Lietuvos U-18 rinktinė atsilaikė prieš Ukrainą

Lietuvos U-18 rinktinė paskutinėse Minske vykstančiame „Development Cup“ turnyro C grupės rungtynėse sužaidė lygiosiomis 1:1.

Pirmojoje dvikovoje lietuviai 0:2 nusileido Slovakijai, o antrajame mače lygiosiomis 1:1 baigė rungtynes su Bulgarija. Lietuvos startinėje, palyginus su dvikova prieš Bulgarija, įvyko vienas pasikeitimas – Nojus Burdaitis gynybos linijoje pakeitė Matą Dedurą.

Rungtynių pradžia ir vėl nebuvo dėkinga lietuviams. Ukrainos ekipa aktyviau atakavo ir jau 5 minutę išsiveržė į priekį, kai baudos aikštelėje 11 nr netrukdomas smūgiavo į dešinį vartų kampą

Lietuviai iš karto bandė duoti atsaką ir paspaudė varžovus – įvyko keli pavojingi prasiveržimai į baudos aikštelę ir perdavimai nuo kampinio. Visgi ukrainiečiai numalšino šį šturmą ir, sutankinę gynybą, neleido Lietuvos ekipai sukurti daug galimybių baudos aikštelėje.

Kėliniui einant į pabaigą Lietuvos rinktine pavyko išlyginti rezultatą. 36 minutę kapitonas Karolis Žebrauskas perėmė kamuolį ties kairiuoju aikštės kraštu, susitvarkė su jį ginusiu varžovu ir netoli baudos aikštelės techniškai užsuko kamuolį į vartus viršų.

Po pertraukos Lietuvos vartininkui Dominykui Valeckui teko pademonstruoti meistriškumą – 53 minutę kilo pavojus baudos aikštelėje, tačiau prie artimojo virpsto vartų sargas atrėmė varžovo smūgį iš arti.

Vėliau žaidimas aikštėje buvo apylygis. Andrius Skerla į aikštę išleido visus ant suolo rungtynes pradėjusius žaidėjus, išskyrus vartininką Dovydą Vilką. Visgi rezultatas išliko nepakitęs ir mačas baigėsi lygiosiomis 1:1.

Lietuvos komanda užėmė trečią vietą C grupėje, kurioje taip pat žaidė Slovakija ir Bulgarija. Šeštadienį lietuviai pradės kovą dėl 9-12 vietų