Lietuvos Futsal rinktinė palaužė Maltą (VIDEO)

Pasaulio Futsal (salės futbolo) čempionato atrankos turnyre Kaune Lietuvos rinktinė iškovojo pirmąją pergalę ir išsaugojo šansus pakovoti dėl patekimo į kitą etapą. Po nervingos kovos lietuviai rungtynių pabaigoje privertė pasiduoti Maltos atstovus.

Pirmose rungtynėse Lietuva 2:5 nusileido albanams, o Malta 2:8 pralaimėjo Prancūzijos komandai.

Penktadienio rungtynės sėkmingiau prasidėjo svečiams iš Maltos. Penktąją minutę atšokusį kamuolį į vartus iš toli pasiuntė Jovica Milijičius. Maltiečiai įsidrasino ir surengė dar dvi pavojingas atakas, kurias atrėmė vartininkas Mindaugas Labuckas.

Lietuvių atakoje tikslumo pritruko Evaldui Kugiui, o 12 min. rezultatą pagaliau pavyko išlyginti. Po puikaus E. Kugio perdavimo R. Leščius atmetė kamuolį Deividui Stradalovui ir šis įmušė į tuščius vartus. Po minutės gera proga nepasinaudojo Justas Zagurskas, o Maltos kontratakoje lietuvius išgelbėjo virpstas.

Mūsiškiams pirmajame kėlinyje sunkiai sekėsi organizuoti pozicinį žaidimą ir kurti pavojingas atakas. Netiksliai iš toli smūgiavo Arūnas Šteinas, o Rolando Leščiaus ir Evaldo Kugio smūgius atrėmė vartininkas. Maltiečiai pavojingai kontratakavo ir 16 bei 17 min. M. Labuckui teko apginti vartus. Po pirmojo kėlinio rezultatas išliko lygus 1:1.

Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinė toliau turėjo teritorinį pranašumą, tačiau juo pasinaudoti nesisekė. Pavojingas buvo A. Šteino smūgis 24 min., tačiau kamuolį atrėmė vartininkas.  Po minutės į vartus iš arti nepataikė Justas Zagurskas. 27 min. vartininką vėl patikrino A. Šteino smūgis.

30 min. puikų šansą turėjo vienas prieš vieną atsidūręs P. Smolkovas, bet jis iš arti smūgiavo pro šalį. Netrukus geros progos neišnaudojo Maltos atstovai, o 34 min. dar viena galimybe nepasinaudojo P. Smolkovas. 36 min. du kartus puikiai sužaidė svečių vartininkas.

Lemiamą įvartį pagaliau pavyko įmušti 37 min. Evaldas Kugys suklaidino varžovą krašte ir atmetė kamuolį Rolandui Leščiui, kuriam beliko pataikyti į neginamus vartus.

Per paskutines minutes Maltos komanda išleido penktąjį aikštės žaidėją ir sukūrė ne vieną pavojų prie lietuvių vartų, tačiau M. Labuckas žaidė patikimai.

Kitose penktadienio rungtynėse Prancūzija žais su Albanija. Turnyrą lietuviai užbaigs sekmadienį 14 val. dvikova su prancūzais. Į kitą atrankos etapą pateks grupės nugalėtojai.

Rungtynių statistika

Lietuva - Malta 2:1 (1:1)
Kauno S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro halė, 382 žiūrovai
Įvarčiai: 11 min. 10 sek. Deividas Stradalovas, 35 min. 58 sek. Rolandas Leščius (Lietuva); 5 min. 22 sek. Jovica Milijic (Malta)
Įspėti: 17 min. 33 sek. Arsenij Buinickij (Lietuva); 10 min. 1 sek. Mark Zammit (Malta).

Lietuvos rinktinės startinis penketas: Mindaugas Labuckas, Pavelas Smolkovas, Justas Zagurskas, Jurij Jeremejev, Arsenij Buinickij. Atsargoje: Armandas Indrašius, Deividas Šaltys, Rolandas Leščius, Paulus Smaryginas, Edgaras Petkevičius, Vaidas Garšvinskas, Arūnas Šteinas, Deividas Stradalovas, Evaldas Kugys.