Lietuvos U-19 rinktinė gėdingu rezultatu nusileido rusams

Iškovojusi kelialapį į Europos atrankos elitinį etapą, Vytauto Vaškūno treniruojama Lietuvos U-19 vaikinų rinktinė pirmose 3-ios grupės rungtynėse sirgalius nudžiugino lygiosiomis 1:1 su pajėgia Švedijos komanda. Deja, koncentracijos lietuviams pritrūko dvikovoje su grupės favorite įvardyta Rusijos rinktine, kuriai nusileista rezultatu 0:6 (0:1).

Rusijos rinktinės žaidėjai jau per pirmas susitikimo Norčiopinge minutes pabandė primesti sau parankų žaidimo tempą bei dusyk patikrino vartininko Edvino Gertmono refleksus.

Pirmą lietuvių progą pasižymėti 17 min. susikūrė Edvinas Baniulis, netrukus sėkmę smūgiuojant pamėgino Danielis Romanovskij.

Geriausią progą pasižymėti turėjo kapitonas Domantas Šimkus 24 minutę, tačiau jo smūgį po kampinio atrėmė varžovų vartininkas. Atsakydami į grėsmę, Rusijos atstovai įsiveržė į priekį 37 minutę, kai įvartį pelnė Rifatas Žemaletdinovas.

Antrojo kėlinio pradžia įvyko lietuviams susiklostė prastai. 47 minutę rusų persvarą padidino Ramilis Šeidajevas, o po 3 minučių dublį atiko R. Žemaletdinovas. Apsiaustis prie E. Gertmono vartų nesustojo, o 56 minutę ketvirtą rusų įvartį pelnė R. Šeidajevas. Per likusį pusvalandį rusai pasižymėjo dar du sykius ir beveik užsitikrino kelialapį į Europos čempionato finalinį etapą Graikijoje.

Lietuviai paskutines 3-ios grupės rungtynes žais su Belgijos rinktine Otvidabergo mieste antradienį, 18 valandą. Būsimi varžovai šeštadienį 2:0 įveikė švedus.

Rungtynių statistika

Rusija U-19 - Lietuva U-19 6:0 (1:0)

Norčiopingo „Nya Parken" stadionas

Teisėjas - Tiago Martins (Portugalija)

Įvarčiai: 37 ir 50 min. Rinat Žemaletdinov, 47 ir 56 min. Ramil Šeidajev, 64 min. Igor Bezdenežnych, 69 min. Aleksandr Golovin (Rusija U-19)

Lietuvos U-19 rinktinės sudėtis: Edvinas Gertmonas, Benas Spietinis, Aldas Korsakas, Dominykas Barauskas, Rimvydas Sadauskas, Domantas Šimkus, Daniel Romanovskij (65 min. Klaidas Janonis), Justas Lasickas, Dovydas Virkšas (57 min. Edvinas Puzara), Tomas Dombrauskis, Edvinas Baniulis (46 min. Artur Skuratovič).