Lietuviai - sutriuškinti tuščiame rumunų stadione

Lietuvos rinktinė šeštadienį vakare stojo į priešpaskutinę dvikovą UEFA Tautų lygoje. C divizione besivaržanti Edgaro Jankausko diriguojama komanda ir toliau lieka neiškovojusi nė taško.

Rumunija, dėl rasistiškų sirgalių pasisakymų nubausta UEFA bei priversta žaisti tuščiame stadione, neturėjo vargo su Lietuvos rinktinės futbolininkais ir šventė triuškinančią pergalę rezultatu 3:0.

Lietuviai sutrupėjo jau pačioje mačo pradžioje - 7-ąją minutę Alexandru Chipciu lengvai įkirto į baudos aikštelę, susitvarkė su keliais gynėjais, atliko perdavimą prie vartų stovėjusiam George'ui Puscasui, o šis tiksliu smūgiu išvedė rumunus į priekį.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką įvarčių nekrito - jeigu rumunai progų dar turėjo, tai lietuviai atsakyti kuo šeimininkams neturėjo.

Antrasis kėlinys prasidėjo dar blogiau - varžovai įvartį pasiekė sužaidus vos dvi minutes. Šį kartą mūsiškius nubaudė Rumunijos rinktinės veteranas Claudiu Keseru.

Galutinis smūgis buvo suduotas 65-ąją minutę, kai po gana neužtikrinto Ernesto Šetkaus žaidimo baudos smūgiu pasižymėjo Nicolae Stanciu.

Rungtynių pabaigoje raudoną kortelę dar prieš save išvydo Arvydas Novikovas. Lietuvos rinktinės Tautų lygą privalės užbaigti be vieno iš rinktinės lyderių.

Savo pasirodymą Tautų lygoje lietuviai užbaigs antradienį rungtynėmis su Serbija. Nė taško neturinti Lietuvos rinktinė po penkerių rungtynių turi net 10 įvarčių deficitą bendroje sąskaitoje.

Po šio pralaimėjimo lietuviai oficialiai iškrito į D divizoną, kuriame pradės rungtyniauti nuo kitų metų.

Rumunija 3 - 0 Lietuva
7' [1 - 0] G. Puscas
47' [2 - 0] C. Keseru
65' [3 - 0] N. Stanciu
88' A. Novikovas (Lietuva) pašalintas iš aikštės

Startinės sudėtys:

Rumunija: Tatarusanu, Benzar, Sapunaru, Moti, Bancu, Anton, Stanciu, Maxim, Keseru, Chipciu, Puscas.

Lietuva: E.Šetkus, R.Baravykas, E.Girdvainis, A.Žulpa, E.Vaitkūnas, D.Šimkus, M.Vorobjovas, A.Novikovas, D.Petravičius, G.Sirgėdas, F.Černych.

Atsarginiai: E.Zubas, Dž. Bartkus, L.Klimavičius, A.Jankauskas, V.Slavickas, J.Januševskij, M.Beneta, D.Kazlauskas, V.Slivka, G.Matulevičius, D.Romanovskij, D.Šernas.