Lietuva pirmą kartą parklupdė Gruziją išvykoje © Eurofootball.lt
Lietuvos nacionalinė rinktinė 2008 metų Europos čempionato atrankos kovas baigė skambiu akordu - lietuviams pirmą kartą pavyko svečiuose įveikti Gruzijos rinktinę ir taip užsitikrinti penktąją vietą atrankos turnyro B grupėje.

Lietuva galėjo užimti ir ketvirtąją vietą, tačiau vėliau trečiadienio vakarą vykusiose rungtynėse Ukraina išvykoje sužaidė lygiosiomis rezultatu 2-2 su Prancūzija ir turnyrinėje lentelėje aplenkė lietuvius vienu tašku.

Tbilisio "Boris Paichadze" stadionas
Teisėjas - Aleksandar Stavrev (Makedonija)
Gruzija 0 - 2 Lietuva
52` [0 - 1] Audrius Kšanavičius
90+6` [0 - 2] Audrius Kšanavičius

Gruzija: Makaridze; Kvirkvelia, Kaladze, Asatiani, Salukvadze; Kenia, Menteshashvili (32' Martsvaladze), Tskitishvili, Kankava; Mchedlidze, Siradze (80' Gelashvili)

Lietuva: Karčemarskas; Paulauskas, Žvirgždauskas, Skerla, Alunderis; Mikoliūnas (76' Morinas), Kšanavičius, Dedura, Savėnas (67' Kalonas), Stankevičius; Jankauskas (53' Velička)

Rungtynių eiga:
(Iš apačios į viršų)

Teisėjas skelbia rungtynių pabaigą ir fiksuoja antrąją Lietuvos rinktinės pergalę iš eilės tokiu pačiu rezultatu 2-0. Šį kartą gruzinai dominavo aikštėje ir puolamuosiose veiksmuose buvo aiškiai pranašesni, tačiau sėkmingai gynėsi ir padedami fortūnos iškovojo pergalę. Ši pergalė reiškia, jog labai stiprioje atrankos B grupėje Lietuva užims mažiausiai penktą vietą. Tačiau sėkmingai susiklosčius kitoms grupėms rungtynėms ir Prancūzijai įveikus Ukrainą mūsiškiai galėtų užimti net ketvirtą vietą.

90+6` ĮVARTIS!!!!!!!!!!!!!!!!!! Audrius Kšanavičius įtvirtina Lietuvos pergalę. Po puikaus Kalono perdavimo iš aikštės gilumos Velička atakos smaigalyje atsiduria visiškai vienas dešiniajame krašte, baudos aikštelėje nusprendžia ne smūgiuoti, o atiduoti perdavimą į baudos aikšelę įkurtusiam Kšanavičiui, kuris pasitaisė kamuolį ir įmušė savo ir komandos antrąjį įvartį. Puiki "Hearts" žaidėjų kombinacija ir lietuvių triumfas Tbilisyje.

90+6` Kamuolį baudos aikštelėje sugauna Karčemarskas, laiku išbėgęs iš vartų. Liko žaisti viena minutė.

90+5` Lietuviai visomis išgalėmis stengiasi sutaupyti kuo daugiau laiko - smūgiuojama toli į priekį, stengiamasi išsikovoti užribių.

90+4` Dar kartą gruzinai užgula lietuvių vartus, tačiau kažkuris iš gynėjų išmušė kamuolį į užribį.

90+3` Už laiko vilkinimą geltoną kortelę gavo Kšanavičius, neskubėjęs kelti kampinio.

90+3` Lietuviai vos neįtvirtina savo pergalės - po kontratakos Kalonas baudos aikštelėje smūgiuoja į vartus, tačiau sėkmingai sužaidžia gruzinų vartininkas, kuris numuša kamuolį į užribį. Kampinis.

90+2` Neįtikėtinu būdu kamuolys praskrieja priešais vartus, tačiau niekas iš žaidėjų jo neliečia.

