Lietuvos futsalo rinktinė pergalingai pradėjo EČ atrankos turnyrą

Šįvakar Jonavos arenoje startavo 2022 metų Europos futsalo čempionato preliminarus atrankos etapas. E grupės šeimininkais tapę lietuviai pirmajame mače susitiko su Turkijos futsalo rinktine. Nors vienu metu Lietuvos rinktinė atsiliko 0:2, bet puikiai sužaistas antrasis kėlinys leido lietuviams triumfuoti rezultatu 3:2.

Rungtynes lietuviai pradėjo aktyviau ir taip žaidė visą pirmą kėlinį. Su penkiais Kauno „Vyčio“ žaidėjais startavę lietuvaičiai atliko nemažai smūgių į Turkijos vartus, bet dažnai pritrūkdavo tikslumo.

Galingą smūgį atliko Vladimiras Derendiajevas, tačiau jis sudrebino vartų konstrukcijas, o pakartotiniu smūgiu Lukas Sendžikas kamuolį pasiuntė virš vartų.

Savų šansų neišnaudoję Jevheno Ryvkino auklėtiniai likus vos kelioms minutėms iki pirmojo kėlinio pabaigos praleido įvartį. Kamilas Akparlakas suklaidino Justiną Zagurską ir stipriu smūgiu įveikė Ernestą Macenį. Taip Turkija išnaudojo savo vienintelį šansą pirmajame kėlinyje ir į pertrauką išėjo pirmaudama.

Antrąjį kėlinį Lietuva ir vėl stengėsi pradėti aktyviau, bet tikslumas toliau kišo koją, o praėjus beveik penkioms minutėms Turkija pelnė antrąjį įvartį. Grubi klaida gynyboje leido pasižymėti Mohammedui Ozkanui.

Dvejų įvarčių deficitas Lietuvos iš vėžių neišmušė ir po kelių minučių lietuvaičiai sušvelnino rezultatą. Po Artūro Juchno perdavimo įvartį vienu lietimu įmušė kapitonas Justinas Zagurskas.

Po šio įvarčio Lietuvos futsalo rinktinė užspaudė Turkijos vartus. Pasižymėti bandė tiek V. Derendiajevas, tiek Albertas Voskunovičius, Lukas Sendžikas ir kiti, bet visus smūgius atrėmė Turkijos vartininkas.

Sužaidus daugiau nei pusę kėlinio Tomas Bučma, visai to nenorėdamas, atidavė kamuolį varžovams, kurie turėjo puikų šansą įmušti įvartį, tačiau fantastiškai sužaidė vartininkas Laurynas Glinskis.

Iki mačo pabaigos likus kiek daugiau nei 5 minutėms, Lietuvai pavyko išlyginti rezultatą. Greita kontrataka pasibaigė tiksliu Luko Sendžiko įvarčiu ir atstatytu „status quo“.

Turkija į tai atsakė keliomis atakomis, kurios pasibaigė smūgiais šalia vartų. Tuo metu kitoje aikštės pusėje Lietuva taip pat turėjo gerų progų, bet greitais išpuoliais nebuvo pasinaudota.

Neilgai trukus Lietuva išprovokavo jau penktą varžovų pražangą, tačiau Turkija per daug nesisaugojo ir nepraėjus net minutei prasižengė šeštą kartą, tad į Turkijos vartus buvo paskirtas 10 metrų baudinys.

Prie kamuolio stojo Lukas Sendžikas, kuris šaltakraujiškai nuginklavo varžovų vartininką ir persvėrė rezultatą Lietuvos naudai.

Turkija rezultatą išlyginti siekė naudodama visus penkis aikštės žaidėjus, bet tai vaisių jiems nedavė. Lietuva sėkmingai apsigynė ir per likusį mačo laiką daugiau įvarčių nepraleido bei šventė pergalę prieš varžovus, futsalo rinktinių reitinge užimančius žymiai aukštesnę vietą.

„Puikios emocijos, sugebėjome pakeisti rungtynių eigą, persverti rezultatą ir apsiginti, kai varžovai žaidė su penkiais aikštės žaidėjais. Manau, kad laimėjome pelnytai“, – po mačo sakė dvejų įvarčių autorius L. Sendžikas.

„Atrodo, kad pirmajame kėlinyje, bet kelios klaidos gynyboje pakeitė situaciją ir teko vytis varžovus. Džiugu, kad nepalūžome, o prie to prisidėjo tvirta trenerio kalba pertraukos metu. Gavome nemažai pastabų, bet tai mus užvedė, patys supykome ant savęs ir džiugu, kad įrodėme, jog esame pranašesni“, – pridūrė L. Sendžikas, kuris patikino, kad mušdamas baudinį kamuolį pasiuntė ten, kur ir norėjo.

Kitose E grupės rungtynėse, kurios buvo sužaistos kiek anksčiau, Vengrijos futsalo rinktinė 7:2 nugalėjo Šiaurės Airiją. Būtent su Šiaurės Airija rytoj ir žais Lietuvos futsalo rinktinė. Rungtynės taip pat prasidės 18:30.

„Šiaurės Airija sugebėjo įmušti du įvarčius į pajėgios Vengrijos rinktinės vartus. Jų tikrai negalime nuvertinti, bet ketiname žaisti aukštu presingu ir pasiimti būtinus tris taškus“, – apie būsimą dvikovą sakė L. Sendžikas.

Turkija 2 : 3 Lietuva
18’22’’ [1 : 0] Kamil Akparlak
24’29’’ [2 : 0] Mohammed Ozkan
28’16’’ [2 : 1] Justinas Zagurskas
34’15’’ [2 : 2] Lukas Sendžikas
35’34’’ [2 : 3] Lukas Sendžikas (iš 10 m. b.)