Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (gegužės 1–7 dienos) © lff.lt nuotr.

Praėjusią savaitę visoje Europoje ir toliau tęsėsi nacionalinės šalių pirmenybės, o jose toliau rungėsi ir atstovai iš Lietuvos. LFF.lt tradiciškai pristato Lietuvos futbolo atstovų užsienyje savaitę

Gegužės 1 diena (pirmadienis)

Lenkijos aukščiausioje lygoje tašką iškovojo „Legnica“ komanda, kurios trenerių štabe dirba lietuvis Donatas Vencevičius. Ji išvykoje 1:1 išsiskyrė su „Cracovia“ komanda.

Gegužės 2 diena (antradienis)

Slovėnijos lygoje Domantas Šimkus ir vėl nebuvo registruotas rungtynėms, o jo atstovaujamas „Mura“ klubas išvykoje 1:3 nusileido „Maribor“ futbolininkams.

Gegužės 3 diena (trečiadienis)

Latvijos aukščiausioje lygoje po tašką iškovojo du lietuvių atstovaujami klubai. Kristupo Keršio atstovaujama Rygos „Metta“ išvykoje 1:1 sužaidė su „Liepaja“ (lietuvis liko tarp atsarginių), o „Tukums 2000“ klubas su Faustu Steponavičiumi irgi išvykoje 3:3 sužaidė su „Daugavpils“ komanda.

Lietuviui šis mačas susiklostė tikrai solidžiai, mat jis įmušė du savo komandos įvarčius. Po pirmojo jo tikslaus smūgio 15 minutę rezultatas tapo 1:1, 70-ąją minutę jis gavo geltoną kortelę, o 74 minutę jis įmušė dar sykį ir rezultatas vėl tapo lygus – 3:3. Lietuvis tada sužaidė iki mačo pabaigos.

Slovėnijos lygoje pralaimėjimą patyrė nugalėtojų titulą jau užsitikrinusi Ljublianos „Olimpija“ su Justu Lasicku. Sostinės komanda išvykoje 1:2 nusileido „Radomlje“ ekipai. Lietuvis šįsyk žaidė visas rungtynes.

Italijos „Serie A“ čempionate Gvidas Gineitis liko ant suolo, o jo atstovaujama „Torino“ komanda išvykoje 2:0 pranoko lygos autsaiderius Genujos „Sampdoria“.

Toje pačioje lygoje Marius Adamonis taip pat nuo suolo stebėjo, kaip jo atstovaujama Romos „Lazio“ ekipa namuose irgi 2:0 nugalėjo „Sassuolo“.

Gegužės 4 diena (ketvirtadienis)

Latvijos čempionate pergalę iškovojo vieni lygos favoritų Rygos RFS su Karoliu Uzėla, kurie namuose 2:1 nugalėjo „Valmiera“ vienuolikę. Saugas iš Lietuvos mačą pradėjo ant suolo ir į aikštę žengė jau per pridėtą antro kėlinio laiką.

Kipro čempionato išlikimo grupėje lygiosiomis sužaidė Limasolio AEL, kuriai atstovauja Lietuvos rinktinės kapitonas Fedoras Černychas. Jo ekipa namuose 3:3 išsiskyrė su „Nea Salamis“ futbolininkais. F. Černychas aikštėje pasirodė 69 minutę.

Išlikimą antrajame Anglijos divizione užsitikrino „Huddersfield“ klubas, kuriame analitiku dirba lietuvis Linas Treigys. „Terjerai“ savo aikštėje 1:0 pranoko kelialapį į „Premier“ lygą jau turintį „Sheffield United“ klubą.

Gegužės 5 diena (penktadienis)

Rumunijos lygos išlikimo grupėje pralaimėjimą patyrė Modesto Vorobjovo atstovaujamas „Chindia“ klubas, namuose 1:2 neprilygęs „Petrolul“ vienuolikei. Saugas iš Lietuvos nuo suolo nepakilo.

Savo komandos pasirodymą nuo atsarginių suolo stebėjo ir Artemijus Tutyškinas, tiesa, jo atstovaujama Lodzės LKS komanda Lenkijos antrame divizione namuose 3:2 palaužė „Wisla“ ekipą.

Gegužės 6 diena (šeštadienis)

Lietuvis Ignas Kružikas nebuvo registruotas rungtynėms, bet jo atstovaujama „Csikszereda“ komanda Rumunijos antro diviziono išlikimo grupėje išvykoje 3:1 pranoko „Selimbar“ ekipą.

Trečioje Lenkijos lygoje nesėkmę patyrė „Garbarnia“ ekipa su lietuviu Donatu Nakrošiumi, išvykoje 0:1 pralaimėjusi „Zaglebie“ klubo dubleriams. Lietuvis žaidė visą mačą ir 9 minutę buvo nubaustas geltona kortele.