90+1` Prie pat baudos aikštelės kairiajame krašte Alunderis griauna Kenią ir skiriamas labai pavojingas baudos smūgis. Prie kamuolio pats Kenia.

90+1` Teisėjas iki rungtynių pabaigos prideda net 6 minutes, tačiau tai yra suprantama, kadangi bent 3 minutes ant žolės be sąmonės gulėjo Siradze.

90` Dar vienas perdavimas iš kairiojo krašto, bet baudos aikštelės centre puikiai sužaidė Skerla, išmušęs kamuolį už galinės linijos. Iš kampinio gruzinams nieko sukurti nepavyksta - Kalonas gauna kamuolį, vienas spurtuoja apie 40 metrų, kol uždirba išsimetimą iš užribio.

89` Lietuviai perima kamuolį, perdavimas atgal Alunderiui, šis smūgiuoja toli į priekį, kur greičiau už Veličką prie kamuolio suspėja varžovų vartininkas.

88` VIRPSTAS!!!!!!! Antrą kartą šiose rungtynėse Gruzijos futbolininkai sudrebina Lietuvos vartų konstrukcijas. Po puikaus Kenia perdavimo nuo galinės linijos Kaladze prieš pat vartus griūdamas smūgiuoja per save, tačiau pataiko į virpstą.

87` Viena iš retų lietuvių kontratakų baigiasi Morinui pralaimėjus dvikovą kairiajame krašte.

86` Nuošalėje atsiduria Kenia.

85` Morinas susistabdo kamuolį baudos aikštelėje, jį pasitaiso ir pabando atiduoti kamuolį prie tolimojo virpsto, tačiau labai nesėkmingai. Smūgis nuo vartų.

85` Kvirkvelia po pralaimėtos dvikovos su Alunderiu prašo skirti kampinį, tačiau teisėjas į gruzino prašymus dėmesio nekreipia.

84` Gruzijos rinktinės futbolininkai ir toliau gausiomis pajėgomis atakuoja Lietuvos vartus. Po vieno netikslaus perdavimo Karčemarskas demonstratyviai negaudo kamuolio ir taip sutaupo dar šiek tiek brangaus laiko.

82` Netrukus baudos aikštelėje labai sėkmingai sužaidžia Dedura. Po dar vieno perdavimo vartininko aikštelėje stumiamas Karčemarskas. Lietuvis už laiko tempimą susilaukia geltonos kortelės.

82` Labai pavojinga gruzinų ataka, tačiau labai sėkmingai sužaidė Karčemarskas.

81` Vietoje Siradzes aikštėje pasirodo Gelašvilis.

80` Panašu, kad gruzinas atgavo sąmonę, tačiau ant neštuvų įkeliamas į greitosios pagalbos automobilį.

79` Į aikštę sumaištyje įsiveržia Gruzijos rinktinės vyriausiasis treneris Klausas Toppmolleris. Vokietis įsitikinęs, jog Paulauskas smūgiavo varžovui alkūne, nors vaizdo pakartojimuose akivaizdžiai matyti, jog gruzinų žaidėjas griūdamas tiesiog atsitrenkė į lietuvių gynėją.

77` Gruzinų ataka, perdavimas iš kairiojo krašto, baudos aikštelėje su Paulausku galva susiduria Siradze. Šis lieka be sąmonės gulėti ant žolės. Prie aikštės tuoj prisistato greitosios pagalbos automobilis.

76` Mikoliūnas lieka gulėti ant žolės ir prašo keitimo. Galiausiai vietoje jo aikštėje pasirodo veteranas Igoris Morinas. "Žalgirio" kapitonas gali būti labai naudingas ginantis aikštės viduryje.

75` Dar viena pavojinga lietuvių kontrataka - Kalonas prasiveržia dešiniuoju kraštu, skersuoja kamuolį. Prie tolimojo virpsto sėkmingai kovoja Kšanavičius ir Mikoliūnas. Galiausiai lietuvių smūgis iš 16 metrų - tiesiai į vartininką.

