Lietuvos U-18 rinktinė patyrė triuškinančią nesėkmę prieš rusus

Antrose Minske vykstančio „Development Cup" turnyro rungtynėse Lietuvos vaikinų iki 18 m. rinktinė metė iššūkį pajėgiai Rusijos rinktinei. Po daug jėgų pareikalavusios kovos lietuvaičiai turėjo pripažinti pralaimėjimą 1:4 (0:2).

Per pirmas 15 minučių vyravo spartus atakuojantis žaidimas, teikęs optimizmo. Aktyviai puolime darbavosi krašto saugai, o 11 minutę pavojingą reidą surengė Simonas Raila. 15 min. Matas Radžiukynas atliko smūgį į rusų vartus.

Varžovai pelnyti pirmą įvartį sugebėjo tik po standartinės padėties 17 minutę. Antroje kėlinio pusėje žaidimo tempas sulėtėjo ir Rusijos rinktinė surengė tris grėsmingas atakas prie Ovidijaus Šiaulio vartų. Deja, 35 minutę rusams pralaužti mūsiškių gynybą ir įtvirtinti savo persvarą 0:2

Antrojo kėlinio 2 minutę rusai surengė apgultį ir įgijo trijų įvarčių pranašumą. Visgi lietuviai nenuleido galvos sukūrė kelias gerus momentus puolime. Aikštės centre pavojingą reidą surengė Paulius Golubickas, o Domanto Vitkaus smūgį 56 min. blokavo rusų gynėjai.

Lietuvių įvartį 57 min. pelnė D. Vitkus, pademonstravęs įspūdingą reidą per pusė aikštės ir „slalomą" tarp rusų gynėjų. Mūsiškių žaidimas aikštės centre tapo dinamiškesnis, tačiau nepavyko sukurti akcentuotų smūgių. Rusams pelnyti įvartį pavyko tik per pridėtą teisėjo laiką, gana grubiai sužaidus prieš vartininką O. Šiaulį.

Po rungtynių treneris Rokas Garastas įvertino teigiamus ir neigiamus šių rungtynių epizodus: „Palankiai vertinu vaikinų nusiteikimą ir energiją, tačiau netenkino kamuolio valdymo greitis ir koncentracija gynyboje. Prie palaimėjimo daug prisidėjo anksti praleistas pirmas įvartis, o koncentracijos trūkumas nulėmė likusius. Tokių klaidų, kaip šiandien, gynyboje negalima daryti prieš pajėgius varžovus, jų meistriškumas leido viską išnaudoti.

Aukštas tempas yra mūsų žaidimo dalis, o su Izraeliu sužaidę armėnai bus tokie pat pavargę rytoj, kaip ir mes. Nuovargis didesnės įtakos rezultatui, manau, neturės".

Mūsiškiai neturės daug laiko ilsėtis, kadangi kitos rungtynės vyks rytoj, 11 val. prieš Armėniją. Po jų paaiškės tiksli lietuvių pozicija A grupėje.

Rungtynių statistika

Rusija U-18 – Lietuva U-18 4:1 (2:0)
Minsko maniežas, 250 žiūrovų
Teisėjas – A. Rassolko (Baltarusija)
Įvarčiai: 18 min. Osman Isaev, 36 min. Viačeslav Gulev, 42 min. Artiom Gorbulin, 80+2 min. Dmitri Merenčukov (Rusija); 57 min. Domantas Vitkus (Lietuva)
Įspėti: 33 min. Piotr Volodkin (Rusija); 49 min. Deividas Skaržauskas (Lietuva)

Lietuva U-18: Ovidijus Šiaulys, Simonas Raila, Deividas Skaržauskas, Kipras Kažukolovas, Tadas Paulikas, Arnas Borodinas, Domantas Putrius (68 min. Germanas Daškevičius), Domantas Vitkus (68 min. Edgaras Utkus), Paulius Golubickas, Matas Radžiukynas (73 min. Mantas Rusys), Matas Gudaitis (73 min. Žygimantas Urbietis).