Lietuvos jaunimo rinktinė nusileido suomiams

Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinė penktadienį pratęsė kovas 2019 m. Europos čempionato atrankos varžybose. Visgi Gargžduose vykusiose rungtynėse su Suomija lietuviai po antrajame kėlinyje praleistų įvarčių turėjo nuryti pralaimėjimo kartėlį.

Rungtynių pradžia lietuviams buvo nelengva ir jiems teko didesnę laiko dalį praleisti gynyboje. Devintą minutę pirmą kartą rimtai teko pasidarbuoti vartininkui Mariui Adamoniui, kuris atrėmė klastingą Urho Nissila smūgį baudos aikštelėje, o vėliau patogiai nukritusį kamuolį kitas oponentas smūgiavo šalia vartų.

Pirmąją pusprogę Lietuva turėjo 16 minutę, kai varžovus bandė pričiupti nepasiruošusius kontratakoje. Visgi paskutiniai suomių gynėjai spėjo sugrįžti į gynybą, o Aleksandro Levšino smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

Po kelių minučių Suomija paleido dar vieną progą įmušti, kai pro šalį pramušė kairiajame krašte erdvės suradęs Mika Hamalainenas.

28 minutę M. Adamonis išgelbėjo lietuvius nuo potencialaus įvarčio į savo vartus, kai Benjaminas Kallmanas iš pavojingos pozicijos smūgiavo į vartų sargą.

Iki pirmojo kėlinio pabaigos vyko intensyvi kova, bet komandoms išėjus į pertrauką rezultatas švieslentėje degė 0:0.

Po pertraukos Lietuva startavo sėkmingiau ir bandė išprovokuoti varžovų klaidas. 53 minutę Domantas Šimkus ambicingoje atakoje atliko šūvį šaiia vartų, o po kelių minučių Titas Milašius išprovokavo varžovo pražangą prieš baudos aikštelės linijos. Visgi D. Šimkaus smūgį blokavo gynėjas.

Daugiau žadanti kėlinio pradžia neišpranašavo gerų pokyčių rezultato atžvilgiu – Suomijai pavyko pasižymėti 61 minutę, kai Kaanas Kairinenas ties baudos aikštelės linija tiksliai smūgiavo į dešinį vartų kampą.

72 minutę suomiams pavyko pasižymėti antra kartą. Nors Marius Adamonis atrėmė pirminį varžovo smūgį, pirmasis prie kamuolio suskubo U. Nissila, kuris įtvirtino persvarą.

Vėliau Carito Falcho auklėtiniai stengėsi pakeisti rezultatą savo naudai, bet svečiai demonstravo stiprią gynybą. 79 minutę Edvinas Baniulis sulaukė puikaus perdavimo iš aikštės vidurio ir galva smūgiavo virš vartų.

Rungtynės baigėsi Suomijos pergale 0:3, o šis rezultatas paliko Lietuvos rinktinę paskutinėje vietoje trečioje atrankos grupėje. Kitas rungtynes lietuviai žais kovo 27 d. (antradienį) su Lenkijos bendraamžiais.