74` Kalonas puikiai pakelia kamuolį, Stankevičius krūtine susistabdo kamuolį ir netrukdomas smūgiuoja į vartus, tačiau kamuolys praskrieja virš skersinio. Lietuvis šioje situacijoje galėjo nesunkiai padvigubinti rezultatą.

73` Lietuviai perima kamuolį prie savo baudos aikštelės, greitai kontratakuoja ir uždirba kampinį prie gruzinų vartų.

72` Puikiai baudos aikštelėje sužaidžia Žvirgždauskas, apsigynęs nuo Kaladzes.

71` Kšanavičius gudriai sužaidžia kairiajame krašte - pastebėjęs, jog priekyje komandos draugų nėra, jis smūgiuoja kamuolį į varžovą ir išsikovoja išsimetimą iš užribio. Aikštę šlubuodamas palieka Mikoliūnas. Panašu, jog jam sutraukė raumenį.

70` Vis tik netrukus lietuviai kamuolį praranda ir nuo Stankevičiaus kamuolys išrieda už galinės linijos. Gruzinai kampinį įžaidžia greitai, tačiau kamuolys liečia Kaloną. Dar vienas kampinis. Nuo pastarojo Lietuvos rinktinė apsigina sėkmingai.

69` Gruzinų ataka dešiniuoju kraštu, Kenia gudriai atiduoda kamuolį komandos draugui, šis bando skersuoti kamuolį, tačiau perdavimą blokuoja Paulauskas. Po išsimetimo iš užribio lietuviai galiausiai gauna kamuolį.

68` Lietuviams pastaruoju metu niekaip nepavyksta išstumti varžovų iš savo aikštės pusės.

67` Keitimas lietuvių gretose - vietoje Manto Savėno aikštėje pasirodo Mindaugas Kalonas.

66` Gruzinai skersuoja kamuolį iš kairiojo krašto, Karčemarskas liečia kamuolį, šis atitenka laisvam Kankavai, tačiau gruzinas nenuleisdamas kamuolio ant žemės iš 16 metrų smūgiuoja virš skersinio. Labai pavojingas epizodas.

65` Alunderis priverstas išmušti kamuolį į užribį. Kenia įsiveržia į baudos aikštelę, Alunderis paskui jaunąjį saugą nespėja, tačiau šiam padeda Skerla, išmušdamas kamuolį į kampinį. Nuo šio lietuviai apsigina sėkmingai.

64` Mikoliūnas griūna ant varžovų baudos aikštelės ribos, tačiau teisėjas pražangos nefiksuoja. Gruzinų ataka baigiasi perdavimu į užribį.

63` Po kampinio gruzinai atlieka bent tris perdavimus baudos aikštelėje, tačiau laimei galiausiai laisvas buvęs Kenia iš 16 metrų smūgiuoja labai netiksliai.

63` Kampinį prie Lietuvos vartų uždirba Kenia.

62` Dedura prasižengia aikštės viduryje. Lietuvis pabando atsiprašyti, tačiau gruzinas demonstratyviai nepaduoda rankos.

61` Karčemarskas akivaizdžiai neskuba išmušti kamuolio, taip susilaukdamas gruzinų švilpimo iš tribūnų.

60` Gruzinai užgulė lietuvių vartus, tačiau mūsiškiai kol kas ginasi sėkmingai. Du kartus kairiajame gynybos krašte gruzinai gauna galimybę išsimesti kamuolį iš užribio. Galiausiai Žvirgždauskas baudos aikštelėje ramiai atsitveria kamuolį ir leidžia jam išriedėti už galinės linijos.

59` Velička pasiveja kamuolį prie pat galinės linijos, skersuoja į baudos aikštelę, tačiau gruzinai nesunkiai apsigina.

58` Nesėkmingai puldami sužaidžia gruzinai ir kamuolys atitenka Karčemarskui. Lietuviai du kartus iš eilės išsimeta kamuolį iš užribio.

