Lietuvos rinktinė parbloškė Ukrainą © Eurofootball.lt
Šeštadienį Lietuvos rinktinė atrankos į 2008-ųjų metų Europos čempionatą 2-0 įveikė Ukrainos rinktinę. Manto Savėno įvartis pirmajame bei Tomo Danilevičiaus tikslus smūgis antrajame kėlinyje leido lietuviams paneigti išankstines prognozes ir ant labai prastos kokybės aikštės įveikti pernai tarp aštuonių stipriausių pasaulio ekipų patekusią Ukrainą.

Paskutinėse atrankos ciklo rungtynėse Lietuva trečiadienį išvykoje susitiks su Gruzija. Lietuviams norint išsaugoti penktąją vietą turnyrinėje lentelėje užtektų lygiųjų, o pergalės ir ukrainiečių nesėkmės prieš Prancūziją atveju pavyktų pakilti ir į ketvirtą poziciją.

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro stadionas, 3000 žiūrovų
Teisėjas - David Malcolm (Šiaurės Airija)
Lietuva 2 - 0 Ukraina
41` [1 - 0] Mantas Savėnas
66` [2 - 0] Tomas Danilevičius

Lietuva: Karčemarskas; Paulauskas, Skerla, Žvirgždauskas, Klimavičius; Papečkys (19` Morinas), Dedura, Savėnas, Stankevičius; Danilevičius (81` Velička), Jankauskas (89` Kalonas);

Ukraina: Shovkovskyi (44` Pyatov); Yezersky, Chygrinsky, Vaschuk, Rotan; Gusev, Shelayev (71` Nazarenko), Tymoschuk, Gai; Voronin (67` Milevskiy), Shevchenko;

Rungtynių chronologija: (iš apačios į viršų)

90+3` Skelbiama rungtynių pabaiga! Lietuvos rinktinė paneigė visas išankstines prognozes ir Manto Savėno bei Tomo Danilevičiaus įvarčių dėka įveikė pernai tarp aštuonių stipriausių pasaulio ekipų patekusią Ukrainos rinktinę.

90+3` Prasideda paskutinė rungtynių minutė. Sirgaliai skanduoja "Ačiū! Ačiū!". Ukrainiečiai prasižengia prieš Savėną, Karčemarskas neskuba smūgiuoti kamuolio.

90+2` Po keitimo aikštėje pasirodę Velička ir Kalonas bando dviese suregzti ataką, tačiau kamuolys galiausiai išrieda už galinės linijos. Sutaupytos dar kelios brangios sekundės.

90+1` Tęsiasi Lietuvos rinktinės vartų apgultis. Mūsiškių vartus kartą gelbėja skersinis, po to pasiaukojamai sužaidžia Žvirgždauskas, o galiausiai įspūdingai kamuolį tolyn išmuša Karčemarskas.

90` Pirmuoju lietimu Kalonas siunčia kamuolį toli į priekį.

89` Į aikštę išbėga Mindaugas Kalonas, keičiantis Edgarą Jankauską.

89` Karčemarskas puikiai sugauna aštrų perdavimą iš kairiojo krašto.

87` Ukrainiečiai tiesiog užgulę Lietuvos rinktinės vartus, mūsiškiai tik atsimušinėja.

86` Gusevas labai pavojingai smūgiuoja iš kairiojo baudos aikštelės krašto. Laimei - greta virpsto.

86` Ukrainos rinktinės baudos smūgis iš kairiojo krašto, smūgiuojama link artimojo virpsto, galiausiai Savėnas išmuša kamuolį toli į priekį.

85` Lietuviai pasiaukojamai ginasi baudos aikštelėje, dažniausiai išmušdami kamuolį kuo toliau nuo savo vartų.

84` Gusevas veržiasi palei galinę liniją, puikiai skersuoja kamuolį, tačiau perdavimo uždaryti nesugeba Ševčenka.

83` Ukrainiečiai labai skuba, taip palikdami spragų gynyboje.

