Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (gruodžio 4–10 dienos) © lff.lt nuotr.

Vis artėjant didžiosioms metų šventėms, lietuvių atstovaujami klubai ir toliau tęsia savo pasirodymus užsienio pirmenybėse.

Gruodžio 4 diena (pirmadienis)

Ekvadoro čempionate pasirodymą užbaigė „Universidad Catolica“ komanda, kur vartininkų treneriu dirba lietuvis Mantas Tamulionis. Paskutinėse rungtynėse Kito komanda namuose 0:1 pralaimėjo „Barcelona SC“ ekipai ir galutinėje įskaitoje tarp 16 komandų užėmė 7 vietą.

Graikijos lygoje Vykintas Slivka žaidė visas rungtynes, bet jo atstovaujama „Lamia“ išvykoje net 0:3 pralaimėjo Salonikų PAOK.

Kipro čempionate Fedoras Černychas žaidė nuo antro kėlinio starto iki dvikovos pabaigos, bet jo atstovaujamas Limasolio AEL namuose 0:4 neprilygo „Aris“.

Italijos „Serie A“ pirmenybėse Gvidas Gineitis nuo suolo stebėjo, kaip jo atstovaujama „Torino“ komanda namuose 3:0 sutriuškino Bergamo „Atalanta“.

Gruodžio 5 diena (antradienis)

Tel Avivo „Hapoel“ komandos gretose Emilijus Zubas ir vėl žaidė visas rungtynes, bet jo atstovaujama komanda išvykoje 1:2 pralaimėjo „SC Ashdod“ vienuolikei.

Po skaudaus pralaimėjimo Graikijos čempionate, pranešta, kad darbo neteko Kretos OFI vyriausiasis treneris Valdas Dambrauskas bei visas jo štabas (Marius Skinderis, Justinas Gasiūnas ir Jonas Skinderis).

Gruodžio 6 diena (trečiadienis)

Lietuvos futbolininkų užsienyje gretos padidėjo – oficialiai pranešta, kad Lietuvos rinktinės narys Edvinas Girdvainis palieka Lietuvą, grįžta žaisti į Vokietiją ir atstovaus šalies trečio diviziono „Sandhausen“ komandai.

Saudo Arabijos antrame divizione nesėkmę patyrė „Al Orubah“ su Džiugu Bartkumi. Šį kartą jo komanda išvykoje 1:3 pralaimėjo „Al Kholood“ futbolininkams.

Italijos „Serie C“ B grupės pirmenybėse Linas Mėgelaitis nebuvo registruotas rungtynėms, o jo atstovaujama „Rimini“ ekipa išvykoje 0:0 išsiskyrė su „Olbia“ ekipa.

Gruodžio 7 diena (ketvirtadienis)

Bulgarijos taurės aštuntfinalyje Faustas Steponavičius žaidė nuo 83 minutės, o jo atstovaujama Plovdivo „Botev“ išvykoje 4:2 nugalėjo „Etar“ vienuolikę ir pateko į turnyro ketvirtfinalį.

Slovėnijos čempionate Justas Lasickas rungtyniavo visą mačą, tačiau jo atstovaujama Ljublianos „Olimpija“ namuose 1:1 išsiskyrė su „Bravo“ komanda.

Ernestas Juškevičius liko tarp atsarginių, o jo atstovaujamas „Linares“ klubas Ispanijos taurės varžybose namuose 1:3 pralaimėjo „Elche“ vienuolikei ir savo pasirodymą kovoje dėl trofėjaus užbaigė.

Gruodžio 8 diena (penktadienis)

Splito „Hajduk“ komanda, kurioje sporto direktoriumi dirba lietuvis Mindaugas Nikoličius, Kroatijos čempionato rungtynėse išvykoje 1:1 sužaidė su Zagrebo „Lokomotiva“.

Šiaurės Airijos čempionate lietuvis Nedas Mačiulaitis rungtyniavo visas 90 minučių, 81 minutę prieš save išvydo geltoną kortelę, bet jo atstovaujama „Carrick Rangers“ ekipa namuose 0:1 pralaimėjo „Crusaders“ vienuolikei.

Gruodžio 9 diena (šeštadienis)

Edvinas Girdvainis savo naujoje komandoje dar nebuvo registruotas rungtynėms, bet jo ekipa „Sandhausen“ Vokietijos trečiame divizione namuose 3:0 sutriuškino „Mannheim“ vienuolikę.

Titas Milašius nebuvo registruotas mačui, o jo atstovaujama „Podbeskidzie“ Lenkijos antrame divizione išvykoje 1:2 pralaimėjo Plocko „Wisla“ ekipai.

Edgaras Utkus Belgijos čempionate žaidė nuo mačo pradžios, 38 minutę gavo geltoną kortelę ir 41 minutę buvo pakeistas, o jo atstovaujama „Cercle Brugge“ namuose 1:3 pralaimėjo „Antwerp“ ekipai.

Fedoras Černychas Kipro čempionate žaidė visą pirmą kėlinį ir po pertraukos buvo pakeistas, o jo atstovaujamas Limasolio AEL savo stadione 2:0 pranoko „Doxa“ futbolininkus.

Emilijus Zubas Izraelio čempionate žaidė visas rungtynes ir 55 minutę gavo geltoną kortelę, o jo atstovaujama Tel Avivo „Hapoel“ namuose 1:1 išsiskyrė su Haderos „Hapoel“.

Italijos „Serie C“ B grupėje Ovidijus Šiaulys nebuvo registruotas mačui, o jo atstovaujama „Entella“ svečiuose 0:0 sužaidė su SPAL ekipa.

Tuo tarpu Italijos „Serie C“ C grupėje Edgaras Dubickas žaidė iki 73 minutės, o jo atstovaujama „Catania“ išvykoje 0:1 pralaimėjo „Messina“ komandai.

Gruodžio 10 diena (sekmadienis)

Turkijos čempionate Modestas Vorobjovas aikštėje pasirodė 61 minutę, o jo atstovaujama „Istanbulspor“ namuose 0:1 pralaimėjo „Alanyaspor“ futbolininkams.

Italijos čempionate Gvidas Gineitis liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama „Torino“ komanda svečiuose 0:0 sužaidė su „Frosinone“.

Bulgarijos lygoje Faustas Steponavičius pasirodė aikštėje 90-ąją rungtynių minutę, o jo atstovaujamas Plovdivo „Botev“ namuose 1:0 nugalėjo „Hebar“ komandą.

Italijos „Serie C“ B grupėje Linas Mėgelaitis žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Rimini“ ekipa 1:0 namuose nugalėjo „Carrarese“ klubą.

Kitame grupės mače Marius Adamonis žaidė visas rungtynes, o jo „Perugia“ namuose 2:2 išsiskyrė su „Vis Pesaro“ klubu.

Lenkijos lygoje Artemijus Tutyškinas nebuvo registruotas mačui, o jo atstovaujama Lodzės LKS namuose 1:1 išsiskyrė su Varšuvos „Legia“.

Slovėnijos čempionate Justas Lasickas žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama Ljublianos „Olimpija“ svečiuose 4:2 pranoko „Koper“ futbolininkus.

Ispanijos trečio diviziono antros grupės susitikime Ernestas Juškevičius žaidė visas rungtynes, bet jo atstovaujama „Linares“ savo aikštėje 0:2 nusileido „Recreativo de Huesca“ klubui.