Ligue 1: Čempionato starte naujokų pergalės © Eurofootball.lt
Šeštadienį pirmojo turo rungtynėmis startavo 2008/2009 metų Prancūzijos "Ligue 1" pirmenybės. Jau pirmajame ture nebuvo išvengta staigmenų ir netikėtų rezultatų.

Sėkmingu startu nustebino "Ligue 1" debiutavusios "Le Havre" ir "Grenoble" ekipos pirmajame ture įveikusios žymiai daugiau aukščiausio lygio patirties turinčias "Ligue 1" senbuves. "Le Havre" savo žiūrovų akivaizdoje minimaliu rezultatu 1-0 palaužė "Nice" ekipą. o tuo tarpu "Grenoble" išvykoje 1-2 įveikė dar visai neseniai viena stipriausių Prancūzijos ekipų buvusia "Sochaux".

Vėl nesėkmingai pirmenybes pradėjo prieš čempionato startą dideles viltis puoselėjusi Paryžiaus "P.S.G" ekipa, išvykoje 1-0 turėjusi pripažinti "Monaco" pranašumą. Vienintelį mačo įvartį 79-ąją minutę pelnė Fredericas Nimani.

Pergalę čempionato starte iškovojo praėjusių metų vicečempionas "Bordeaux" klubas, namuose po atkaklios kovos 2-1 palaužęs "Caen" futbolininkus. Verta paminėti, kad vieną iš įvarčių Bordo ekipai pelnė vasarą klubą iš "Milan" ekipos papildęs jaunasis Yoannas Gourcuffas.

Įdomus susitikimas vyko tarp "Rennes" ir "Marseille" ekipų. Trečiąją vietą praėjusį sezoną užėmusi Marselio ekipa po pirmojo kėlinio pirmavo užtikrintai 1-3, tačiau per dvi paskutines rungtyunių minutes praleido 2 įvarčius, vieną iš jų įsimušė patys, ir tik Elioto Grandino tikslus smūgis paskutinę mačo minutę leido "Marseille" futbolininkams iškovoti lygiasias 4-4.

1-ojo turo rezultatai:

"%c00067" 4 - 4 "%c00071"
5` [1 - 0] Olivier Thomert
13` [1 - 1] Bakari Kone
15` [1 - 2] Hatem Ben Arfa
27` [1 - 3] Mamadou Niang
50` [2 - 3] Olivier Thomert
89` [3 - 3] Steve Mandanda (į savo vartus)
90` [3 - 4] Eliot Grandin
90` [4 - 4] Bruno Cheyrou

"%c00025" 2 - 1 "%c00066"
35` [1 - 0] Ireneusz Jelen
67` [1 - 1] David De Freitas
72` [2 - 1] Julien Quercia

"%c00064" 2 - 1 "%c00206"
14` [0 - 1] Benjamin Nivet
54` [1 - 1] Yoann Gourcuff
80` [2 - 1] Fernando Cavenaghi

"%c00366" 1 - 0 "%c00090"
72` [1 - 0] Jean-Michel Lesage

"%c00098" 0 - 1 "%c00293"
58` [0 - 1] Christophe Jallet

"%c00036" 1 - 0 "%c00023"
79` [1 - 0] Frederic Nimani

"%c00254" 0 - 0 "%c00094"

90` Adil Rami ("Lille") pašalintas iš aikštės

"%c00065" 1 - 2 "%c00367"
77` [1 - 0] Mevlut Erding
86` [1 - 1] Nassim Akrour
88` [1 - 2] Daniel Moreira

"%c00306" 1 - 0 "%c00146"
27` [1 - 0] Gael Danic