Lietuvos jaunimo rinktinė nusileido Austrijai © Eurofootball.lt
Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) rinktinė antradienį draugiškose rungtynėse Vilniuje „Vėtros“ stadione susitiko su Austrijos bendraamžiais ir pralaimėjo rezultatu 1-3.

Vilniaus „Vėtros“ stadionas
Teisėjas – Aleksej Kulbakov (Baltarusija)
U-21 Lietuva 1 – 3 Austrija U-21
49' [0 - 1] Zlatko Junuzovic
65' [1 - 1] Robertas Vėževičius
68' [1 - 2] Rubin Okotie
77' [1 - 3] Vezi Kavlak (11m.)

35' Andrius Urbšys (Lietuva) pašalintas iš aikštės

Rungtynių eiga:

Dėkojame visiems stebėjusiems šias rungtynes su mumis. Jei leis techninės galimybės, prisijunkite prie EuroFootball.lt ir rytojaus Lietuvos nacionalinės rinktinės rungtynėms su Turkmėnija 20 val. Iki kitų susitikimų!

Lietuvos rinktinė, didžiąją mačo dalį žaidusi dešimtyje dėl Andriaus Urbšio raudonos kortelės, austrams sugebėjo pasipriešinti tik pirmąjį kėlinį. Po pertraukos lietuvių neužtikrintas žaidimas gynyboje leido varžovams įmušti tris įvarčius ir iškovoti pergalę rezultatu 3-1.

90+2' Kampinis prie Lietuvos vartų, Zakany smūgiuoja pro šalį. Iš karto po to skelbiama rungtynių pabaiga.

90' Lietuviai uždirba kampinį, kamuolys atitenka Novikovui, kurio bandymas smūgiuoti iš toli nesėkmingas.

Iki rungtynių pabaigos pridėtos dvi minutės.

87' Austrų vartininkas Olejnikas suklysta gaudydamas kamuolį, tačiau lietuviams nieko iš to išpešti nepavyko.

83' Haruną Erbekį keičia Andreasas Schickeris.

82' Valskis apsikeičia perdavimais su Novikovu ir smūgiuoja į vartus, bet kamuolys skrieja šalia virpsto.

81' Zakany perdavimas iš krašto, Kleinas galva smūgiuoja netiksliai.

80' Du keitimai. Sandro Zakany išbėga į aikštę vietoje trečiąjį įvartį pelniusio Vezi Kavlako, o Kazimierą Gnedojų keičia Davidas Arlauskis.

77' Gnedojus suklysta stabdydamas kamuolį ir griauna Okotie ant baudos aikštelės linijos. Teisėjas nusprendžia, jog pražanga buvo baudos aikštelėje ir skiria 11 metrų baudinį, kurį užtikrintai realizuoja Kavlakas. Austrija įtvirtina savo persvarą 3-1.

73' Rytį Leliūgą keičia "Šiaulių" saugas Mantas Kuklys.

72' Pirmo įvarčio autorių Junozovičių keičia Danielis Tothas.

71' Po perdavimo iš krašto Okotie dar kartą aplenkia gynėjus ir griūdamas smūgiuoja galva. Laimei, kamuolys praskrieja visiškai šalia virpsto.

70' Robertą Vėževičių keičia Nerijus Valskis.

70' Novikovas įsiveržia į baudos aikštelę, šansas įmušti, tačiau nestipriai smūgiuotą kamuolį sugauna vartininkas.

69' Vėževičius su Kevlaku gauna po geltoną kortelę.

68' Po Stankovičiaus perdavimo iš kairiojo krašto Kauneckas prašoka pro kamuolį ir Okotie antru bandymu iš arti įstumia kamuolį į vartus. 2-1 Austrijos naudai.

66' Julianą Baumgartlingerį keičia Pasaulio jaunimo čempionate žaidęs Michaelis Stanislawas.

65' Austrai klysta aikštės viduryje, kamuolys atitenka Novikovui, šis veržiasi į priekį tiksliai atmeta kamuolį Vėževičiui, "Vėtros" saugas pasitaiso kamuolį ir smūgiuoja į vartus. Kamuolys nepaisant vartininko pastangų atsiduria tinkle. 1-1!

64' Po Kleino perdavimo iš krašto lietuvių gynyba leidžia Okotie smūgiuoti, bet šis is sunkios padėties galva muša pro šalį.

62' Baudos smūgis, Kavlako pavojingas perdavimas, bet nei vienam austrui nepavyksta pasiekti kamuolio.

61' Lietuviai apsigynę nuo kampinio surengia greitą kontrataką ir atsiduria keturiese prieš tris. Vėževičius perduoda kamuolį į kraštą, Jeršovas palieka kamuolį Leliūgai, tačiau po šio perdavimo kamuolį gaudo vartininkas.

