"Liverpool" ir "PSV" - Čempionų lygos pusfinalyje © Eurofootball.lt
Trečiadienį UEFA Čempionų lygoje vyko antroji ketvirtfinalio atsakomųjų rungtynių diena. Po nulinių lygiųjų Turine su "Juventus" vietą pusfinalyje iškovojo "Liverpool", o kitoje poroje po pratęsimo ir baudinių serijos "PSV" laimėjo prieš "Lyon".

Kovoje dėl kelialapio į Stambulą, kur gegužės 25-ąją vyks Čempionų lygos finalo varžybos, pusfinalyje "Liverpool" susikaus su kita Anglijos komanda Londono "Chelsea", tuo tarpu kitoje poroje žais Italijos ir Olandijos čempionai - atitinkamai "Milan" ir "PSV" klubai.

"%c00038" 0 - 0 "%c00045"
(Pirmos rungtynės 1-2, bendras rezultatas 1-2)

Anglijos klubas buvo laimėjęs pirmąjį susitikimą ir todėl atakuoti turėjo šeiminikai, bet jie pirmajame kėlinyje turėjo vienintelę progą, kai iš maždaug aštuonių metrų virš vartų smūgiavo Z.Ibrahimovičius.

Po pertraukos žaidimas tik šiek tiek pagyvėjo, tačiau iniciatyvą perimė ne "Juventus" ekipa, o svečiai iš Liverpulio, kurie vos neišsiveržė į priekį 50-ąją minutę: M.Barošas suklaidino P.Montero ir smūgiavo visiškai šalia virpsto.

64 minutę "Liverpool" vartininkas J.Dudekas pirmą kartą turėjo rimtesnio darbo, nes jam teko sugauti Emersono galva smūgiuotą kamuolį. Likus dvylikai minučių "Juve" buvo arčiausiai įvarčio - po baudos smūgio iš kairio krašto kamuolys rikošetu atšoko nuo D.Traore ir F.Cannavaro galvų bei pataikė į skersinį, ir Dudekui pavyko sugauti kamuolį ant vartų linijos.

Turino komandai sunkiai sekėsi rasti kelią varžovų vartų link ir jai taip ir nepavyko palaužti anglų klubo, kuris žengė į pusfinalį dėl namų aikštėje pasiektos pergalės rezultatu 2-1.

"%c00128" 1 - 1 "%c00055"
(Pirmos rungtynės 1-1, bendras rezultatas 2-2, 11 metrų baudiniai 4-2)
10' [0 - 1] Sylvaine Wiltord
50' [1 - 1] Alex

Šeimininkai pirmajame kėlinyje turėjo iniciatyvą, tačiau svečiai išsiveržė į priekį pirmu ir vieninteliu smūgiu į vartus per 45 minutes - suklydo gynėjas W.Bouma ir varžovo "dovanėle" pasinaudojo S.Wiltordas, iš arti nuginklavęs olandų ekipos vartininką.

Eindhoveno "PSV" toliau daugiau kontroliavo kamuolį, bet svečių gynyba vis žaidė be klaidų. Vis dėlto situacija pasikeitė po pertraukos, ir 50-ąją minutę gynėjas iš Brazilijos Alexas gavęs kamuolį baudos aikštelėje smūgiavo tiksliai ir išlygino rezultatą.

"Lyon" atsakė savo brazilo Criso išpuoliais - 70 minutę jo smūgį olandams teko atmušti nuo vartų linijos, o netrukus po bandymo smūgiuoti per save kamuolys skriejo šalia vartų. Kėlinio pabaigoje neišnaudotomis progomis dar apsikeitė D.Beasley su F.Malouda, ir rezultatui išlikus lygiam komandoms teko žaisti pratęsimą.

"Lyon" gretose pirmo pratęsimo kėlinuko metu į aikštę vietoj S.Wiltordo išbėgo Nilmaras, kuris netrukus sukūrė Juninho progą smūgiui į vartus, bet pastarasis mušė netiksliai. Antrame kėlinuke dominavo "PSV", tačiau ir P.Cocu ir J.S.Parkas ir M.van Bommelis savo progų neišnaudojo, ir komandoms teko mušti 11 metrų baudinių seriją.

Pirmieji tiksliai smūgiavo komandos lyderiai van Bommelis ir Juninho, tada baudinį realizavo A.Ooijeris, ir M.Essieno bandymą atmušė vartininkas. Toliau baudinius įmušė W.Bouma ir H.Ben Arfa, tuo tarpu D.Beasley ir E.Abidalis savo progų neišnaudojo. Lemiamą baudinį pelnė ir savo komandai pergalę atnešė brazilas Robertas.

"PSV" po 17 metų pertraukos pateko į pusfinalį, tuo tarpu "Lyon" iš Europos taurės turnyro ketvirtfinalyje pasitraukia jau ketvirtą kartą. Tai taip pat pirmas kartas, kai Čempionų lygos atkrintamosiose varžybose nugalėtojas nusprendžiamas baudinių serija.