Jei Lietuva nepraleis trijų įvarčių, t.y. jei nepralaimės dviejų įvarčių skirtumu, labai stiprioje atrankos B grupėje užims penktą vietą. Iškovoję pergalę bei prancūzų pergalės prieš Ukrainą atveju lietuviai kiltų net į ketvirtąją poziciją.

55` Gruzinai iš karto į puolimą meta didesnes pajėgas, tačiau netrukus Paulauskas baudos aikštelėje sėkmingai apsigina nuo varžovų išpuolio. Smūgis nuo vartų.

53` Keitimas Lietuvos rinktinės gretose. Vietoje Edgaro Jankausko pasirodo jaunesnis Andrius Velička, pastaruoju metu "Hearts" gretose rodantis labai neprastą rezultatyvumą. Puolėjas tampa trečiuoju Škotijos klubo žaidėju aikštėje.

52` ĮVARTIS!!!!!!!!!!!! Audrius Kšanavičius stipriu smūgiu iš 20 metrų nuginkluoja gruzinų vartininką. Edinburgo "Hearts" legionierius baudos aikštelės prieigose susistabdo kamuolį, jį pasitaiso ir tiksliu smūgiu į vartų kampą iš maždaug 20 metrų išveda Lietuvą į priekį.

51` Gruzinai atakuoja dešiniuoju kraštu, kelis kartus pergudrauja lietuvius, skersuoja kamuolį, tačiau galva iš toli labai netiksliai smūgiuoja Mchedlidze.

50` Stankevičius atakos smaigalyje kovoja dėl kamuolio su Kvirkvelia, griauna pastarąjį, tačiau tuoj pat atsiprašo.

49` Lietuviai bando kontratakuoti, atsiduria trise prieš keturis varžovus, tačiau kamuolio nepaveja Jankauskas.

48` Šeimininkai skersuoja kamuolį į baudos aikštelę iš kairiojo krašto, Kaladze smūgiuoja galva, tačiau puikiai sužaidžia Karčemarskas.

47` Gruzinai įsiveržia į baudos aikštelę, skersuoja kamuolį nuo galinės linijos, Siradze priešais vartus kovoja dėl kamuolio ir laimei kamuolys praskrieja virš skersinio. Iš dviejų po to sekusių kampinių gruzinams nieko sukurti nepavyksta.

46` Antrąjį kėlinį pradeda gruzinai. Nesėkmingai kamuolį atgal perduoda Skerla ir Karčemarskas priverstas smūgiuoti kamuolį bet kur.

Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių. Gruzijai pavyko primesti savo žaidimą, tačiau lietuviai atkaklia gynyba ir spaudimu sugebėjo apsiginti nuo varžovų atakų. Tiesa, nieko konkresnio sukurti taip pat nepavyko.

45+2` Lietuvos rinktinė praranda kamuolį aikštės viduryje, tačiau gruzinai nepuola varžovų vartų link. Po serijos perdavimų tarp aikštės viduryje teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pabaigą.

45+1` Lietuviai skersuoja kamuolį iš dešiniojo krašto, Jankauskas galva pakeičia kamuolio skriejimo kryptį, tačiau smūgis netikslus.

45` Teisėjas prie pirmojo kėlinio prideda dvi minutes.

43` Mikoliūnas prasižengia aikštės viduryje. Netrukus Savėnas perima kamuolį, greitai perduoda jį Mikoliūnui, kuriam pavyksta uždirbti užribį. Stankevičius įmeta kamuolį toli į baudos aikštelę, ten kovojęs Mikoliūnas uždirba pirmajį kampinį. Iš jo nieko sukurti nepavyksta.

42` Nesėkmingai sužaidžia Kenia, vietoje perdavimo išmušdamas kamuolį už galinės linijos. Smūgis nuo vartų.

41` Prastai prie tolimojo virpsto sužaidžia Paulauskas, varžovas pasitaiso kamuolį ir smūgiuoja, tačiau kamuolį sugauna Karčemarskas.