60' Artūrą Jeršovą keičia Arvydas Novikovas.

59' Gnedojus stabdo Okotie prie pat baudos aikštelės ir teisėjas fiksuoja pražangą. Dar vienas baudos sm9gis. Kamuolys paridenamas Doberiui, galingas šūvis ir Kauneckas nukreipia kamuolį už vartų.

58' Austrų gynėjai griauna Jeršovą. Geltona kortele baudžiamas Hohenederis. Leliūga smūgiuoja virš vartų.

56' Mindaugą Palionį keičia Mindaugas Lukoševičius.

54' Erbekas laisvas gauna kamuolį baudos aikštėlės krašte, atmeta jį Okotie, šis smūgiuoja į vartus. Kauneckas užtikrintai gaudo kamuolį.

52' Freidgeimas veržiasi dešiniuoju atakos kraštu ir jį griauna varžovai. Leliūgos suktas baudos smūgis ir vartininkas nukreipia kamuolį virš skersinio.

49' Kleinas griaunamas 20 metrų nuo vartų. Meistriškas Junuzovičiaus baudos smūgis ir kamuolys nuo skersinio įskrieja į vartus. 1-0 austrų naudai.

46' Vėževičius griaunamas dešiniajame krašte. Galkevičiaus pavojingas perdavimas, bet Jeršovas nespėjo prie kamuolio.

Per pertrauką Lietuvos rinktinės treneris Igoris Pankratjevas atliko vieną keitimą. Vietoje V.Slavicko aikštėje pasirodė D.Padaigis.

Teisėjas fiksuoja pirmo kėlinio pabaigą. Kol kas rezultatas lygus, bet Austrijos komanda turi kiekybinę persvarą.

45' Dar vienas Galkevičiaus smūgis. Šį kartą nuošalės tikrai nėra, bet vartininkas Olejnikas nukreipia kamuolį į kampinį. Po jo austrai apgina savo vartus.

43' Pavojingas Vėževičiaus prasiveržimas, bet komandos draugo surasti nepavyksta. Ataka tęsiasi ir Galkevičius gražiu smūgiu pasiunčia kamuolį į tinklą, bet teisėjas fiksuoja nuošalę.

40' Austrų baudos smūgis, lietuviai apsigina.

38' Lietuvių ataka, Jeršovas gauna kamuolį baudos aikštelėje, bet nepataiko į kamuolį. Negana to, teisėjas fiksuoja nuošalę.

35' Urbšys griaunamas aikštės viduryje ir netrukus atsilygina varžovui pražanga. Lietuviui rodoma antra geltona kortelė ir šeimininkai lieka dešimtyje.

34' Vienas iš retesnių lietuvių bandymų atakuoti. Leliūga perduoda kamuolį Galkevičiui, šis veržiasi aikštės viduriu, atiduoda perdavimą į kraštą Vėževičiui, bet pastarojo bandymas surasti komandos draugus nesėkmingas.

33' Po austrų baudos smūgio kamuolys atsiduria Kaunecko rankomis. Vėliau klaidomis apsikeičia Leliūga ir Doberis.

31' Stankovičius vėl atsiduria nuošalėje. Tuo tarpu Lietuvos jaunimo rinktinės klaidos tęsiasi - dar kartą prarastas kamuolys.

29' Šį kartą aikštės viduryje griaunamas Jeršovas. Tačiau lietuviams nepavyksta tuo pasinaudoti ir austrai vėl perima kamuolį. Po jų atakos Kavlako perduotas kamuolys atsiduria vartuose... kitoje tinklo pusėje.

26' A.Urbšys dar kartą praranda kamuolį ir už neleistiną žaidimą prieš Stankovičių yra įspėjamas geltona kortele.

25' Doberas atlieka aštrų perdavimą į baudos aikštelę, kur Okotie efektingai smūgiuoja į vartus. Laimei, nestipriai ir tiesiai į Kaunecką.

Lietuvių saugų siunčiami kamuoliai niekaip nepasiekia vienintelio atakos smaigalyje esančio Jeršovo.

23' Po Erbeko baudos smūgio Kauneckas ramiai gaudo kamuolį.

22' Junuzovičius perduoda kamuolį į baudos aikštelę iš dešinio krašto, ir Okotie iššokęs aukščiau už Klimavičių smūgiuoja šalia virpsto.

21' Lietuvių kontrataka. Iš pradžių stabdomas Jeršovas, po akimirkos toks pat likimas ištinka ir Urbšio prasiveržimą.

20' Austrų perdavimas į priekį, bet Kauneckas pasaugomas Klimavičiaus greičiau atsiduria prie kamuolio už Okotie.

18' Po Junuzovičiaus perdavimo Kavlakas atsiduria laisvas krašte, bet teisėjas fiksuoja nuošalę.