82` Stankevičius puikiai perduoda kamuolį į priekį Veličkai, tačiau jo mintį perskaito varžovų gynėjas.

81` Stankevičius veržiasi ukrainiečių baudos aikštelės link, bando smūguoti, tačiau labai netiksliai.

81` Aikštėje vietoje kapitono Tomo Danilevičiaus pasirodo Andrius Velička. Žiūrovai Danilevičių iš aikštės išlydi plojimais.

80` Andrėjus Ševčenka atsiduria vienas prieš Karčemarską, nekreipia dėmesio į teisėjo švilpuką, skelbiantį apie nuošalę, ir smūgiuoja į vartus. Teisėjas "Chelsea" žvaigždei rodo geltoną kortelę.

80` Aikštėje ruošiasi pasirodyti Andrius Velička.

79` Lietuviai stengiasi stabdyti atakas, tačiau per dažnai praranda kamuolį. Pavojingą ukrainiečių ataką kairiuoju kraštu bendromis pastangomis nutraukia Skerla ir Klimavičius.

77` Lietuviai stengiasi pavojingai kontratakuoti, taip palikdami pavojingų skylių gynyboje. Laimei kol kas ukrainiečiams jomis pasinaudoti nepavyksta.

76` Morinas veržiasi kairiuoju kraštu, skersuoja kamuolį nuo galinės linijos, tačiau niekas perdavimo neuždaro.

75` Stankevičius pradeda ataką dešiniuoju kraštu, perduoda kamuolį į centrą, ten Danilevičius įspūdingai kulnu numeta kamuolį Dedurai. Pastarasis pastebi kairiuoju kraštu spurtuojantį Moriną, tačiau perdavimą nutraukia varžovų gynėjai.

74` Lietuviai apsigina nuo baudos smūgio, tačiau varžovai kels kampinį. Labai aukštas perdavimas, kurį nesunkiai sugauna Karčemarskas.

73` Žvirgždauskas griauna Ševčenką baudos aikštelės prieigose. Pavojinga vieta baudos smūgiui. Už ginčus su teisėju geltoną kortelę gavo rinktinės kapitonas Tomas Danilevičius.

72` Lietuvių kontrataka, Danilevičius gudriai atiduoda kamuolį laisvam kairiajame krašte buvusiam Morinui, šis smūgiuoja iš aštraus kampo, tačiau netiksliai.

71` Aikštėje vietoje Šelajevo pasirodo Olegas Nazarenko.

71` Ukrainiečiai užgulė lietuvių vartus, tačiau galiausiai varžovas netiksliai pakelia kampinį.

70` Vos nekrenta įvartis į lietuvių vartus - po Rotano perdavimo smūgiuoja Milevskis, kamuolys lėtai rieda tuščių vartų link, tačiau galiausiai prarieda visai greta virpsto.

69` Ukrainiečiai atrodo pasimetę - netikslūs perdavimai seka vienas kitą. Tačiau ne ką tiksliau žaidžia ir lietuviai, beviltiškai išmušdami kamuolį į priekį, kur nėra nieko.

67` Keitimas ukrainiečių gretose - vietoje Andrėjaus Voronino aikštėje pasirodo Artiomas Milevskis.

66` ĮVARTIS!!!!! Tomas Danilevičius sulaukia preciziško Stankevičiaus perdavimo iš aikštės vidurio ir įspūdingu smūgiu "permetė" Pyatovą. Nuostabus įvartis, leidęs tapti Danilevičiui rezultatyviausiu visų laikų Lietuvos rinktinės futbolininku.

65` Pirmoji geltona kortelė šiose rungtynėse rodoma Arūnui Klimavičiui.

63` Puikiai sužaidžia Pyatovas, gana toli išbėgęs iš savo vartų ir sugavęs kamuolį. Vartininkas pradėjo greitą ukrainiečių kontrataką, kurios smaigalyje atsiduria Ševčenka. Šį pasiaukojamai stabdo Skerla, o pakartotinis kito ukrainiečio smūgis atsitrenkia į Lietuvių nugaras.

