Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (kovo 4–10 dienos) © AP nuotr.

Jūsų dėmesiui – dar viena LFF.lt parengta apie lietuvių ir jų klubų pasirodymus užsienio čempionatuose praėjusią savaitę.

Kovo 4 diena (pirmadienis)

Saudo Arabijos antrame divizione pergalę iškovojo „Al Orubah“ klubas su Džiugu Bartkumi, kuris namuose 1:0 nugalėjo „Al-Qaisumah“ futbolininkus.

Izraelio čempionate Emilijus Zubas žaidė visas rungtynes ir išlaikė savo vartus sausus, o jo atstovaujama Tel Avivo „Hapoel“ išvykoje 0:0 sužaidė su „Hapoel Petah Tikva“ komanda.

Antrame Nyderlandų divizione Tomas Kalinauskas liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama „Den Bosch“ komanda namuose 1:4 pralaimėjo „Groningen“ futbolininkams.

Kovo 5 diena (antradienis)

Kazachstano čempionate Kipras Kažukolovas aikštėje pasirodė per pridėtą antro kėlinio laiką, o jo atstovaujama „Astana“ išvykoje 2:0 nugalėjo „Zhetysu“ futbolininkus.

Albanijos taurės ketvirtfinalio antrose rungtynėse Juozas Lubas liko ant suolo, bet jo atstovaujama „Egnatia“ namuose 3:1 nugalėjo „Laci“ futbolininkus ir, laimėję pirmą mačą 1:0, pateko į pusfinalio etapą.

Rumunijos aukščiausioje lygoje žaidžiantis Klužo „Universitatea“ klubas pranešė, kad prie jo prisijungė Vilniaus „Žalgirį“ palikęs Lietuvos rinktinės vartininkas Edvinas Gertmonas.

Italijos „Serie C“ B grupėje susitiko dvi lietuvių atstovaujamos komandos. „Entella“ ekipa, kurios gretose vartininkas Ovidijus Šiaulys liko ant suolo, namuose net 5:0 sutriuškino „Perugia“, kurios vartus visą mačą gynė Marius Adamonis.

Kovo 6 diena (trečiadienis)

Danielis Romanovskis Sakartvelo čempionate žaidė visą mačą, bet jo atstovaujamas Tbilisio „Dinamo“ svečiuose net 0:4 pralaimėjo „Telavi“ futbolininkams.

Slovėnijos taurės aštuntfinalio mače Pijus Širvys liko ant suolo, o jo atstovaujamas „Maribor“ klubas namuose 1:2 nusileido „Radomlje“ futbolininkams ir kovą dėl trofėjaus baigė.

Italijos „Serie C“ B grupėje Linas Mėgelaitis žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Rimini“ namuose 0:1 pralaimėjo „Sestri Levante“ ekipai.

Kovo 7 diena (ketvirtadienis)

Slovėnijos taurės aštuntfinalyje Justas Lasickas žaidė iki 51 minutės, o jo atstovaujama Ljublianos „Olimpija“, kuri gynė taurės laimėtojų titulą, namuose 2:4 nusileido „Koper“ vienuolikei ir savo žygį turnyre užbaigė.

Italijos „Serie C“ C grupės dvikovoje Titas Krapikas liko ant suolo, o jo atstovaujama „Audace Cerignola“ komanda svečiuose 1:1 sužaidė su „Casertana“ futbolininkais.

Kovo 8 diena (penktadienis)

Svarbią pergalę pasiekė „Universidad Catolica“ klubas, kuriame vartininkų treneriu dirba lietuvis Mantas Tamulionis. Jo ekipa išvykoje 3:0 nugalėjo „Tecnico“ futbolininkus ir pateko į pagrindinį „Copa Sudamericana“ turnyrą.

Ukrainos čempionate Gytis Paulauskas žaidė iki 74 minutės, o jo atstovaujama „Kolos“ komanda išvykoje 2:3 pralaimėjo Donecko „Šachtar“ ekipai.

Rumunijos čempionate Edvinas Gertmonas liko ant suolo, o jo atstovaujama Klužo „Universitatea“ paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse išvykoje 0:0 sužaidė su „Voluntari“ komanda ir pirmenybes pratęs išlikimo grupėje.

Antrame Nyderlandų divizione Tomas Kalinauskas žaidė nuo 25 minutės, o jo atstovaujama „Den Bosch“ komanda išvykoje 2:1 įveikė „Oss“ futbolininkus.

Italijos čempionate Gvidas Gineitis sužaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Torino“ komanda svečiuose 1:1 išsiskyrė su „Napoli“ klubu.

Kovo 9 diena (šeštadienis)

Rimvydas Sadauskas debiutavo antrame Kinijos divizione ir sužaidė visas rungtynes, bet jo atstovaujama „Guangzhou“ namuose 0:1 pralaimėjo „Ice City“ komandai.

