Lietuvos košmarą Tautų lygoje užbaigė antrajame kėlinyje užsikūrusi Serbija

Antradienį UEFA Tautų lygoje finišavo visų divizionų grupių etapas.

Lietuvos rinktinė savo nykų pasirodymą šiame turnyre užbaigė pralaimėjimu Serbijai. Pirmajame kėlinyje sėkmingai atsilaikę Edgaro Jankausko auklėtiniai sutrupėjo antroje rungtynių pusėje - 1:4.

Belgrado "Partizan" klubo stadione žaidusios komandos susidūrė su prasta aikštės kokybe. Pirmajame kėlinyje tai aiškiai matėsi, tačiau antroje mačo pusėje serbai aiškiai pranoko lietuvius.

Pirmajame kėlinyje lietuvius kiek netikėtai į priekį galėjo išvesti Justinas Januševskis, kai standartinės situacijos metu smūgiavo tiesiai į vartus, tačiau vartininkas reagavo į kamuolį ir jį nukreipė į skersinį.

Serbams šiose rungtynėse reikėjo pergalės, todėl po pertraukos jie nusprendė kilti į lemiamą šturmą.

51-ąją minutę šeimininkai įgijo pranašumą, kai itin apmaudžiai į savus vartus po kampinio įsimušė Artūras Žulpa. Jau po septynių minučių krito ir antrasis įvartis - šį kartą Ernestą Šetkų nubaudė Aleksandras Mitrovičius.

64-ąją minutę E. Jankausko auklėtiniams pavyko sušvelninti atsilikimą, kai po puikaus atakos, kuriai dirigavo Fedoras Černychas, gražų įvartį pasiekė Deimantas Petravičius.

Šis įvartis grąžino šiokią tokią intrigą, tačiau ji ilgai netruko - Aleksandras Prijovičius 71-ąją minutę sugrąžino dviejų įvarčių pranašumą, o galutinį tašką po kelių minučių padėjo Ademas Ljajičius, perkėlęs kamuolį per E. Šetkų.

Lietuva žygį C divizione užbaigė patyrusi šešis pralaimėjimus ir neiškovojusi nė taško. Serbija liko pirmoje pozicijoje ir žais finaliniame ketvertuke.

Rumunija paskutinėse rungtynėse įveikė Juodkalniją ir užėmė antrąją vietą, kuri dar išlaiko teorines galimybes pratęsti kovą dėl patekimo į tolimesnį etapą.

Serbija 4 - 1 Lietuva
51' [1 - 0] A. Žulpa (į savus vartus)
58' [2 - 0] A. Mitrovič
64' [2 - 1] D. Petravičius
71' [3 - 1] A. Prijovič
74' [4 - 1] A. Ljajič

Startinės sudėtys:

Serbija: Rajkovič, Rukavina, Milenkovič, Veljkovič, Rodič, Lukič, Maksimovič, Gacinovič, Ljajič, Živkovič, Mitrovič.

Lietuva: Šetkus, Baravykas, Girdvainis, Januševskis, Slavickas, Žulpa, Petravičius, Sirgėdas, Vorobjovas, Kazlauskas, Černychas.