs tik po atsakomųjų dvikovų.

Marijampolės miesto stadionas, 805 žiūrovai
Teisėjas - Paulius Malžinskas
"%c00125" 1 - 1 "%c00124"
54` [1 - 0] Darius Maciulevičius (iš 11m.)
85` [1 - 1] Ivo Begič

Pirmoje pusfinalio poroje Marijampolėje žaidė vietos "Sūduvos" ir svečių iš Klaipėdos "Atlanto" vienuolikės. Marijampoliečiai pirmavo po 54-ąją minutę Dariaus Maciulevičiaus nuo 11-os metrų žymos įmušto įvarčio, tačiau mačo pabaigoje svečių legionierius iš Kroatijos Ivo Begičius išlygino rezultatą.

Rungtynės taip ir baigėsi rezultatu 1-1, tad išvykoje įmušto įvarčio persvarą prieš atsakomąjį mačą, kuris vyks rugsėjo 27 dieną uostamiestyje, įgijo "Atlantas".

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 450 žiūrovų
Teisėjas - V.Vasiliauskas
"%c00140" 2 - 2 "%c00033"
43` [0 - 1] Vitalijus Kavaliauskas
44` [1 - 1] Vytautas Lukša
69` [2 - 1] Aivaras Laurišas
90` [2 - 2] Mantas Savėnas

Rungtynes abi ekipos pradėjo kiek atsargiai, tačiau rungtynių pradžioje geriau atakuoti sekėsi vilniečiams, kurie neleido atsipalaiduoti "Ekrano" gynėjams. Jau 5-ąją rungtynių minutę "Vilniaus" saugas Evertonas pabandė laimę iš toli, tačiau jo smūgis buvo netikslus.

Dar po minutės kitas vilnietis Mindaugas Panka įsiveržė į baudos aikštelę tačiau smūgiavo šalia vartų. 13-ąją minutę Ramūnas Radavičius prasiveržė dešiniu kraštu, bet smūgiavo tiesiai į "Ekrano" vartų sargą Arvydą Skrupskį.[imgck]http://www.eurofootball.lt/img/news/vilnius-ekranas/vilnius1.jpg[comment]Susitikimo pradžioje aktyvesni buvo vilniečiai[/comment]

16-ąją minutę Aivaras Laurišas įsiveržė į baudos aikštelę ir smūgiavo į vartus, tačiau jo smūgį vėl atrėmė A.Skrupskis, o pakartotinis Evertono smūgis buvo kiek netikslus. Pirmąją kiek pavojingesnę ataką "Ekrano" futbolininkai surengė 18-ąją minutę, tačiau panevežiečių legionierius iš Latvijos Ruslanas Michalčukas nesugebėjo pasiekti į baudos aikštelę pakeltą kamuolį.

Sužaidus kiek daugiau nei pusę pirmojo kėlinio dar vieą progą turėjo vilniečių puolėjas A.Laurišas, bet jo smūgiuotas kamuolys vėl skriejo tiesiai į vartininką. 25-ąją minutę vilnietis Akanni Wasiu gavo gerą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau nesugebėjo susitvarkyti kamuolio.

[imgcr]http://www.eurofootball.lt/img/news/vilnius-ekranas/vilnius2.jpg[comment]Įtemptose rungtynėse žaidėjų aistras teko raminti ir teisėjui (A.Pivoro nuotr.)[/comment]33-ąją minutę Vytautas Lukša sukūrė vieną pavojingiausių pirmojo kėlinio epizodų, kuomet po A.Wasiu perdavimo smūgiavo labai pavojingai ir kamuolys praskriejo visiškai šalia vartų. Dar po minutės pavojingą ataką surengė "Ekranas", tačiau po Povilo Lukšio perdavimo virš vartų mušė Vitalijus Kavaliauskas.

Pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą abi ekipos pradėjo žaisti aktyviau ir 40-ąją minutę Giedrius Tomkevičius suklaidinęs du "Vilniaus" gynėjus perdavė kamuolį į baudos aikštelę, tačiau ten pavojų likvidavo į sostinės ekipos gretas po traumos grįžęs Rodnei.

