Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (vasario 26 – kovo 3 dienos) © ZUMAPRESS com. nuotr.

LFF.lt pristato dar vieną apžvalgą su Lietuvos futbolininkų ir kitų mūsų futbolo atstovų komandų pasirodymais užsienio pirmenybėse praėjusią savaitę.

Vasario 26 diena (pirmadienis)

Antrame Turkijos divizione Arvydas Novikovas žaidė iki 67 minutės, o jo atstovaujama „Tuzlaspor“ komanda svečiuose 0:0 išsiskyrė su „Sanliurfaspor“ futbolininkais.

Italijos čempionate Gvidas Gineitis pradėjo mačą startinėje sudėtyje ir žaidė iki 80 minutės, bet jo atstovaujama „Torino“ komanda išvykoje 2:3 pralaimėjo „Roma“ vienuolikei.

Vasario 27 diena (antradienis)

Rumunijos čempionate Rokas Lekiatas žaidė visas rungtynes ir 41 minutę gavo geltoną kortelę, o jo atstovaujama „Universitatea 1949“ namuose 1:1 sužaidė su „Poli lasi“ ekipa.

Bulgarijos taurės ketvirtfinalyje Faustas Steponavičius liko ant suolo, bet jo atstovaujama Plovdivo „Botev“ namuose 2:1 nugalėjo Varnos „Spartak“ ir pateko į pusfinalį.

Tas pats „Botev“ klubas pranešė, kad įsigijo Lietuvos rinktinės narį Matijų Remeikį. Tiesa, pastarasis iki vasaros nuomos pagrindais toliau atstovaus „Panevėžiui“ ir į Bulgariją išvyks vasarą.

Kroatijos taurės ketvirtfinalyje Splito „Hajduk“ komanda, kur sporto direktoriumi dirba lietuvis Mindaugas Nikoličius, namuose 5:0 sutriuškino „Varaždin“ vienuolikę ir pateko į pusfinalį.

Vasario 28 diena (trečiadienis)

Graikijos čempionate Vykintas Slivka žaidė visas rungtynes, 26 minutę įmušė įvartį ir 88 minutę gavo geltoną kortelę, bet jo atstovaujama „Lamia“ svečiuose 1:3 pralaimėjo „Atromitos“ klubui.

Saudo Arabijos antrame divizione pergalę iškovojo „Al Orubah“ klubas su Džiugu Bartkumi, kuris išvykoje 4:1 susitvarkė su „Hajer“ futbolininkais.

Lenkijos čempionate Artemijus Tutyškinas nebuvo registruotas rungtynėms, o jo atstovaujama Lodzės LKS išvykoje 0:1 pralaimėjo Mieleco „Stal“ ekipai.

Italijos „Serie B“ pirmenybėse Edgaras Dubickas nebuvo registruotas, o jo atstovaujama „FeralpiSalo“ svečiuose 0:2 neprilygo „Spezia“ komandai.

„Coppa Italia Serie C“ antrose pusfinalio rungtynėse Linas Mėgelaitis žaidė visą mačą, bet jo atstovaujama „Rimini“ svečiuose 0:2 pralaimėjo „Catania“ vienuuolikei ir, nepaisant to, kad pirmą mačą laimėjo 1:0, į finalą nepateko.

Kinijos antro diviziono „Guangzhou“ klubas pranešė, kad prie jo prisijungė Lietuvos futbolininkas Rimvydas Sadauskas.

FA „Šiauliai“ komanda pranešė, jog iš Rygos „Metta“ prie ekipos nuomos pagrindais prisijungė Lietuvos U21 vaikinų rinktinės gynėjas Kristupas Keršys.

Vasario 29 diena (ketvirtadienis)

Nikosijos „Omonia“ klubas Kipre oficialiai pranešė, kad nuo 2024-2025-ųjų sezono pradžios komandos vairą perims vyriausiasis treneris iš Lietuvos Valdas Dambrauskas.

Kovo 1 diena (penktadienis)

Prasidėjusiame Kazachstano čempionate Kipras Kažukolovas liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama „Astana“ namuose 2:0 nugalėjo „Zhenis“ futbolininkus.

Albanijos čempionate Juozas Lubas žaidė nuo 68 minutės, o jo atstovaujama „Egnatia“ namuose 1:1 sužaidė su Tiranos „Dinamo“.

Trečiame Vokietijos divizione Edvinas Girdvainis liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama „Sandhausen“ ekipa namuose 1:0 pranoko „Freiburg II“ vienuolikę.

Italijos „Serie C“ B grupėje vartininkas Ovidijus Šiaulys liko ant suolo, o jo atstovaujama „Entella“ svečiuose net 0:4 pralaimėjo „Cesena“ komandai.