62` Kampinis prie Ukrainos rinktinės vartų. Kaip jau įprasta, jį kels Savėnas.

60` Ševčenka dar kartą atsiduria nuošalėje.

59` Savėnas pakelia kamuolį iš aikštės gilumos, Paulauskas baudos aikštelėje laimi dvikovą antrajame aukšte, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skrieja greta virpsto.

58` Dar kartą baudos aikštelėje su kamuoliu atsiduria Ševčenka, tačiau šį kartą jam smūgiuoti nepavyksta.

57` Ševčenka gauna kamuolį iš Voronino, baudos aikštelėje pergudrauja Skerlą ir smūgiuoja į apatinį vartų kampą, tačiau puikiai sužaidžia Karčemarskas.

55` Morinas laisvas smūgiuoja iš kairiojo baudos aikštelės krašto, tačiau jo smūguotą kamuolį nesunkiai sugauna Pyatovas.

55` Grubiai aikštės centre griaunamas Jankauskas, tačiau teisėjas kol kas geltonos kortelės nerodo.

54` Stankevičius paveja kamuolį dešiniajame krašte, bando skersuoti, tačiau kamuolys skrieja už galinės linijos.

53` Ukrainiečiai ieško kelių Lietuvos rinktinės vartų link, tačiau kol kas gerai ginasi Lietuvos rinktinės gynėjai.

50` Dar kartą į nuošalę patenka Ukrainos rinktinės žaidėjai - šį kartą kairiajame krašte per toli nubėgo Rotanas.

49` Ševčenka aikštės viduryje stabdo Savėną. Tačiau po baudos smūgio lietuviai praranda kamuolį. Laimei greitą Gusevo reidą baudos aikštelės prieigose sėkmingai sustabdo lietuviai.

48` Komandos apsikeičia netiksliai perdavimais aikštės viduryje.

47` Jankauskas dešiniajame krašte ilgai kovoja su dviem varžovų gynėjais, galiausiai laimi kovą ir skersuoja kamuolį į baudos aikštelę, kur kamuolį už šoninės linijos išmuša ukrainietis.

46` Prasideda antrasis kėlinys. Tymoščiukas smūgiuoja iš toli, tačiau labai netiksliai.

Gan blankiai prasidėjusios rungtynės tampa labai karštos pirmojo kėlinio pabaigoje - 41 minutę vienintelį įvartį įmušė Mantas Savėnas, pirmas suskubęs prie varžovų gynėjo aplaidžiai išmušto kamuolio ir nesunkiai nuginklavęs varžovų vartininką. Pastarasis šiame epizode susižaloja kairiąją pėdą ir yra priverstas palikti aikštę. Kiek anksčiau priverstinio keitimo prireikė Lietuvos rinktinei, kai traumą patyrusį Papečkį pakeitė Morinas.

45+2` Ukrainiečiai užgula Lietuvos rinktinės vartus, tačiau po truputį perduodami kamuolį atgal atsitraukia iki aikštės vidurio ir teisėjas fiksuoja pirmojo kėlinio pabaigą.

45+1` Žydrūnas Karčemarskas gelbėja Lietuvos rinktinę, pirštų galais nukreipdamas įspūdingą Ševčenkos smūgį iš 16 metrų virš vartų. Po kampinio Karčemarskas perima varžovų skersuotą kamuolį.

45` Danilevičius griaunamas aikštės viduryje. Teisėjas prie pirmojo kėlinio prideda dvi minutes.

44`Šovkovskį aikštėje keičia Andrejus Pyatovas.

42` Šovkovskis po įvarčio lieka gulėti ant vejos ir prašo keitimo. Panašu į kairiosios pėdos traumą. Komandos gydytojai suteikia pirmąją pagalbą.

41` ĮVARTIS!!!!!!!!!! Mantas Savėnas pirmas suskumba prie kamuolio ir iš 8 metrų siunčia jį į vartus. Morinas pasiveja kamuolį kairiajame krašte, skersuoja jį į baudos aikštelę, ten Danilevičius galva kamuolio nepasiekia, gynėjas nesėkmingai išmuša kamuolį ir Savėnas niekieno netrukdomas muša antrąjį savo įvartį Lietuvos rinktinės gretose.

