„Lietavos“ gerbėjai žada nenusisukti nuo vardą norinčios pakeisti komandos
Paskelbęs apie tai, kad keičia pavadinimą iš „Lietavos“ į „Jonavą“, šio miesto futbolo klubas laukia Lietuvos futbolo federacijos pritarimo šiam žingsniui.
 
Mat pagal Lietuvos čempionato nuostatus, keisti pavadinimą jis gali tik praėjus dviem metams po iškopimo į aukštesnę lygą. „Lietava“ A lygoje debiutavo pernai, tad gali tikėtis nebent nuostatuose numatytos išimties, kurią gali padaryti tik LFF Vykdomasis komitetas.
 
„Pakeisti pavadinimą  nusprendė klubo valdyba ir tai yra susiję su rinkodara. Bet šiaip jau pavadinimas „Lietava“ su pačia Jonava nėra susijęs niekaip. Yra upelis Lietava, kuris teka per Jonavos rajoną, bet ne per pačią Jonavą“, - pavadinimo keitimo paskatas aiškino buvęs „Lietavos“ direktorius, dabartinis Jonavos klubo dalininkės asociacijos „Už Jonavos futbolo ateitį“ narys Džeraldas Rocys.
 
„Lietavos“ vardu Jonavos klubas vadinosi nuo 1992-ųjų. Tiesa, tada komanda turėjo dvigubą pavadinimą – „Achema-Lietava“. 1994 m. „Achemos“ įmonei nustojus remti futbolininkus, komandai liko vienas pavadinimas - „Lietava“.
 
„Manau, kad tarp pačių jonaviškių nuomonių dėl to pavadinimo yra visokių. „Lietava“ – klubo pavadinimas, kuriam yra nemažai metų. Kiek atsimenu iš labai senų laikų, tai tada viskas vyko spontaniškai: reikėjo pavadinimo, kažkas pasiūlė, taip ir liko. O prieš tai Jonavos komandos turėjo įvairių pavadinimų: pradedant „Klevu“, baigiant „Nerimi“ Manau, kad labiau prisirišę prie „Lietavos“ pavadinimo gali būti nebent tie žmonės, kurie to metu žaidė pagrindinėje Jonavos komandoje. Jie gali jausti nostalgiją „Lietavai“. Nemanau, kad klubo vardo keitimas sukels daug emocijų Jonavos mieste“, - pasakojo D. Rocys.

Apie klubo norą „persikrikštyti“ vienas ištikimiausių Jonavos komandos fanų Saulius Paškevičius sužinojo iš savo sūnaus, komandos žaidėjo Arno, vos grįžęs iš darbo komandiruotės.

„Nežinau ką pasakyti šiuo klausimu. Gal ir smagiau būtų, jei būtų išlikęs senasis pavadinimas. Jau buvau įpratęs prie „Lietavos“.  Nors komanda – ta pati, o vadinti ją gali kaip nori“, - kalbėjo jonaviškių aistruolis.
 
Dažniausia klubo pavadinimo keitimas sukelia jo gerbėjų protestų audras. Bet S. Paškevičius nemano, kad Jonavos futbolo fanai nusisuks nuo komandos, jai pakeitus pavadinimą ir pats žada lankytis mačuose, kiek jam leis galimybės.
 
„Na gal kokį vieną kitą žmogų tas klubo pavadinimo keitimas ir galėtų paveikti. Bet daugelio jonaviškų tikrai neturėtų“, - svarstė S. Paškevičius.
 
Pats jis 2016-aisiais „Lietavą“ palaikė ir namuose ir išvykose. „Tiek žmonių, kaip į „Žalgirio“ ar „Sūduvos“, į Jonavos komandos išvykos rungtynes nesusirenka. Bet kokie 7-9 gerbėjai būna iš atvykę iš Jonavos, o dar ir vietiniai buvę jonaviškiai ateina. 4-5 klubo fanai vyksta su komanda visur, nežvelgdami į atstumą“, - apie Jonavos klubo gerbėjus kalbėjo vienas jų aktyvistų.
 
Ne taip seniai buvo pasklidusios kalbos, kad A. Paškevičius 2017-iaisias žais Kauno „Stumbre“. Jo tėvas paneigė šiuos gandus, patikindamas, kad Arnas pasirašė su Jonavos klubų naują sutartį.
 
Nuo vaikystės sūnų futbolo aikštėje visada palaikęs tėvas kalbėjo, kad toks perėjimas jam sudarytų daugiau galvos skausmo dėl pasirinkimo, ką palaikyti.
 
„Manau, sirgčiau už savo sūnų, bet ir už Jonavą. Net nežinau už ką labiau“, - sako S. Paškevičius.

I.Butautas, sportas.info

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos