Lietuvos rinktinė mačo pabaigoje palaužė Farerų salas © Eurofootball.lt
Lietuvos futbolo gerbėjai gali lengviau atsikvėpti - mūsų šalies nacionalinė rinktinė iš Farerų salų parsiveš tris taškus. Šeštadienį 2008 metų Europos čempionato atrankos varžybose visas laiką dominavę lietuviai palaužė šeimininkus tik po susitikimo pabaigoje galva pelnyto Andriaus Skerlos įvarčio.

Kitose B grupės rungtynėse Škotija namuose sensacingai rezultatu 1-0 įveikė pasaulio vicečempionę Prancūziją ir iškovojusi trečią pergalę tapo grupės lydere, o kitą mačą tarp Italijos ir Ukrainos 2-0 laimėjo savo aikštėje Romoje rungtyniavę planetos čempionai.

Torshavno "Torsvollur" stadionas, 2000 žiūrovų
Teisėjas - Anthony Buttimer (Airija)
Farerų salos 0 - 1 Lietuva
89' [0 - 1] Andrius Skerla

Lietuva: Karčemarskas; Stankevičius, Skerla, Žvirgždauskas, Paulauskas; Česnauskis, Miceika, Savėnas (45' Kalonas), Mikoliūnas (62' Kavaliauskas); Danilevičius, Poškus (70' Beniušis)

Prieš susitikimą didesnių staigmenų neįvyko ir vietoje dėl traumų komandai negalėjusių padėti atrankos turnyro starte pagrindinėje vienuolikėje rungtyniavusių gynėjo Rolando Džiaukšto ir saugo Aido Preikšaičio į aikštę išbėgo Gediminas Paulauskas ir įspūdingo įvarčio prieš škotus autorius Darius Miceika, tuo tarpu nedidelių problemų turėję Deividas Česnauskis ir Tomas Danilevičius mačui pasiruošti spėjo.

Susitikimą svečiai iš Lietuvos pradėjo aktyviai ir varžovų vartams grasino Saulius Mikoliūnas, tačiau pirmasis jo bandymas buvo netikslus, o Mantas Savėnas ir Robertas Poškus smūgiais iš toli pataikė į vartininką į Jakupą Mikkelseną. Vėliau pro šalį skriejo Deivido Česnauskio muštas kamuolys, iš arti virš vartų mušė S.Mikoliūnas ir įgavę pasitikėjimo savo jėgomis šeimininkai patys bandė surengti išpuolį, bet prieš Christianą Jacobseną patikimai gynyboje sužaidė Tomas Žvirgždauskas. Pirmasis kėlinys baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

Toks komandos žaidimas rinktinės trenerio Algimanto Liubinsko netenkino ir jis nutarė į aikštę vietoje Manto Savėno įleisti neseniai ekipoje įsitvirtunusį techniškąjį Mindaugą Kaloną. Pastarasis pagyvino lietuvių žaidimą, tačiau rezultatas buvo tas pats - virš vartų iš arti nedengiamas mušė R.Poškus, vieną T.Danilevičiaus smūgį atrėmė J.Mikkelsenas, tuo tarpu kitas buvo netikslus. Savo galimybių turėjo ir šeimininkai, bet 59 minutę baudos aikštelėje apsisukęs C.Jacobsenas į vartus nepataikė, o netrukus greitoje kontratakoje varžovų puolėjo smūgį atrėmė Ž.Karčemarskas.

Įpusėjus kėliniui A.Liubinskas į aikštę pakeisdamas S.Mikoliūną metė ir paskutiniu metu rezultatyviai rungtyniaujantį Vitalijų Kavaliauską, o 70 minutę R.Poškų pakeitė daugiau galimybų "antrajame aukšte" galintis suteikti tvirtai sudėtas Ričardas Beniušis. Rungtynių pabaiga tapo tikru Farerų salų vartu šturmu - T.Danilevičiaus smūgį paskutinę akimirką blokavo varžovų gynėjas ir pakėlus kampinį puolėjas mušė šalia vartų galva, netikslus buvo M.Stankevičiaus smūgis galva, R.Beniušio ir T.Žvirgždausko bandymams sutrukdė varžovai.

Lietuvių atakoms tęsiantis po T.Danilevičiaus perdavimo vartininko nesugebėjo įveikti baudos aikštelės krašte spurtavęs M.Kalonas, kuris po poros minučių pabandė laimę iš toliau ir iš 16 metrų smūgiavo visiškai šalia virpsto. 83 minutę po kampinio M.Stankevičiaus galva smūgiuotą kamuolį išmušė ant vartų linijos stovėjęs Marni Djurhuusas. Likus trims minutėms D.Miceikos bandymą galva atrėmė vartininkas, o pakartotiniu smūgiu T.Danilevičius pataikė į M.Djurhuusą.

Visgi skirtingai nei prieš beveik lygiai aštuonerius metus Vilniuje, kai lietuviai taip ir nesugebėjo įmušti, šį kartą komandos pastangos davė savo vaisių, nes 89 minutę po M.Kalono pakelto kampinio kamuolį į vartus galva nukreipė gynėjas Andrius Skerla, kuriam tai buvo pirmasis įvartis rinktinėje per 50 sužaistų rungtynių.

Palaužti praleisto įvarčio Farerų salų futbolininkai jau nebeturėjo jėgų surengti rimtesniems atsakomiesiems veiksmams ir lietuviai dar vos nepadvigubino persvaros, bet M.Kalonas du kartus smūgiavo netaikliai ir kartą pataikė į varžovų vartų virpstą. Lietuva nugalėjo rezultatu 1-0 ir į savo sąskaitą įsirašė pirmuosius tris taškus šiame atrankos cikle, kuriame kovas lietuviai pratęs jau kitų metų kovo pabaigoje susitikimais su Prancūzijos ir Ukrainos komandomis.