„Lietuviai užsienyje“: Solidus T. Krapiko pasirodymas Italijos taurėje ir lietuvių debiutai užsienyje © lff.lt nuotr.

Europos futbolo sezonas jau įgavo pagreitį, todėl jūsų dėmesiui pateikiame naują rubriką, kurioje du kartus per mėnesį supažindinsime su Lietuvos futbolininkų pasirodymais užsienio čempionatuose.

Jeigu reiktų rinkti svarbiausią lietuvišką akcentą per pastąrasias dvi savaites, tai juo taptų Titas Krapikas bei jo smagi ir, deja, jau pasibaigusi kelionė Italijos taurės turnyre.

22–ejų T. Krapikas šiame sezone komandoje turi aiškią rolę – pagrindinio vartininko vaidmuo taurės turnyre ir atsarginio – čempionate.

Į Italijos taurės aštuntfinalį patekusį lietuvio atstovaujamą „Spezia“ klubą burtai suvedė su legendine „Roma“. „Spezia“ varžovus nugalėjo 4:2, pateikė milžinišką sensaciją bei tolesniame kelyje sutiko šiuo metu penktoje vietoje Serie A čempionate esantį „Napoli“ klubą.

„Napoli“ nekartojo sostinės klubo klaidų ir į visus klausimus atsakė dar pirmajame kėlinyje pelnydami keturis įvarčius. Po pertraukos „Spezia“ dviem tiksliais smūgiais deficitą sumažino, tačiau to buvo maža, kad komanda prasibrautų į pusfinalį.

Sausį į Kfar Sabos „Hapoel“ persikėlęs Domantas Šimkus jau spėjo sužaisti trejas rungtynes – dusyk jis kilo nuo atsarginių suolo, trečią kartą treneriai lietuvį jau matė starto sudėtyje. Per trejas susitikimus su lietuviu sudėtyje Kfar Sabos ekipa iškovojo vieną pergalę ir patyrė du pralaimėjimus, o D. Šimkus iš viso sužaidė 145 minutes. Jo atstovaujama komanda Izraelyje šiuo metu yra dešimta.

Pasikeitus treneriams startinėje „Erzurumspor“ komandos sudėtyje vietą prarado Arvydas Novikovas. Teigiamą atspalvį šioje istorijoje galima įžvelgti turnyro lentelėje – per paskutines trejas rungtynes „Erzurumspor“ dusyk laimėjo ir kartą sužaidė lygiosiomis. Pats A. Novikovas sužaidė 68 minutes, o paskutinės dvikovos prieš „Ankaragucu“ metu prie pergalingo įvarčio prisidėjo rezultatyviu perdavimu.

Sėkmingu startu Rumunijoje gali pasigirti Modestas Vorobjovas. Jam prisijungus prie Arado UTA ekipos, pastaroji pakilo iki vienuoliktosios vietos, o saugas visose penkeriose rungtynėse žaidė starto sudėtyje. Per šią atkarpą UTA dusyk laimėjo, kartą sužaidė lygiosiomis ir du kartus pralaimėjo. M. Vorobjovas per 405 sužaistas minutes užsidirbo dvi geltonas korteles.

Šios bei kitos Lietuvos futbolo atstovų naujienos užsienyje – vaizdo įraše.