16' D.Galkevičiaus tikslus perdavimas į kraštą, po kurio A.Jeršovas uždirba antrąjį kampinį prie svečių vartų. D.Galkevičius pakelia kamuolį į baudos aikštelę, ir ten R.Vėževičius beveik netrukdomas galva smūgiuoja virš skersinio. Geriausia lietuvių proga pirmoje mačo dalyje.

15' M.Palionio prasiveržimas aikštės viduriu, tačiau Vokietijoje rungtyniaujantis lietuvis pagaili perdavimo ir jo smūgis į vartus blokuojamas. Atakai tęsiantis R.Leliūga netiksliai perduoda kamuolį.

14' F.Kleinas lengvai suklaidina V.Slavicką dešiniajame atakos krašte ir smūgiuoja iš 15 metrų. T.Kauneckas kumščiais atmuša kamuolį.

13' Lietuvių išmetimas iš užribio, austrai išmuša kamuolį. Antras bandymas atakuoti taip pat nesėkmingas. A.Urbšys nepaveja komandos draugo "Sūduvos" komandoje V.Slavicko perdavimo.

12' Z.Junuzovičius pabando laimę iš labai toli, tačiau visiškai nestiprus smūgis. Netrukus nuošalėje atsiduria R.Okotie.

Kol kas austrai turi iniciatyvą ir daug kontroliuoja kamuolį. Lietuviams tenka gintis ir ieškoti progų kontratakoms.

11' K.Gnedojus griauna M.Stankovičių prie pat baudos aikštelės linijos. Geltona kortelė lietuviui ir baudos smūgis į šeimininkų vartus. H.Erbeko smūgis pažeme į artimą vartų kampą, T.Kauneckas griūna ir gaudo kamuolį.

10' R.Leliūga smūgiuoja iš eigos ir uždirba pirmą kampinį prie Austrijos vartų. Po V.Slavicko pakėlimo R.Leliūga dar kartą muša iš baudos aikštelės prieigų, bet vartininkas lengvai gaudo kamuolį.

9' Po perdavimo iš krašto K.Gnedojus nepataiko į kamuolį ir šis atitenka M.Stankovičiui, bet laimei šio smūgis nestiprus.

8' Pavojinga ataka, A.Kleinas veržiasi kraštu, V.Slavickas prilaiko už marškinėlių ir taip išgelbėja nuo didesnių nemalonumų. Dar vienas baudos smūgis, bet A.Doberio bandymas smūgiuoti itin nesėkmingas.

7' Baudos smūgis į lietuvių pusę. A.Doberio perdavimas, F.Schiemerio smūgis galva, bet netikslus, kamuolys skrieja pro šalį.

5' Daug žaidimo aikštės viduryje. Pirmasis smūgis į vartus - laimę iš 20 metrų pabando austras M.Stankovičius, bet tai lengvas grobis vartininkui.

3' Lietuviai apsigina ir rengia greitą kontrataką. Gražus A.Jeršovo perdavimas kulnu, bet R.Leliūga stabdomas.

2' Pirmasis kampinis prie lietuvių vartų. Jį uždirba R.Okotie.

1' Pirma austrų ataka. A.Doberio perdavimas į baudos aikštelę, tačiau T.Kauneckas gaudo kamuolį.

Po Austrijos ir Lietuvos himnų rungtynės prasideda. Dėl techninių nesklandumų žiūrovai į mačą buvo įleisti nemokamai, tačiau "Vėtros" stadione jų vos keli šimtai.

Paskelbtos komandų sudėtys. Austrijos jaunimo rinktinės startinėje sudėtyje – trys Pasaulio jaunimo (U-20) čempionate rungtyniavę futbolininkai – Vezi Kavlakas, Zlatko Junuzovičius, Rubinas Okotie, o tarp atsarginių du - Bartolomejus Kuru bei Michaelis Stanislawas.

Sveiki gerbiami futbolo mėgėjai. EuroFootball.lt pradeda tiesioginę transliaciją iš „Vėtros“ stadiono, kur susitinka Lietuvos ir Austrijos jaunimo rinktinės.

Komandų sudėtys

Lietuva: Kauneckas; V.Slavickas, Gnedojus, L.Klimavičius, Freidgeimas; Leliūga, Galkevičius, Palionis, Urbšys, Vėževičius; Jeršovas

Atsarginiai: G.Arlauskis, D.Arlauskis, Padaigis, M.Lukoševičius, Kuklys, Valskis, Novikovas

Austrija: Olejnik; Dober, Erbek, Schiemer, Hoheneder; Baumgartlinger, Klein, Kavlak, Junuzovic; Stankovic, Okotie

Atsarginiai: Kuru, Schicker, Madl, Zakany, Toth, Stanislaw