40` Lietuvių bandymas atakuoti dešiniuoju kraštu netrukus baigiasi po netikslaus Stankevičiaus perdavimo.

40` Teritorinę persvarą kol kas turi Gruzija. Kamuolio kontrolės laikas pagal rungtynių režisierių duomenis 58-42 lietuvių nenaudai.

39` Deduros perdavimas iš aikštės vidurio, tačiau dviejų gynėjų prižiūrimam Jankauskui nepavyksta net prisiliesti prie kamuolio.

38` Mikoliūnas pavojingai skersuoja kamuolį iš kairiojo krašto, tačiau baudos aikštelėje nei vieno iš lietuvių nėra.

37` Labai prastai dešiniajame krašte sužaidžia Alunderis, leidęs visiškai laisvai prasiveržti savo varžovui, kuris įsiveržęs į baudos aikštelę smūgiuoja į vartus. Laimei puikiai žaidžia Karčemarskas.

35` Dar kartą griaunamas Kenia. Šį kartą prieš jį grubiai sužaidė Jankauskas. Teisėjas Lietuvos rinktinės veteranui rodo geltoną kortelę.

33` Žvirgždauskas griauna Kenią. Pastarajam šiandien su šiurkščiu varžovų žaidimu tenka susidurti dažnai.

32` Keitimas Gruzijos rinktinės gretose. Vietoje traumą patyrusio Mentešašvilio aikštėje pasirodo Martsvaladze.

31` Karčemarskas gelbėja Lietuvos vartus nuo įvarčio! Po puikaus Kenios perdavimo Siradze išbėga vienas prieš Karčemarską, tačiau šis laiku išbėga iš vartų ir blokuoja smūgį. Po kampinio gruzinams nieko sukurti nepavyksta.

30` Savėnas pabando atlikti tolimą perdavimą į priekį, tačiau Jankauskas net nebando spurtuoti. Nesuprato vienas kito Lietuvos rinktinės žaidėjai.

28` VIRPSTAS!!!!!! Prie tolimojo virpsto Kankava slysdamas bando smūgiuoti į vartus ir kamuolys atšoka nuo virpsto. Tuo tarpu vartininko aikštelės centre buvęs Kaladze prašo vienuolikos metrų baudinio, kadangi jį laikė Dedura.

28` Paulauskas prasižengia dešiniajame gruzinų atakos krašte. Gali būti pavojingas baudos smūgis.

26` Salukvadze dešiniajame krašte stabdydamas kamuolį sužaidžia ranka. Baudos smūgį atlieka Paulauskas, tačiau teisėjas atakos smaigalyje kovoje dėl aukšto kamuolio fiksuoja pražangą Jankauskui.

26` Jankauskas pabando laimę iš toli, tačiau smūhgiuoja netiksliai.

25` Labai nesėkmingas Savėno baudos smūgis iš aikštės vidurio. Netrukus Savėnas prasižengia prieš varžovą.

24` Mchedlidze kairiajame atakos krašte ties galine linija nesunkiai pergudrauja Alunderį, skersuoja kamuolį į baudos aikštelę, kur kamuolį už galinės linijos išmuša Skerla. Po kampinio kamuolį gaudo Karčemarskas.

23` Paulauskas praranda kamuolį kairiajame krašte, tačiau netrukus išperka savo klaidą pasiaukojamai jį atkovodamas.

22` Stankevičius prasižengia prieš Kenią pavojingoje vietoje kairiajame krašte, teisėjas skirai baudos smūgį. Mentešašvilis nusprendžia smūgiuoti, tačiau kamuolys skrieja virš vartų skersinio.

21` Kvirkvelia kairiajame atakos krašte uždirbą trečiąjį gruzinų kampinį šiose rungtynėse. Po kampinio kamuolį į užribį išmuša šiandien kapitono pareigas einantis Andrius Skerla.

