Lietuva Kaune nusileido Škotijai © Eurofootball.lt
Trečiadienį Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione Lietuvos nacionalinė rinktinė ir Škotija žaidė antrąsias atrankos į 2008-ųjų metų Europos čempionatą rungtynes ir patyrė pirmąją nesėkmė - permainingose rungtynėse pergalę rezultatu 2-1 iškovojo svečiuose rungtyniavę škotai.

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 7000 žiūrovų
Teisėjas - Vladimir Hrinak (Slovakija)
Lietuva 1 - 2 Škotija
46` [0 - 1] Christian Dailly
65` [0 - 2] Kenny Miller
86` [1 - 2] Darius Miceika

Lietuva: Karčemarskas; Džiaukštas, Skerla, Žvirgždauskas, Stankevičius; Kalonas, Preikšaitis (83` Miceika), Savėnas (52` Tamošauskas), Mikoliūnas (67` Labukas); Danilevičius; Poškus

Škotija: Gordon; Dailly, Weir, Pressley, Caldwell; Fletcher, Hartley (89` Severin), Quashie (43` Boyd), Naysmith; McFadden (23` G.Alexander); Miller

Prieš susitikimą paaiškėjo, kad po ligos atsigauti nespėjęs Deividas Česnauskis žaisti negalės, tad jo vietą saugų linijos krašte užėmė Mindaugas Kalonas. Tuo tarpu škotų gretose nuo pradžių nebuvo du įvarčius į Farerų salų vartus įmušusio Kriso Boydo - treneriui Walteriui Smithui nusprendus sustiprinti gynybą į aikštę išbėgo gynėjas Gary Caldwellas.

Rungtynes abi komandos pradėjo itin aktyviai ir lietuviai vienos pirmųjų saavo atakų metu galėjo išsiveržti į priekį, tačiau po Manto Savėno pakelto kampinio Tomo Žvirgždausko smūgiuotą kamuolį nuo Craigo Gordono ginamų vartų linijos galva išmušė Gary Naysmithas, o pakartotinis M.Kalono smūgis buvo netikslus.

Jau kitos atakos metu pavojingu išpuoliu atsakė škotai, kai Nigelas Quashie smūgiu iš baudos aikštelės prieigų pareikalavo puikios reakcijos iš Žydrūno Karčemarsko. Netrukus Lietuvos rinktinės vartininkas atrėmė Kenny Millerio bandymą galva ir Jameso McFaddeno iš toli muštą kamuolį.

Po šių epizodų aikštėje ir toliau vyravo atviras futbolas: lietuviai dažnai stengėsi žaisti pozicinį futbolą, ilgiau palaikyti kamuolį, tuo tarpu škotai tik gavę kamuolį jį siųsdavo kuo toliau į priekį, kur pro šeimininkų gynybos užtvaras bandė prasmukti K.Milleris.

Pirmajame kėlinyje lietuviams sunkiai sekėsi priartėti arčiau varžovų vartų ir jie bandė laimę smūgiais iš toli - arčiausiai tikslo buvo šalia virpsto iš toli mušęs M.Kalonas, o Manto Savėno bandymai didesnių problemų C.Gordonui nesukėlė.

Verta paminėti, kad Škotijos rinktinės treneris Walteris Smithas jau pirmajame kėlinyje išnaudojo du keitimus, kai buvo priverstas pakeisti traumas patyrusius N.Quashie ir J.McFaddeną. Juos pakeitė atitinkamai G.Alexanderis ir vienas rezultatyviausių Škotijos "Premier" lygos žaidėjų Krisas Boydas.

Prieš pat pertrauką Christianas Dailly neleistinai sustabdė S.Mikoliūną prie pat baudos aikštelės ir baudos smūgį ėmęsis atlikti M.Savėnas smūgiavo į vartus, tačiau škotų gynėjui Davidui Weirui pavyko pakišti galvą ir nukreipti kamuolį į užribį. Taigi pirmoji rungtynių dalis, kaip ir prieš daugiau nei trejus metus, baigėsi be įvarčių.

Tačiau antrasis kėlinys Lietuvai prasidėjo tragiškai - pirmosios savo atakos metu škotai greitai persikėlė į lietuvių aikštės pusę, ir aštriai įsiveržus į baudos aikštelę visas savo galimybes pademonstravo Žydrūnas Karčemarskas, kuris išmušė Kenny Millerio smūgiuotą kamuolį į kampinį. Gary Naysmithui pakėlus kampinį Ž.Karčemarskas kiek sudvejojo ir aukščiau visų baudos aikštelės viduryje iškilęs gynėjas C.Dailly galva pasiuntė kamuolį į vartus.

Netrukus po sumaišties svečių baudos aikštelėje puikią galimybę išlyginti rezultatą turėjo R.Poškus, tačiau Lietuvos rinktinės puolėjas iš arti mušė virš vartų. Kitoje aikštės pusėje po iš krašto atlikto baudos smūgio vos neįmušė Stevenas Pressley, o R.Poškui užsidirbus geltoną kortelę jie surengė greitą ataką ir dviems Lietuvos rinktinės gynėjams nesusitvarkius su aktyviuoju Kenny Milleriu, pastarasis sugebėjo pasimušti kamuolį į šoną pro M.Stankevičių ir stipriu smūgiu iš arti "sušaudė" Ž.Karčemarską.

Rungtynėms tęsiantis suklaidinęs gynėją pavojingai į artimą vartų kampą mušė G.Alexanderis, kurio smūgiuotą kamuolį sugavo vartininkas. Lietuviai gana greitai surengė pavojingą atsaką, kai stipriai ir pavojingai baudos aikštelėje smūgiavo jaunasis Tadas Labukas, bet gynėjams bandymą užblokavus kamuolį prieš pat vartus gavęs R.Poškus apsisukdamas smūgiavo etiksliai.

Rungtynėms artėjant į pabaigą C.Gordonui teko atremti po M.Stankevičiaus tolimo smūgio rikošetu atšokusi kamuolį, ir kai jau atrodė, kad šeimininkų pastangos atakuoti taip ir liks bevaisės, M.Kalonui pakėlus kampinį rezultatą fantastišku smūgiu per save iš maždaug 6 metrų sušvelnino neseniai po keitimo aikštėje pasirodęs Darius Miceika.

Tai atgaivino Lietuvos rinktinės viltis, bet susitikimo pabaigoje paskutinis T.Danilevičiaus bandymas iš toli ir atlaikę savo vartų šturmą svečiai dar galėjo padidinti persvarą, bet nuo kraštu pabėgusio K.Boydo apsigynė Ž.Karčemarskas. Škotija nugalėjo ir iškovojusi antrą pergalę tapo grupės lydere.

Rungtynių statistika

Lietuva - Škotija
6 Smūgiai į vartų plotą 8
14 Smūgiai pro šalį 3
2 Blokuoti smūgiai 1
9 Kampiniai 5
15 Pražangos 20
0 Nuošalės 3
4 Geltonos kortelės 3
81.2% Tikslūs perdavimai 68.5%
21 Bandymai perimti kamuolį 22
81% Perimti kamuoliai 86.4%
63.5% Kamuolio kontrolė 36.5%
52.8% Teritorinė persvara 47.2%

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...