Lietuviai įrodė pranašumą prieš Suomiją ir pateko į Baltijos taurės finalą (VIDEO)

Ketvirtadienį Latvijoje sužaistos pirmosios Baltijos taurės pusfinalio rungtynės, kuriose susitiko Lietuvos ir Suomijos rinktinės.

Po atkaklios kovos pergalę iškovojo lietuviai, kurie visą rungtynių dalį puikiai gynėsi ir atakavo. Pergalingą įvartį, lėmusį minimalią pergalę, pelnė Arvydas Novikovas.

Pirmasis kėlinys prasidėjo suomių kamuolio kontroliavimu, tačiau pavojingų progų varžovams sukurti neleido drausminga Igorio Pankratjevo sustyguota gynyba.

Pirmasis grėsmingas epizodas kilo prie Suomijos vartų, kuomet iš maždaug 20 metrų lietuvius į priekį pabandė išvesti Fedoras Černychas. Vos po kelių minučių tas pats F.Černychas atliko tikslų perdavimą Vytautui Lukšai, tačiau pastarasis smūgiavo virš vartų.

18-ąją minutę dar vieną puikų smūgį atliko ir Arvydas Novikovas, tačiau patikimai vartus saugojo suomių vartininkas Niki Maenpaa. Kiek vėliau žaidimas aprimo ir abi ekipos pavojingų progų nesukūrė.

Tačiau kėlinio pabaiga susiklostė sėkmingai Lietuvos futbolininkams. Prie baudos aikštelės buvo prasižengta, o baudos smūgį puikiai atliko visas 90 minučių žibėjęs A.Novikovas.

Per kitas 45 minutes lietuviams sukurti dar tiek pat progų nepavyko, o Suomija bandė pralaužti "geležinę" Lietuvos rinktinės gynybą. Vis dėlto, pranašumą 55-ąją minutę galėjo padidinti V.Lukša, kuris po puikaus Luko Spalvio reido smūgį iš kelių metrų atliko tiesiai į Suomijos vartų sargą.

Bene grėsmingiausia suomių ataka kilo 74-ąją minutę, kuomet po pakelto kampinio kamuolį prie pat vartų linijos ištraukė Saulius Mikoliūnas.

Suomiai bandė spausti kovingai nusiteikusius lietuvius, tačiau galutinis rezultatas liko 1-0 ir po šešių metų pertraukos Lietuvos rinktinė pateko į Baltijos taurės finalą, kuris įvyks artėjantį šeštadienį.

Finale Lietuvos rinktinės lauks šeimininkai latviai, kurie taip pat šiandien iškovojo pergalę. Latvijos futbolininkai po 11 metrų baudinių serijos palaužė Estijos vienuolikę.

Lietuva 1 - 0 Suomija

41' [1 - 0] Arvydas Novikovas