Italijos „Serie B“ pirmenybėse Edgaras Dubickas žaidė nuo 64 minutės, o jo atstovaujama „FeralpiSalo“ svečiuose 3:2 nugalėjo „Modena“ ekipą.

Šiaurės Airijos čempionate lietuvis Nedas Mačiulaitis žaidė visą mačą, o jo atstovaujama „Carrick Rangers“ namuose 0:1 pralaimėjo „Newry City“ futbolininkams.

Italijos „Serie C“ B grupėje Marius Adamonis žaidė visą mačą, o jo atstovaujama „Perugia“ savo stadione 2:0 įveikė „Ancona“ klubą.

Kroatijos čempionate pergalę iškovojo Splito „Hajduk“ komanda, kurioje sporto direktoriumi dirba lietuvis Mindaugas Nikoličius. Jo ekipa svečiuose 3:0 sutriuškino „Gorica“ vienuolikę.

Slovėnijos lygoje Pijus Širvys žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Maribor“ konanda svečiuose 1:1 išsiskyrė su „Celje“ futbolininkais.

Belgijos čempionate Edgaras Utkus žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Cercle Brugge“ svečiuose 0:0 išsiskyrė su „Charleroi“ komanda.

Izraelio čempionate Emilijus Zubas žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama Tel Avivo „Hapoel“ namuose 0:0 sužaidė su Jeruzalės „Hapoel“ futbolininkais.

Kovo 10 diena (sekmadienis)

Italijos „Serie C“ B grupėje Linas Mėgelaitis žaidė pirmą rungtynių kėlinį ir 28 minutę gavo geltoną kortelę, o jo atstovaujama „Rimini“ svečiuose 1:3 pralaimėjo SPAL vienuolikei.

Kitame šios grupės mače vartininkas Ovidijus Šiaulys nuo suolo stebėjo, kaip jo atstovaujama „Entella“ svečiuose 1:2 nusileido „Torres“ komandai.

Turkijos aukščiausioje lygoje Modestas Vorobjovas žaidė visas rungtynes, tačiau jo atstovaujama „Istanbulspor“ namuose 1:2 neprilygo „Kasimpasa“ ekipai.

Pralaimėjimą Saudo Arabijos antrame divizione patyrė Džiugo Bartkaus atstovaujama „Al Orubah“, kuri namuose 0:2 turėjo pripažinti „Al Safa“ ekipos pranašumą.

Slovėnijos čempionate Justas Lasickas žaidė visas rungtynes, 10 minutę gavo geltoną kortelę ir 50 minutę įmušė vienintelį savo komandos įvartį, o jo atstovaujama Ljublianos „Olimpija“ išvykoje 1:1 išsiskyrė su „Mura“ futbolininkais.

Ispanijos trečio diviziono antroje grupėje vartininkas Ernestas Juškevičius nebuvo registruotas mačui, o jo atstovaujama „Linares“ namuose 2:0 pranoko „Murcia“ futbolininkus.

Graikijos čempionate Vykintas Slivka žaidė visas rungtynes, bet jo atstovaujama „Lamia“ namuose net 0:4 pralaimėjo Atėnų AEK komandai.

Bulgarijos čempionate Faustas Steponavičius liko ant suolo, o jo atstovaujama Plovdivo „Botev“ namuose 0:2 pralaimėjo Razgrado „Ludogorec“.

Albanijos čempionate Juozas Lubas nebuvo registruotas mačui, o jo atstovaujama „Egnatia“ svečiuose išvykoje 1:1 sužaidė su KF „Tirana“ komanda.

Sakartvelo čempionate Danielis Romanovskis žaidė iki 85 minutės, o jo atstovaujama Tbilisio „Dinamo“ namuose 1:0 pranoko Kutaisio „Torpedo“.

Antrame Turkijos divizione Arvydas Novikovas liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama „Tuzlaspor“ išvykoje 2:1 nugalėjo „Kocaelispor“ komandą.

Vokietijos trečiame divizione Edvinas Girdvainis žaidė visas rungtynes ir 52 minutę gavo geltoną kortelę, o jo atstovaujama „Sandhausen“ komanda svečiuose 0:2 pralaimėjo „Ulm“ futbolininkams.

Rumunijos čempionate Rokas Lekiatas liko ant suolo, o jo atstovaujama Krajovos „Universitatea 1948“ derbyje namuose 1:2 pralaimėjo kitai miesto komandai „Universitatea Craiova“.

Italijos „Serie C“ C grupėje Titas Krapikas grįžo į aikštę ir sužaidė visas rungtynes, bet jo atstovaujama „Audace Cerignola“ namuose 1:3 pralaimėjo „Monopoli“ komandai.