"Liverpool" išvykoje sutriuškino "Man Utd" © Eurofootball.lt
Principinėje Anglijos čempionato dvikovoje "Liverpool" šeštadienį išvykoje 4-1 sutriuškino amžiną priešininką "Man Utd" bei sugrąžino intrigą kovoje dėl pirmosios vietos turnyrinėje lentelėje.

Paskutinį kartą tokiu triuškinančiu rezultatu "Old Trafford" stadione Mančesterio ekipa pralaimėjo dar 1992 metais, kai 'raudonuosius velnius' taip pat 4-1 sumindė "Queen Park Rangers".

Įdomu tai, kad šiose rungtynėse į priekį pirmieji išsiveržė šeimininkai - 23 minutę po aštraus Carloso Tevezo perdavimo baudos aikštelės kampe netoli galinės linijos vartininkas Pepe Reina be reikalo pargriovė Ji-Sung Parką, nepalikdamas teisėjui nieko kito kaip tik skirti 11 metrų baudinį. Jį užtikrintai realizavo Cristiano Ronaldo - 1-0.

Tačiau "Liverpool" nesutriko ir jau po kelių akimirkų buvo atstatyta pusiausvyra - kamuolį grubiai praradus paskutiniam gynėjui Nemanjai Vidičiui vienas prieš vartininką iššoko ir kamuolį į tinklą pasiuntė Fernando Torresas - 1-1.

Ir tai dar nebuvo pabaiga - 44 minutę Patrice'as Evra nusileido greičiu Stevenui Gerrardui ir pargriovė jį baudos aikštelėje. Arbitras Alanas Wiley skyrė antrą akivaizdų 11 metrų baudinį, suteikdamas šansą Gerrardui. Šis nesuklydo - 1-2.

Po didžiosios pertraukos "Man Utd" leidosi į ataką, tačiau spragų svečių gynyboje šeimininkams sekėsi ieškoti sunkiai.

Nors Fergusonas į aikštę vienu metu metė Ryaną Giggsą, Dimitarą Berbatovą bei Paulą Scholesą, "Liverpool" netrukus nužudė varžovus.

76 minutę po Dirko Kuyto perdavimo Gerrardas susitvarkė kamuolį ir prašoko košmariškas rungtynes sužaidusį Vidičių, kuris desperatiškai jį griebė už marškinėlių. "Liverpool" kapitonas būtų iššokęs vienas prieš Edwiną van der Sarą, todėl serbas už paskutinės vilties pražangą buvo išvytas iš aikštės.

Negana to, po kelių akimirkų už šią pražangą skirtą baudos smūgį visu 100 procentų realizavo Fabio Aurelio, iš maždaug 20 metrų pasiuntęs kamuolį į tinklą ir įtvirtinęs persvarą.

Per likusį laiką Mančesterio ekipos pastangos išplėšti bent lygiąsias buvo bevaisės - chaotiški veiksmai svečių baudos aikštelėje naudos neatnešė. Kitoje aikštės pusėje Gerrardas iš arti būdamas visiškai laisvas mušė virš vartų, bet "Man Utd" praleido ir ketvirtą įvartį, kai techniškai kamuolį per van der Sarą permetė po keitimo aikštėje pasirodęs italas Andrea Dossena.

Po dvikovos Gerrardas BBC televizijai sakė: "Rungtynės buvo fantastiškos. Parodėme charakterį sugebėdami atsitiesti po to, kai pirmi praleidome įvartį. Pabaigoje buvo paprasta, tačiau mes turėjome kiekybinį pranašumą. Tikiuosi, jog ši pergalė suteiks kitoms komandoms tikėjimo, kad galima įveikti ir "Man Utd".

"%c00040" 1 - 4 "%c00045"
23' [1 - 0] Cristiano Ronaldo (iš 11 metrų baudinio)
28' [1 - 1] Fernando Torres
44' [1 - 2] Steven Gerrard (iš 11 metrų baudinio)
77' [1 - 3] Fabio Aurelio
90' [1 - 4] Andrea dossena

76' iš aikštės pašalintas Nemanja Vidic ("Man Utd")