40` Pastarąsias kelias minutes aikštėje aiškiai dominuoja Lietuvos rinktinė, tačiau progų įvarčiais paversti nepavyksta.

39` Lietuviai užgula ukrainiečių vartus, kartą smūgiuoja Stankevičius, kamuolį už galinės linijos išmuša varžovas. Po kampinio kažkuris iš lietuvių ties 11 metrų žyma bando smūgiuoti per save, kol galiausiai ukrainiečiai apsigina.

38` Puikus Savėno perdavimas vienu lietimu, Jankauskas baudos aikštelėje bando pergudrauti varžovų gynėją, tačiau smūgio akimirką jam kamuolį iš po kojų išmuša kitas gynėjas.

37` Labai netikslus Morino perdavimas iš kairiojo krašto, kamuolys skrieja virš vartų.

37` Lietuviai kelis kartus kelia kamuolį į ukrainiečių baudos aikštelę, kol galiausiai kamuolį sugauna Šovkovskis.

36` Stipriai smūgiuoja pats Stankevičius, tačiau kamuolys įstringa tarp baudos aikštelėje buvusių varžovų.

36` Stankevičius veržiasi ukrainiečių baudos aikštelės link, jį iš nugaros griauna Šelajevas. Baudos smūgis iš maždaug 30 metrų.

35` Ketvirtą kartą šiose rungtynėse nuošalė fiksuojama ukrainiečiams.

34` Netrukus Paulauskas išperka savo klaidą, kai priešais vartus išmuša kamuolį Rotanui iš po kojų. Labai pavojinga ukrainiečių ataka.

33` Rotanas dešiniajame atakos krašte nesunkiai pergudrauja Paulauską, laisvas skersuoja kamuolį į baudos aikštelę, tačiau ten komandos draugų nėra.

33` Dedura aikštės viduryje pergudrauja tris varžovus, tačiau galiausiai netiksliai perduoda kamuolį.

30` Virpstas!!! Rotanas baudos aikštelės centre po rikošeto gauna kamuolį, apsisuka ir smūgiuoja į vartus, tačiau kamuolys pataiko į virpstą.

29` Ukrainiečių kontrišpuolį sustabdo Paulauskas, nuo kurio kamuolys skrieja už galinės linijos. Po kampinio Lietuvos rinktinės žaidėjai galiausiai išmuša kamuolį.

28` Danilevičius skersuoja kamuolį iš kairiojo krašto, ten galva smūgiuoja Stankevičius, tačiau jo nestiprų smūgį atremia Šovkovskis.

27` Po labai gero Yežerskio perdavimo nuo galinės linijos prie tolimojo virpsto aukščiau už Klimavičių iššoka Rotanas, tačiau šio galva smūgiuotas kamuolys skrieja greta virpsto.

26` Ne pirmą kartą gynyboje netiksliai sužaidžia Paulauskas ir vėl praranda kamuolį, tačiau, lietuvių laimei, teisėjas varžovams fiksuoja nuošalę.

25` Stiprų svečių smūgį iš už baudos aikštelės ribų puikiai atremia Karčemarskas.

24` Dedura bando veržtis varžovų baudos aikštelės link, tačiau jį sėkmingai sustabdo du ukrainiečiai. Netrukus jau Dedira stabdo varžovų ataką prasižengdamas aikštės viduryje.

22` Gusevas pabando smūgiuoti iš beveik 40 metrų, tačiau kamuolys skrieja smarkiai virš vartų.

21` Daug lietuvių varžovų baudos aikštelėje, tačiau Savėnui nesėkmingai pakėlus kamuolį ukrainiečiai apsigina.

20` Paulauskas griaunamas kairiajame atakos krašte. Teisėjas skiria baudos smūgį. Nuo šio prie tolimojo virpsto apsigina Shovkovskis, išmušęs kamuolį už galinės linijos. Kampinis.