Kazachstano čempionate tris taškus į savo sąskaitą pridėjo „Aktobe“ klubas, namuose 2:1 įveikęs „Aksu“ futbolininkus. Šeimininkų gretose Artūras Žulpa aikštėje pasirodė 84 minutę.

Albanijos čempionate svarbią pergalę išplėšė „Egnatia“ komanda su lietuviu Gyčiu Paulausku, namuose 2:0 nugalėjusi „Bylis“ futbolininkus. Snaiperis iš Lietuvos mačą pradėjo startinėje sudėtyje ir po pirmo kėlinio buvo pakeistas.

Titas Krapikas nuo suolo stebėjo, kaip jo atstovaujamas „Ternana“ klubas „Serie B“ čempionate namuose 0:1 nusileido „Sudtirol“ ekipai.

Kitas vartininkas – Marius Adamonis – taip pat liko ant suolo, o jo atstovaujama Romos „Lazio“ Italijos aukščiausioje lygoje išvykoje 0:2 pralaimėjo „AC Milan“.

Izraelio lygos išlikimo grupėje Arvydas Novikovas nebuvo registruotas, o jo atstovaujama Haifos „Hapoel“ komanda savo aikštėje 0:1 nusileido „Nes Tziona“ futbolininkams.

Kitame šios grupės mače susitiko dvi komandos su lietuviais vartininkais – Emilijaus Zubo Tel Avivo „Hapoel“ namuose 2:2 išsiskyrė su Džiugo Bartkaus atstovaujama „Kiryat Shmona“. Abu vartininkai žaidė visas rungtynes ir abu gavo po geltoną kortelę. Dž. Bartkus – 75, o E. Zubas – 90 minutę.

Ispanijos trečioje lygoje vartininkas Ernestas Juškevičius liko ant suolo, o jo atstovaujama „Linares“ komanda išvykoje 1:2 pralaimėjo „Merida AD“ komandai.

Graikijos čempionato išlikimo grupėje po tašką iškovojo abu klubai su lietuviais. „Lamia“ klubas su visą mačą žaidusiu Vykintu Slivka namuose 1:1 užbaigė dvikovą su „Levadiakos“, o Kretos OFI su lietuviškuoju trenerių štabu (Valdas Dambrauskas, Marius Skinderis, Justinas Gasiūnas ir Jonas Skinderis) irgi namuose 2:2 sužaidė su „Ionikos“.

Ekvadoro čempionate svarbią pergalę iškovojo „Universidad Catolica“ su lietuviu vartininkų treneriu Mantu Tamulioniu, kuri namuose 1:0 nugalėjo „Deportivo Cuenca“.

Rezultatyvios lygiosios užfiksuotos antrame Lenkijos divizione, kur Tito Milašiaus atstovaujamas „Podbeskidzie“ klubas išvykoje 3:3 išsiskyrė su „Leczna“. Lietuvis aikštėje pasirodė 82 minutę.

Rolandas Baravykas ir vėl nebuvo registruotas rungtynėms, bet jo atstovaujama Konstantos „Farul“ Rumunijos čempionato pagrindinėje grupėje namuose net 7:2 sudorojo Bukarešto „Rapid“.

Justas Lasickas mušė įvartį, o jo atstovaujama Ljublianos „Olimpija“ tapo Slovėnijos taurės laimėtojais, finale po pratęsimo 2:1 nugalėjusi „Maribor“ vienuolikę. Lietuvis į aikštę žengė 83 minutę ir 103 minutę įmušė įvartį, kuris buvo išvedęs jo ekipą į priekį.

Gegužės 7 diena (sekmadienis)

Dominykas Barauskas ir toliau rungtyniauti negali, o jo atstovaujamas Mieleco „Stal“ klubas aukščiausioje Lenkijos lygoje išvykoje 0:0 sužaidė su Plocko „Wisla“.

Kazachstano lygoje susitiko du klubai, kuriuose rungtyniauja žaidėjai iš Lietuvos. „Kaspij“ klubas, kuriame vėl registruotas nebuvo Vilius Armanavičius, namuose 1:1 sužaidė su „Atyrau“. Pastarosios sudėtyje Domantas Antanavičius pradėjo dvikovą startinėje sudėtyje ir po pirmo kėlinio buvo pakeistas.

Taip pat dėl traumos toliau nežaidžia Edgaras Utkus, bet jo „Cercle Brugge“ komanda išvykoje rezultatyviame mače 5:3 pranoko „Westerlo“.

Gvidas Gineitis „Serie A“ čempionate liko ant atsarginių suolo, o jo atstovaujamas „Torino“ klubas namuose 1:1 sužaidė su „Monza“.

Solidžią pergalę Kroatijos čempionate iškovojo Splito „Hajduk“, kuriame sporto direktoriumi dirba Mindaugas Nikoličius. Splito komanda išvykoje 3:0 sutriuškino Zagrebo „Lokomotiva“.