Lietuvos rinktinės agoniją Tautų lygoje pratęsė keturis įvarčius atseikėjusi Juodkalnija

Sekmadienį vakare UEFA Tautų lygoje buvo atsisveikinta su LFF stadionu - Lietuvos rinktinė Vilniuje sužaidė paskutines namų rungtynes savo grupėje.

Lietuvos rinktinės agonija buvo pratęsta ir šioje dvikovoje - Edgaro Jankausko auklėtiniai jau per pirmąjį kėlinį praleido tris įvarčius ir praktiškai prarado bet kokius šansus iš paskutinės grupės pozicijos pakilti į trečiąją vietą. Galutinis rungtynių rezultatas - 1:4.

Juodkalnija nuo pat rungtynių pradžios taikė aukštą spaudimą, kuris nežadėjo ramaus gyvenimo nei Lietuvos rinktinės gynėjams, nei saugams. Jau nuo pat pirmųjų minučių jautėsi sumaištis šeimininkų aikštės pusėje, o tuo netrukus pasinaudojo ir pati Juodkalnija.

10-ąją minutę Stefanas Mugosa po gero perdavimo pabėgo į priekį, Justinas Januševskij dar bandė stabdyti 26-erių metų puolėją, tačiau bandymas nebuvo sėkmingas - jo stiprus smūgis pažeme išvedė svečius į priekį.

Po greito šalto dušo atsigauti Lietuvos rinktinės futbolininkams buvo itin sudėtinga - lietuviams visiškai nesisekė kontroliuoti kamuolio aikštės viduryje, o visos atakos baigdavosi be pavojingo smūgio.

35-ąją minutę Lietuvai buvo suduotas antrasis smūgis - po kampinio galva pasižymėjo ir pranašumą padidino Borisas Kopitovičius. Rolandas Baravykas savo vartų kampe pramiegojo varžovą ir šis vos iš metro nukreipė kamuolį į Ernesto Šetkaus ginamus vartus.

Tai dar nebuvo galutinis taškas pirmajame kėlinyje - paskutinę kėlinio akimirką Linas Klimavičius baudos aikštelėje sužaidė ranka ir į Lietuvos rinktinės vartus buvo paskirtas 11 m. baudinys. Varžovai šia "dovanėle" pasinaudojo - tas pats Stefanas Mugosa smūgiavo tiesiai į dešinįjį vartų kampą ir padidino pranašumą iki trijų įvarčių.

Antrajame kėlinyje Juodkalnija atsipalaidavo ir E. Jankausko auklėtiniai jautėsi kur kas geriau puolime. Pavojingų epizodų turėjo tiek Nerijus Valskis, tiek Deimantas Petravičius, tačiau nė vienam iš jų pasinaudoti proga nepavyko.

Negana to, pačioje rungtynių pabaigoje varžovams pavyko įmušti ir ketvirtąjį įvartį, po kurio rezultatas jau tapo visiškai nepadorus.

Visgi po kelių minučių Lietuvos rinktinei pavyko sušvelninti atsilikimą - nuostabų įvartį per save įmušė Rolandas Baravykas. Nors ir jis nebeturėjo jokios reikšmės, tačiau fantastiškas smūgis pradžiugino kelis šimtus sirgalių, kurie vis dar stebėjo akistatą, kuri jau buvo baigta po pirmųjų 45 minučių.

Juodkalnija po pergalės grupėje pakilo į antrąją poziciją. E. Jankausko auklėtiniams dabar lieka rungtynės išvykoje su Serbija ir Rumunija.

Lietuva 1 - 4 Juodkalnija
10' [0 - 1] S. Mugosa
35' [0 - 2] B. Kopitovič
45+1' [0 - 3] S. Mugosa (11 m. baudinys)
86' [0 - 4] D. Zorič
88' [1 - 4] R. Baravykas

Lietuva: E.Šetkus, R.Baravykas, L.Klimavičius, J.Januševskij, V.Borovskij, V.Slivka, A.Žulpa, M.Vorobjovas, A.Novikovas, F.Černych, N.Valskis.Startinės sudėtys:

Juodkalnija: Petkovič, Stojkovič, Kopitovič, Šimič, Tomaševič, Kosovič, Šcekič, Jovovič, Ivanič, Vesovič, Mugosa.