20` Jaunasis Kenia guli ant žolės. Salukvadze išmuša kamuolį į užribį, kad jo komandos draugui būtų suteikta pagalba. Netrukus lietuviai pagal garbingo žaidimo taisykles grąžina kamuolį varžovams.

19` Savėnas gauna kamuolį prie pat baudos aikštelės, pasitaiso jį ir bando smūgiuoti į vartus, tačiau kamuolį blokuoja varžovas.

18` Mikoliūnas pasiveja kamuolį kairiajame atakos krašte, tačiau galiausiai nusprendžia atiduoti jį atgal gynėjams.

17` Sumaištis lietuvių baudos aikštelėje. Laimei Alunderis nedvejodamas stipriu smūgiu į priekį išmuša kamuolį.

16` "Schalke" legionierius Kenia spaudžiamas Alunderio ir Stankevičiaus sugeba uždirbti kampinį. Laimei, iš jo gruzinams nieko sukurti nepavyksta. Netrukus gruzinai iš aikštės gilumos skersuoja kamuolį, baudos aikštelėje Žvirgždauskas galva išmuša kamuolį už galinės linijos. Kampinį gruzinai pakelia labai nesėkmingai - smūgis nuo vartų.

15` Tolimas gruzinų gynėjo perdavimas į priekį, tačiau ten sėkmingai žaidžia Žvirgždauskas, numesdamas kamuolį Karčemarskui.

14` Asatiani aikštę palieka ant neštuvų.

13` Labai pavojinga lietuvių ataka! Stankevičius skersuoja kamuolį iš kairiojo krašto, prie tolimojo virpsto Mikoliūnas galva atmeta kamuolį ties 11 metrų žyma, kur ten pavojingai žaidžia Savėnas, nepataikęs į kamuolį, tačiau kliudęs Asatianį. Tai sukelia gruzinų įniršį, keli žaidėjai apsistumdo.

12` Į nuošalę patenka Mentešašvili.

11` Savėnas aikštės viduryje bando atimti kamuolį iš Kenia, tačiau tai daro ne pagal taisykles.

10` Gruzinai skersuoja kamuolį iš kairiojo krašto, tačiau Karčemarskas nesunkiai jį sugauna.

9` Grubiai griaunamas Gediminas Paulauskas, teisėjas skiria baudos smūgį.

8` Tolimas perdavimas į priekį Jankauskui, tačiau šis kamuolio nepaveja.

8` Gruzinų ataka kairiuoju kraštu, tačiau baudos aikštelės prieigose sėkmingai apsigina lietuviai.

3` Pirmasis rimtesnis Gruzijos rinktinės išpuolis, smūgis iš bemaž 30 metrų, Karčemarskas nesėkmingai atmuša kamuolį, tačiau prie jo spėja pirmesnis už varžovą.

Sugroti šalių himnai, rungtynes prasideda. Trys pasikeitimai Lietuvos rinktinėjs sudėtyje - Arūną Klimavičių, Tomą Danilevičių ir Tadą Papečkį keičia Vidas Alunderis, kuris žais dešinio gynėjo pozicijoje, kairiojo saugo vietą užims Saulius Mikoliūnas, o vieninteliam puolėjui Edgarui Jankauskui padės Audrius Kšanavičius.

Paskelbtos komandų sudėtys:

Gruzija: Makaridze; Kvirkvelia, Kaladze, Asatiani, Salukvadze; Kenia, Menteshashvili, Tskitishvili, Kankava; Mchedlidze, Siradze

Atsarginiai: Kvashkvadze, Martsvaladze, Shiashiashvili, Kvakhadze, Dekanosidze, Gelashvili, Sanaia.

Lietuva: Karčemarskas; Paulauskas, Žvirgždauskas, Skerla, Alunderis; Mikoliūnas, Kšanavičius, Dedura, Savėnas, Stankevičius; Jankauskas

Atsarginiai: Grybauskas, Labukas, Kalonas, Morinas, Kučys, Velička, Papečkys