19` Pirmasis keitimas Lietuvos rinktinės gretose - traumuotą Papečkį keičia Vilniaus "Žalgirio" veteranas Igoris Morinas.

18` Stankevičius toli įmeta kamuolį į baudos aikštelę, tačiau ten niekas iš šeimininkų neatsiranda prie kamuolio.

17` Papečkys pabėga nuo savo gynėjo ir skersuoja kamuolį į baudos aikštelę, kur puikiai sužaidžia svečių gynėjas.

16` Kol kas nuo tolimų Lietuvos rinktinės žaidėjų perdavimų ukrainiečiai ginasi sėkmingai.

14`Ukrainiečių baudos smūgis problemų Lietuvos rinktinės gynėjams nesukelia, tačiau po to seka beprasmiškas perdavimas į priekį, kur nieko iš lietuvių nėra.

13` Olegas Gusevas krenta Lietuvos rinktinės baudos aikštelės prieigose, tačiau teisėjas Žvirgždausko pražangos nefiksuoja.

12` Stiprus Ševčenkos smūgis nesukelia didesnių problemų Karčemarskui.

11` Lietuviai ne pagal taisykles stabdo Ševčenką ir teisėjas skiria pražangą apie 35 metrus nuo šeimininkų vartų.

9` Stankevičiaus stipriai iš 30 metrų smūgiuotą kamuolį sugauna Šovkovskis.

8` Lietuviai stengiasi žaisti vienu lietimu, tačiau šįkart ataka baigėsi netiksliui perdavimu.

7` Ukrainiečių ataka baigiasi nuošale.

7` Paulauskas perduoda kamuolį į priekį, ten Jankauskas vienu lietimu numeta kamuolį į kairįjį kraštą Papečkiui, kur šis vienu lietimu puikiai skersuoja kamuolį į baudos aikštelę, tačiau ten karaliauja Šovkovskis.

6` Ukrainiečiai iš kairiojo krašto kelia kamuolį į baudos aikštelę, kur Paulauskas ramiai sustabdo kamuolį ir pradeda ataką.

5` Nemažai netikslių perdavimų, žaidėjai slysta aikštėje. Lietuviams atakos kol kas rezgasi sunkiai.

3` Aikštės kokybė atrodo prasta, todėl futbolininkams sunkiai sekasi suvaldyti kamuolį. Ukrainiečiai pirmą kartą kelia kampinį prie Lietuvos rinktinės vartų, tačiau netiksliai galva smūgiuoja Shevchenko.

1` Rungtynes iš aikštės vidurio pradeda Lietuvos rinktinė. Pirmas netikslus lietuvių perdavimas. Kamuolį iš užribio išsimeta ukrainiečiai.

Tuo tarpu Ukrainos sudėtyje didelių netikėtumų nėra - vartuose stovės kiek sirguliavęs Aleksandras Šovkovskis, rungtyniaus ir trys didžiausios rinktinės žvaigždės - Sankt Peterburgo "Zenit" saugas Anatolijus Timoščiukas bei puolėjų tandemą sudarysiantys "Premier" lygoje rungtyniaujantys Andrejus Voroninas ir Andrejus Ševčenka.

Algimantas Liubinskas šioms rungtynėms pasirinko gana eksperimentinę sudėtį. Vos antrąsias rungtynes rinktinėje žais Lenkijoje rungtyniaujantis Tadas Papečkys, kuris užims kairiojo saugo poziciją, sau neįprastoje atraminio saugo pozicijoje žais gynėjas Ignas Dedura. Po ilgokos pertraukos į startinę sudėtį grįžo Gediminas Paulauskas, taip leisdamas į dešinįjį kraštą pereiti Arūnui Klimavičiui.

Atsarginiai: Grybauskas, Alunderis, Labukas, Kalonas, Morinas, Velička, Beniušis

Atsarginiai: Pyatov, Romanchuk, Fedorov, Milevsky, Vorobey, Nazarenko, Hrytsay;