Kovo 2 diena (šeštadienis)

Turkijos čempionate Modestas Vorobjovas sužaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Istanbulspor“ komanda svečiuose 1:1 sužaidė su „Ankaragucu“.

Turkijos antrame divizione Arvydas Novikovas žaidė nuo mačo pradžios, 62 minutę gavo geltoną kortelę ir 68 minutę buvo pakeistas, o jo atstovaujama „Tuzlaspor“ komanda namuose 1:1 išsiskyrė su „Keciorengucu“ futbolininkais.

Rumunijos čempionate Rokas Lekiatas žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Universitatea 1949“ komanda išvykoje 2:3 pralaimėjo Arado UTA futbolininkams.

Slovėnijos čempionate Justas Lasickas žaidė iki 60 minutės, o jo atstovaujama Ljublianos „Olimpija“ namuose 1:1 sužaidė su „Celje“ komanda.

Kitame mače Pijus Širvys žaidė visas rungtynes, 35 minutę atliko rezultatyvų perdavimą komandos įvarčiui ir 49 minutę gavo geltoną kortelę, o jo atstovaujamas „Maribor“ klubas namuose 3:0 susitvarkė su „Domžale“ ekipa.

Indijos čempionate Fedoras Černychas žaidė visas rungtynes, bet jo ir komandos sporto direktoriaus Karolio Skinkio atstovaujama Keralos „Blasters“ išvykoje 0:1 pralaimėjo „Bengaluru“ ekipai.

Edgaras Utkus Belgijos čempionate žaidė iki 83 minutės, o jo atstovaujama „Cercle Brugge“ namuose 2:3 pralaimėjo „Mechelen“ vienuolikei.

Prasidėjusiame Sakartvelo čempionate Danielis Romanovskis žaidė iki 82 minutės, o jo atstovaujama Tbilisio „Dinamo“ namuose 2:0 įveikė „Samgurali“ komandą.

Bulgarijos čempionate Faustas Steponavičius aikštėje pasirodė 85 minutę, o jo atstovaujama Plovdivo „Botev“ išvykoje 2:2 sužaidė su Sofijos „Slavia“.

Gytis Paulauskas debiutavo Ukrainos čempionate ir žaidė iki 83 minutės, bet jo atstovaujamas „Kolos“ klubas namuose 0:1 pralaimėjo Lvivo „Rukh“ vienuolikei.

Kroatijos čempionate pergalę iškovojo Splito „Hajduk“, kur sporto direktoriumi dirba Mindaugas Nikoličius. Jo komanda namuose 1:0 pranoko „Istra 1961“ futbolininkus.

„Serie C“ B grupėje Marius Adamonis žaidė visą mačą, o jo atstovaujama „Perugia“ namuose 1:0 nugalėjo „Recanatese“ komandą.

Italijos čempionate Gvidas Gineitis žaidė visą antrą rungtynių kėlinį, o jo atstovaujama „Torino“ komanda namuose 0:0 sužaidė su „Fiorentina“ futbolininkais.

Kovo 3 diena (sekmadienis)

Lenkijos čempionate Artemijus Tutyškinas nebuvo registruotas rungtynėms, o jo atstovaujama Lodzės LKS namuose 3:2 nugalėjo „Puszcza“ futbolininkus.

Italijos „Serie C“ B grupėje Linas Mėgelaitis žaidė visas rungtynes, bet jo atstovaujama „Rimini“ išvykoje 1:2 pralaimėjo „Lucchese“ ekipai.

Italijos trečio diviziono antroje grupėje vartininkas Ernestas Juškevičius liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama „Linares“ komanda namuose 1:2 pralaimėjo „Sanluqueno“ vienuolikei.

Italijos „Serie B“ čempionate Edgaras Dubickas nebuvo registruotas mačui, o jo atstovaujama „FeralpiSalo“ namuose 1:3 nusileido Genujos „Sampdoria“ klubui.

Italijos „Serie C“ C grupėje Titas Krapikas rungtynes stebėjo nuo suolo, o jo atstovaujama „Audace Cerignola“ namuose 1:1 sužaidė su „Avellino“ komanda.

Graikijos čempionate Vykintas Slivka žaidė visas rungtynes, bet jo atstovaujama „Lamia“ 0:2 namuose pralaimėjo Salonikų PAOK vienuolikei.

Ekvadoro čempionatą pergalingai pradėjo „Universidad Catolica“, kur vartininkų treneriu dirba lietuvis Mantas Tamulionis – jo komanda namuose 3:0 nugalėjo „El Nacional“ ekipą.