Lietuvių įvarčiai atvedė "Hearts" į pergalę © Eurofootball.lt
Trys legionierių iš Lietuvos įvarčiai atvedė įsibegėjantį Edinburgo "Hearts" klubą į ketvirtąją pergalę Škotijos čempionate. Šį kartą verslininkui Vladimirui Romanovui priklausanti ekipa įtikinamai 4-2 nugalėjo "Falkirk".

Edinburgo "%c00219" 4 - 2 "Falkirk"
5' [1 - 0] Audrius Kšanavičius
27' [2 - 0] Marius Žaliūkas
58' [3 - 0] Andrius Velička
68' [4 - 0] Christian Nade
87' [4 - 1] Graham Barratt
89' [4 - 2] Pedro Moutinho

Šeimininkai į priekį įsiveržė jau 5 mačo minutę, kuomet po Laryea Kingstono perdavimo į baudos aikštelę smūgiu iš 8 metrų pasižymėjo A.Kšanavičius. Netrukus po to "Falkirk" turėjo keletą progų pusiausvyrai atstatyti, tačiau jomis nepasinaudojo ir netrukus skirtumą "Hearts" padvigubino - sužaidus beveik pusvalandį M.Žaliūkas pirmasis suskubo prie kamuolio po nesėkmingo Michaelo Stewarto baudos smūgio ir iš 10 metrų antrą kartą pasiuntė kamuolį į tinklą.

Netrukus į žaidimą vėl turėjo įsijungti Edinburgo ekipos vartininkas Steve'as Banksas, atrėmęs tolimą P.Moutinho smūgį, o bene paskutinį šansą pakeisti rezultatą dar iki didžiosios pertraukos turėjo šeimininkų saugas Andrew Driveris, bet po tikslaus A.Veličkos perdavimo anglas smūgiavo tiesiai į varžovų vartų sargą.

Antrojo kėlinio pradžioje "Falkirk" stengėsi užgulti "Hearts" vartus ir daug atakavo, bet 57 minutę patyrė dar vieną skaudų ir, ko gero, mirtiną smūgį - po tikslaus lietuvio gynėjo Tomo Kančelskio perdavimo išvengęs dirbtinės nuošalės pinklių vienas prieš vartininką iššoko ir antrose rungtynėse iš eilės įvartį pelnė A.Velička.

Netrukus po to puolėjas iš Lietuvos sėdo ant atsarginių žaidėjų suolelio, o jį pakeitęs C.Nade'as baigė varžovų triuškinimą, pelnydamas ketvirtąjį įvartį.

Tiesa, mačo pabaigoje svečiai per keletą minučių pelnė du garbės įvarčius - pasižymėjo G.Barrattas ir J.Moutinho.

Šiame mače iš viso žaidė keturi futbolininkai iš Lietuvos - gynėjai M.Žaliūkas ir T.Kančelskis aikštėje išbuvo visas 90 minučių, o startinėje sudėtyje dvikovą pradėjusius A.Veličką ir A.Kšanavičių atitinkamai 60 ir 64 minutėmis pakeitė C.Nade'as bei Calumas Elliotas.

Tuo tarpu saugas Kęstutis Ivaškevičius rungtynes praleido ant atsarginių žaidėjų suolelio.