Dar po minutės P.Lukšys krūtine numetė kamuolį M.Savėnui, ir šis atliko puikų perdavimą nuo varžovų gynėjų pabėgusiam V.Kavaliauskui, kuriam neliko nieko kito, kaip nuginkluoti varžovų vartininką – 0-1.[imgck]http://www.eurofootball.lt/img/news/vilnius-ekranas/vilnius3.jpg[comment]"Ekrano" didvyris M.Savėnas ruošiasi mušti baudos smūgį[/comment]

Praleidę įvartį "Vilniaus" futbolininkai puolė į ataką ir rezultato nereikėjo ilgai laukti – 42-ąją minutę vilnietis V.Lukša baudos aikštelėje persimetė kamuolį per "Ekrano" gynėjus ir tiksliu smūgiu išlygino rungtynių rezultatą. Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi lygiosiomis 1-1.

Antrajame kėlinyje abi ekipos aikštėje pasirodė pakeitusios po vieną žaidėją. Pirmasias 10 minučių aktyvesni aikštėje buvo "Ekrano" žaidėjai, tačiau vėliau vilniečiai po truputi perėmė iniciatyvą ir vis pavojingiau pradėjo grąsinti svečių vartams. 54-ąją minutę A.Wasiu po tikslaus perdavimo pavojingai smūgiavo galva, tačiau kamuolys po smūgio praskriejo šiek tiek virš vartų.

Dar po 3 minučių po keitimo aikštėje pasirodęs Mulleris pabandė perduotį kamuolį į baudos aikštelę Wasiu, tačiau pavojingą perdavimą atspėjo ir kamuolį išmušė Gediminas Paulauskas.

69-ąją minutę pavojingą ataką jau surengė "Ekrano" futbolininkai, tačiau stiprų ir gana tikslų smūgį atrėmė varžovų vartininkas. Po minutės visiškai netikėtoje situacijoje krito antrasis įvartis į panevežiečių vartus – A.Laurišas iš maždaug 28 metrų smūgiavo taip tiksliai, kad A.Skrupskis nesugebėjo pasiekti kamuolio ir buvo priverstas traukti jį iš savo ginamų vartų tinklo.

Net ir praleidęs įvartį "Ekranas" neatrodė stipriai pranašesnis už savo varžovus, bet rungtynėms artėjant į pabaigą suaktyvino žaidimą ir puolė lyginti rezultato. 80-ąją minutę V.Kavaliauskas prasiveržė prie baudos aikštelės prieigų, perdavė kamuolį kairėje laisvam buvusiam Sergejui Pogrebanui, šis suklaidinęs gynėją atidavė kamuolį P.Lukšiui, bet pastarojo muštas kamuolys skriejo tiesiai į vartininką.

[imgcr]http://www.eurofootball.lt/img/news/vilnius-ekranas/vilnius4.jpg[comment]"Vilniaus" gerbėjai teikalauja sugrąžinti buvusį trenerį K.Latožą[/comment]85-ąją minutę pavojingai baugos smūgį smūgiavo standartinių "Ekrano" padėčių specialistas M.Savėnas, tačiau jam pritrūko šiek tiek tikslumo ir Maciejus Kijewskis pirštų galais nukreipė kamuolį už galinės linijos.

Vis tik M.Savėnas šiose rungtynėse pasiekė savo – kai jau atrodė, kad mačas baigsis vilniečiu pergale, "Ekrano" saugas paskutinę rungtynių minutę baudos aikštelėje puikiai suklaidino šeimininkų gynėją ir likęs laisvas prieš vartus smūgiavo nepriekaištingai, taip išlygindamas rezultatą.

Mačas taip ir baigėsi lygiosiomis 2-2, o tai reiškia, kad šios poros nugalėtojas spręsis atsakomosiose rungtynėse, kurios bus žaidžiamos už dviejų savaičių Panevėžyje.