Lietingoje dvikovoje - netikėtas Šiaurės Airijos antausis Ukrainai (VIDEO, FOTO)

19 valandą LRT kanalu C grupėje įvyko pirmoji antrojo rato dvikova. "Stade des Lumieres" stadione Ukrainos rinktinė susitiko su Šiaurės Airijos vienuolike.

Poros favoritu laikyti ukrainiečiai lietingoje dvikovoje nesugebėjo savo žiūrovų nudžiuginti pergale ir patyrė pralaimėjimą rezultatu 2-0. Šiaurės Airija iškovojo svarbią pergalę, o ukrainiečiai smarkiai sukomplikavo savo šansus žengti į aštuntfinalį.

Startinės sudėtys:

Ukraina: Pyatov, Fedetskiy, Rakitskiy, Shevchuk, Khacheridi, Stepanenko, Sydorchuk, Yarmolenko, Kovalenko, Konoplyanka, Seleznyov.

Šiaurės Airija: McGovern, Hughes, Cathcart, McAuley, J. Evans, S. Davis, Norwood, C. Evans, Dallas, Ward, Washington.

Rungtynės nuo pirmos minutės buvo „gyvos“. Iš pradžių pavojingas atakas link Ukrainos rinktinės vartų rengė Šiaurės Airijos futbolininkai, tačiau vėliau žaidimas išsilygino ir kamuolio kontrolę perėmė ukrainiečiai.

Lione nuo pat mačo pradžios pliaupė lietus, todėl komandoms sunkiai sekėsi lipdyti atakas. Per pirmąsias 25 minutes nebuvo sukurta nei vienos grėsmingos progos.

Šiek tiek aštriau atakų metu atrodė Šiaurės Airijos futbolininkai, bet vieną jų užbaigti įvarčiu jiems nesisekė. 34-ąją minutę arčiausiai įvarčio buvo Craigas Cathcartas, kai gynėjo smūgis galva praskriejo visai greta vartų.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką rimtesnių progų sukurta nebuvo. Kur kas aktyvesni ir aštresni buvo Šiaurės Airijos futbolininkai. Ukraina bandė išeiti į greitas atakas, tačiau link vartų atlikti kažką pavojingo ukrainiečiams nesisekė.

Antrasis kėlinys vėl prasidėjo aktyviu Šiaurės Airijos futbolininkų žaidimu. 49-ąją minutę žiūrovai galiausiai išvydo ir pirmąjį įvartį – po kampinio galva kamuolį į varžovų vartus pasiuntė Garethas McAuley.

Vis dėlto po praleisto įvarčio ukrainiečiai kitos atakos metu galėjo atstatyti pranašumą, tačiau į puolėjo Yevheno Seleznyovo gerą smūgį galva reagavo varžovų vartininkas.

58-ąją minutę įvyko įdomi situacija. Rungtynių teisėjas dėl prasidėjusios krušos sustabdė rungtynes ir žaidėjai patraukė link rūbinių. Vis dėlto pauzė ilgai netruko – žaidėjai vos po kelių akimirkų grįžo į aikštę ir tęsė rungtynes.

70-ąją minutę Ukrainos rinktinė turėjo vieną progą iš nedaugelio. Viktoras Kovalenko iš maždaug 20 metrų visiškai nedengiamas atliko smūgį, tačiau kamuolys praskriejo visai šalia vartų.

Likęs rungtynių laikas priklausė Ukrainos komandai. Mykhaylo Fomenko vadovaujami ukrainiečiai dominavo su kamuoliu, tačiau neturėjo ką  atsakyti prieš puikiai išsidėsčiusią Šiaurės Airijos gynybą. Kelių gerų progų autoriais buvo Oleksandras Zinchenko ir Adrėjaus Yarmolenko.

Po ilgų bandymų pačioje pridėto laiko pabaigoje pirmasis prie atšokusio kamuolio suskubęs Niallas McGinnas tiksliu smūgiu pelnė antrąjį įvartį ir šioje dvikovoje buvo padėtas galutinis taškas.

Ukraina 0 - 2 Šiaurės Airija
49' [0 - 1] G. McAuley
90' [0 - 2] N. McGinn

Geriausiu rungtynių žaidėju buvo pripažintas Šiaurės Airijos rinktinės gynėjas Garethas McAuley: