Lietuvos Futsal rinktinė pralaimėjo albanams

Lietuvos Futsal (salės futbolo) rinktinė pirmose Pasaulio čempionato atrankos turnyro rungtynėse nusileido albanams.

Rungtynės lietuviams prasidėjo sėkmingai - po Justo Zagursko perdavimo vienas prieš vieną atsidūręs Jurijus Jeremejevas smūgiavo tiksliai. Vėliau varžovų vartininką patikrino Arsenijus Buinickis, du kartus atakos smaigalyje buvo atsidūręs J. Zagurskas.

Albanai turėjo teritorinę persvarą, tačiau lietuvių gynyba žaidė drausmingai ir neleido varžovams susikurti patogių galimybių smūgiams. Lietuvos rinktinės kontratakose pavojingai smūgiavo Pavelas Smolkovas ir Deividas Stradalovas. Prieš pertrauką albanai galėjo išlyginti rezultatą, tačiau smūgiuoto kamuolio iš arti nesugebėjo nukreipti galva.

Antrasis kėlinys prasidėjo labai pavojingu albanų išpuoliu, tačiau kamuolys praskriejo šalia vartų. 23 min. mūsiškius gelbėjo vartininkas Mindaugas Labuckas. 26 min. po Jurijaus Jeremejevo perdavimo A. Buinickis išbėgo į gerą poziciją smūgiui, tačiau į vartus nepataikė.

Po akimirkos jau albanų ataka baigėsi smūgiu į virpstą. Lietuvių atsakyme iš arti į vartus nepataikė J. Zagurskas. Kėlinio viduryje Lietuvos komandą kelis kartus puikiu žaidimu gelbėjo M. Labuckas.

Vis dėlto 31 min. Albanijos komanda pasiekė savo po tikslaus Mejzini smūgio iš toli į apatinį vartų kampą. Dar po minutės albanai surengė greitą kontrataką ir ją užbaigė dar vienu Begajaus įvarčiu.

Rungtynių paskutinėje dalyje lietuviams teko rizikuoti ir į aikštę leisti papildomą aikštės žaidėją. Likus pusantros minutės varžovai tuo pasinaudojo - perėmę kamuolį jie įmušė į tuščius vartus iš kitos aikštės pusės. Netrukus svečiai surengė dar vieną tikslią ataką.

Paskutinėmis sekundėmis Vaidui Garšvinskui pavyko rezultatą sušvelninti, bet albanai taip pat spėjo pasižymėti smūgiu į tučius vartus.

Kitose grupės rungtynėse Prancūzijos komanda užtikrintai rezultatu 8:2 pranoko Maltos futbolininkus.

Penktadienį Lietuvos rinktinė 17 val. žais su Malta, o prancūzai susitiks su albanais. Turnyrą sekmadienį užbaigs lietuvių ir prancūzų dvikova. Į kitą varžybų etapą pateks grupės nugalėtojai.

Rungtynių statistika

Lietuva - Albanija 2:5 (0:1)
Kauno S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro halė, 735 žiūrovai
Įvarčiai:  3 min. 44 sek. Jurij Jeremejev, 39 min. 37 sek. Vaidas Garšvinskas (Lietuva); 30min. 8 sek. Mentor Mejzini, 30 min. 31 sek. Gentian Begaj, 38 min. 30 sek. Roald Halimi, 38 min. 57 sek. Azem Brahimi, 39 min. 53 sek. Almir Hasaj (Albanija).
Įspėti: 17 min. 17 sek. Pavelas Smolkovas, 32 min. 45 sek. Deividas Stradalovas, 37 min. 13 sek. Arūnas Šteinas (Lietuva);

Lietuvos rinktinės startinis penketas:  Mindaugas Labuckas, Pavelas Smolkovas, Justas Zagurskas, Jurij Jeremejev, Arsenij Buinickij. Atsargoje: Armandas Indrašius, Deividas Šaltys, Rolandas Leščius, Paulus Smaryginas, Edgaras Petkevičius, Vaidas Garšvinskas, Arūnas Šteinas, Deividas Stradalovas, Evaldas Kugys.