Lietuvos rinktinė Vilniuje vos nepatyrė gėdos prieš San Mariną (FOTO, VIDEO)

Antradienį vakare šalies sostinėje sužaistos aštuntosios 2016 metų Europos čempionato atrankos rungtynės.

LFF stadione Lietuvos rinktinė susigrūmė prieš San Mariną. Beveik visą komandą sudarantys mėgėjai sugebėjo pasipriešinti lietuviams, tačiau galutinis rezultatas liko 2-1 ir Igorio Pankratjevo auklėtiniai šventė pergalę.

Nuo pat pirmos minutės iniciatyva priklausė Lietuvos futbolininkams ir 7-ąją minutę mūsiškius į priekį išvedė Fedoras Čenychas. Per likusį pirmojo kėlinio laiką San Marinas progų beveik neturėjo, o prie jų vartų lietuviai ne kartą grasino pavojingomis atakomis.

Antrasis kėlinys Lietuvai prasidėjo nesėkmingai, kai po pražangos prieš varžovą iš aikštės buvo išvarytas vartininkas Giedrius Arlaukis. Po šio epizodo nukentėjo ir lietuvis, kuris susitrenkė šlaunį.

Jį vartuose 55-ąją minutę pakeitė Vytautas Černiauskas, kuris jau pirmajame epizode praleido įvartį. Puikų baudos smūgį realizavo San Marino rinktinės saugas Matteo Vitaioli, pragyvenimui užsidirbantis iš darbo sandėlyje. Tai - pirmasis sanmariniečių įvartis išvykoje per pastaruosius 14 metų. Arba prieš 34 rungtynes.

Po įvarčio lietuviai pradėjo spausti varžovus ir 88-ąją minutę jėgos išsilygino, kai iš aikštės už antrą geltoną kortelę buvo išvarytas San Marino žaidėjas.

Per pridėtą rungtynių laiką lietuviams pavyko pelnyti pergalingą įvartį ir atsikratyti gėdos jausmo. Po dar vieno puikaus Arvydo Novikovo perdavimo pasižymėjo Lukas Spalvis.

Įdomu tai, kad San Marinui Vilniuje pelnytas įvartis buvo pirmasis šioje atrankoje. Tuo tarpu Lietuva pergalę iškovojo po beveik metų pertraukos.

Lietuva 2 - 1 San Marinas

7' [1 - 0] F.Černych

55' [1 - 1] M.Vitaioli

90' [2 - 1] L.Spalvis

50' G.Arlauskis (Lietuva) pašalintas iš aikštės

88' N.Chiaruzzi (San Marinas) pašalintas iš aikštės

Startinės sudėtys:

Lietuva: G.Arlauskis, L.Klimavičius, G.Freidgeimas, V.Slavickas, M.Žaliūkas, F.Černych, A.Novikovas, L.Pilibaitis, V.Slivka, A.Žulpa, L.Spalvis.

Atsarginiai: Zubas, Černiauskas, Kijanskas, Česnauskis, Vaitkūnas, Matulevičius, Lukša, Mikoliūnas, Chvedukas, Panka, Bartkus, Petravičius.

San Marinas: Benedettini, Battistini, Palazzi, F.Vitaioli, Della Valle, Brolli, M.Vitailo, Gasperoni, Stefanelli, Chiaruzzi, Rinaldi.