Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (gegužės 29 – birželio 4 dienos) © AFP nuotr.

Nemaža dalis Lietuvos futbolininkų bei jų klubų jau užbaigė savo sezonus užsienio lygose, tačiau kai kurie čempionatai vis dar vyksta. LFF.lt pristato Lietuvos futbolo atstovų bei jų klubų pasirodymais praėjusią savaitę.

Gegužės 29 diena (pirmadienis)

Pasirodymą Albanijos čempionate baigė Gytis Paulauskas ir jo atstovaujama „Egnatia“ komanda, kuri paskutinėse sezono lygos rungtynėse namuose 0:1 pralaimėjo „Kukesi“ futbolininkams. Paskutiniame mače G. Paulauskas žaidė nuo mačo pradžios ir 69 minutę buvo pakeistas. „Egnatia“ komanda per 36 rungtynes surinko 52 taškus, tarp dešimties komandų užėmė trečią vietą ir garantavo sau vietą Europos Konferencijų lygos atrankos varžybose.

Sezoną užbaigė ir Fedoras Černychas bei jo atstovaujamas Limasolio AEL klubas. Paskutinėse Kipro čempionato išlikimo grupės rungtynėse AEL komanda namuose 1:1 sužaidė su „Doxa“. Rinktinės kapitonas žaidė visas rungtynes. Galutinėje įskaitoje Limasolio AEL komanda per 40 rungtynių surinko 49 taškus ir tarp 14 komandų užėmė devintą poziciją.

Gegužės 30 diena (antradienis)

Latvijos aukščiausioje lygoje pergalę iškovojo Rygos RFS komanda su Karoliu Uzėla. Sostinės klubas savo aikštėje 3:1 nugalėjo „Daugavpils“ vienuolikę. Lietuvis mačą pradėjo startinėje sudėtyje ir žaidė iki 54 minutės.

Gegužės 31 diena (trečiadienis)

Latvijos čempionate Kristupas Keršys sužaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama Rygos „Metta“ komanda išvykoje 1:1 sužaidė su „Valmiera“ futbolininkais.

Kovą „Serie C“ atkrintamosiose dėl vietos aukštesniame divizione baigė Edgaro Dubicko atstovaujama „Pordenone“ komanda. Ji atkrintamųjų ketvirtfinalio antrame mače namuose 1:3 pralaimėjo „Lecco“ vienuolikei, tad pirmame mače iškovotos pergalės 1:0 nepakako. E. Dubickas antrame mače žaidė iki 86 minutės, tačiau jau antrą mačo minutę nukreipė kamuolį į savo vartus.

Birželio 1 diena (ketvirtadienis)

Vietnamo čempionate Vytas Gašpuitis žaidė visas rungtynes, bet jo atstovaujama SLNA komanda išvykoje 0:3 pralaimėjo „Viettel“ ekipai.

Faustas Steponavičius rungtynėms nebuvo registruotas, bet jo atstovaujama „Tukums 2000“ Latvijos čempionate išvykoje 1:0 nugalėjo „Liepaja“ vienuolikę.

Gytis Paulauskas Albanijos taurės finale į aikštę žengė 88 minutę ir prisidėjo, kad jo atstovaujamas „Egnatia“ klubas po pratęsimo 1:0 nugalėtų KF „Tirana“ futbolininkus ir iškovotų trofėjų. 90 minutę lietuvis dar gavo geltoną kortelę.

Birželio 3 diena (šeštadienis)

Kazachstano čempionate Artūras Žulpa žaidė nuo 61 minutės, o jo atstovaujama „Aktobe“ komanda namuose 2:0 nugalėjo Karagandos „Šachtior“ ekipą.

Kitoje dvikovoje Domantas Antanavičius žaidė pirmą kėlinį, o jo atstovaujama „Atyrau“ komanda išvykoje 1:2 pralaimėjo „Ordabasy“ futbolininkams.

Finišavo Lenkijos Pirmos lygos pirmenybės. Jau anksčiau nugalėtojų titulą iškovoję Lodzės LKS futbolininkai namuose 1:0 pranoko „Odra Opole“ ekipą, čia Artemijus Tutyškinas nugalėtojų ekipoje žaidė visas rungtynes.

Kitame susitikime įspūdingą sugrįžimą surengė Tito Milašiaus „Podbeskidzie“, kuri panaikino trijų įvarčių deficitą ir namuose 4:3 nugalėjo „Rzeszow“. T. Milašius aikštėje pasirodė 77 minutę. Galutinėje įskaitoje lietuvio ekipa užėmė 7 vietą.

Paskutinėse „Serie A“ sezono rungtynėse Gvidas Gineitis liko ant suolo, o jo atstovaujama „Torino“ komanda namuose 0:1 pralaimėjo Milano „Inter“ ir galutinėje rikiuotėje užėmė devintąją poziciją.

Kitoje dvikovoje Marius Adamonis taip pat liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama Romos „Lazio“ komanda išvykoje 2:0 nugalėjo „Empoli“ ir lentelėje liko antra.

Edgaras Utkus po didžiulės pertraukos pagaliau grįžo į aikštę, o paskutinėse Belgijos čempionato rungtynėse jo atstovaujama „Cercle Brugge“ komanda namuose  2:0 nugalėjo „Westerlo“ ir užėmė šeštą poziciją. Lietuvis šiame mače žaidė nuo 83 minutės.

Birželio 4 diena (sekmadienis)

Kazachstano čempionate pralaimėjimą patyrė Viliaus Armanavičiaus atstovaujama „Kaspij“ komanda, kuri išvykoje 2:3 pralaimėjo „Žetysu“ futbolininkams. Lietuvis mačą pradėjo startinėje sudėtyje, 20 minutę gavo geltoną kortelę ir 88 minutę buvo pakeistas.

Latvijos čempionate Kristupas Keršys žaidė visas rungtynes, tačiau jo atstovaujama Rygos „Metta“ namuose 0:2 neprilygo „Riga FC“.

Kitame susitikime Karolis Uzėla nuo suolo stebėjo, kaip jo atstovaujamas Rygos RFS klubas išvykoje 6:1 sutriuškino „Super Nova“.

Pasirodymą trečiame Lenkijos divizione užbaigė „Garbarnia“ klubas su lietuviu Donatu Nakrošiumi. Paskutinėse rungtynėse jo ekipa namuose 3:1 nugalėjo „Polkowice“. Paskutinėje sezono dvikovoje lietuvis žaidė visas rungtynes ir ryšėjo kapitono raištį. Galutinėje įskaitoje jo ekipa tarp 18 komandų užėmė 17 vietą ir iškrito į žemesnį divizioną.

Ekvadoro čempionate pergalę iškovojo „Universidad Catolica“ komanda su lietuviu vartininkų treneriu Mantu Tamulioniu, kuri išvykoje 1:0 nugalėjo „Cumbaya“.