Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (balandžio 29 – gegužės 5 dienos) © lff.lt nuotr.

Pirmąją gegužės savaitę lietuvių klubai užsienyje dar labiau priartėjo prie sezonų pabaigos.

Gegužės 1 diena (trečiadienis)

Bulgarijos taurės pusfinalio antrame susitikime Faustas Steponavičius nebuvo registruotas rungtynėms, tačiau jo atstovaujama Plovdivo „Botev“ namuose 2:0 įveikė Sofijos CSKA, o kadangi pirmasis mačas taip pat buvo laimėtas 1:0, „Botev“ žengė į Bulgarijos taurės finalą.

Italijos  „Serie B“ pirmenybėse Edgaras Dubickas žaidė iki 76 minutės ir 9 minutę pasižymėjo įvarčiu, o jo atstovaujama „FeralpiSalo“ namuose 2:2 sužaidė su „Brescia“ komanda.

Saudo Arabijos antrame divizione Džiugas Bartkus žaidė visą mačą, bet jo atstovaujama „Al Orobah“ išvykoje 0:3 pralaimėjo „Al Jandal“ vienuolikei.

Lietuvis Nedas Mačiulaitis Šiaurės Airijos čempionato atkrintamosiose rungtynėse dėl vietos Europos Konferencijų lygos atrankoje žaidė visą mačą, bet jo atstovaujama „Carrick Rangers“ svečiuose 1:3 pralaimėjo „Crusaders“ ekipai ir galutinėje įskaitoje tarp 12 komandų užėmė 7 vietą.

Gegužės 2 diena (ketvirtadienis)

Ekvadoro čempionate pralaimėjimą patyrė „Universidad Catolica“ klubas, kur vartininkų treneriu dirba lietuvis Mantas Tamulionis. Jo komanda namuose 0:1 nusileido „Barcelona SC“ vienuolikei.

Sakartvelo čempionate Danielis Romanovskis liko ant suolo, o jo atstovaujama Tbilisio „Dinamo“ svečiuose 0:0 išsiskyrė su Kutaisio „Torpedo“.

Gegužės 3 diena (penktadienis)

Antrame Nyderlandų divizione Tomas Kalinauskas nebuvo registruotas rungtynėms, o jo atstovaujama „Den Bosch“ namuose 1:2 pralaimėjo „Emmen“ ekipai.

Italijos čempionate Gvidas Gineitis nebuvo registruotas rungtynėms, o jo atstovaujama „Torino“ namuose 0:0 sužaidė su „Bologna“ komanda.

Gegužės 4 diena (šeštadienis)

Kinijos antrame divizione Rimvydas Sadauskas žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Guangzhou“ išvykoje 1:0 nugalėjo „Dalian Yingbo“ komandą.

Lenkijos čempionate Artemijus Tutyškinas jau buvo tarp atsarginių, bet aikštėje dar nepasirodė, o jo atstovaujama Lodzės LKS namuose 1:2 pralaimėjo Vroclavo „Slask“ ekipai.

Turkijos čempionate Modestas Vorobjovas žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Istanbulspor“ namuose 0:1 pralaimėjo „Adana Demirspor“ vienuolikei.

Albanijos čempionate Juozas Lubas pradėjo rungtynes startinėje sudėtyje, 35 minutę gavo geltoną kortelę ir po pirmo kėlinio buvo pakeistas, o jo atstovaujama „Egnatia“ išvykoje 0:1 pralaimėjo „Teuta“ futbolininkams.

Traumą patyręs Emilijus Zubas nebuvo registruotas rungtynėms, bet jo atstovaujama Tel Avivo „Hapoel“ Izraelio čempionato išlikimo grupėje išvykoje 1:0 nugalėjo „Netanya“ ekipą.

Kazachstano čempionate Kipras Kažukolovas žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Astana“ išvykoje 1:1 išsiskyrė su „Aktobe“ futbolininkais.

Vokietijos trečiame divizione Edvinas Girdvainis liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama „Sandhausen“ namuose 2:0 nugalėjo „RW Essen“.

Rumunijos čempionato išlikimo grupėje Edvinas Gertmonas liko ant suolo, o jo atstovaujama „Universitatea Cluj“ namuose 3:3 sužaidė su Bukarešto „Dinamo“.

Pijus Širvys Slovėnijos čempionate žaidė visą mačą, o jo atstovaujama „Maribor“ namuose 3:1 nugalėjo čempionų titulą jau užsitikrinusią „Celje“ ekipą.

Belgijos čempionate Edgaras Utkus dėl traumos nebuvo registruotas rungtynėms, o jo atstovaujama „Cercle Brugge“ namuose 4:1 susitvarkė su „Genk“ komanda.

Gegužės 5 diena (sekmadienis)

Ukrainos čempionate Gytis Paulauskas liko ant suolo, o jo atstovaujama Kovalivkos „Kolos“ svečiuose 0:5 pralaimėjo Kyjivo „Dinamo“.

Čekijos aukščiausioje lygoje Nojus Vytis Audinis nebuvo registruotas mačui, o jo atstovaujama „Teplice“ namuose 2:0 įveikė „Slovan Liberec“ ekipą.

Antrame Turkijos divizione Arvydas Novikovas nebuvo registruotas mačui, o jo atstovaujama „Tuzlaspor“ svečiuose 2:0 pranoko „Sakaryaspor“ vienuolikę.

Italijos „Serie B“ pirmenybėse Edgaras Dubickas žaidė iki 64 minutės, o jo atstovaujama „FeralpiSalo“ išvykoje 1:2 neprilygo „Venezia“ vienuolikei.

Kroatijos lygoje Splito „Hajduk“, kur sporto direktoriumi dar dirba Mindaugas Nikoličius, namuose 0:1 neprilygo „Varazdin“ ekipai.

Slovėnijos čempionate Justas Lasickas dėl diskvalifikacijos dar nebuvo registruotas mačui, o jo atstovaujama Ljublianos „Olimpija“ namuose 0:0 sužaidė su „Mura“ komanda.

Ispanijos trečio diviziono antroje grupėje lietuvis vartininkas Ernestas Juškevičius liko ant suolo, o jo atstovaujama „Linares“ namuose 0:0 sužaidė su Madrido „Atletico“ B komanda.