"Liverpool" po dramatiškos kovos palaužė "Chelsea" © Eurofootball.lt
Sekmadienį sužaistos dvejos Anglijos "Premier" lygos XXIV turo rungtynės.

Itin svarbią pergalę savų žiūrovų akivaizdoje iškovojo ir antroje turnyrinės lentelės vietoje įsitvirtino "Liverpool" ekipa, po dramatiškos kovos 2-0 įveikusi trečioje vietoje žengiančią Londono "Chelsea" komandą.

Įdomu tai, kad "Chelsea" šį sezoną per 5 dvikovas su vadinamosiomis 'didžiojo ketverto' ("Chelsea", "Liverpool", "Man Utd", "Arsenal") komandomis surinko vos 1 tašką, kai tuo tarpu "Liverpool" per 4 tokius mačus surinko jų net 10.

'Raudonieji' dominavo aikštėje nuo pat dvikovos pradžios, tačiau pirmajame kėlinyje pralaužti sutankintos varžovų gynybos jiems nepavyko.

Iš pradžių tolimus Xabi Alonso bei Javiero Mascherano smūgius atrėmė vartininkas Petras Cechas, o Fernando Torresui paskutinę akimirką iš patogios padėties smūgiuoti sutrukdė gynėjas Alexas.

Arčiausiai tikslo "Liverpool" buvo 41 minutę, kai Cechas atmušė Alberto Rieros smūgį, o atšokęs kamuolys, po kontakto su gynėju Ashley Cole'u, praskriejo pro pat virpstą.

"Chelsea" per visą šį laiką rimtesnio pavojaus prie Pepe Reinos vartų nesukūrė.

Po didžiosios pertraukos vaizdas nesikeitė, kol šeimininkams užduotį palengvino teisėjas Mike'as Riley, 60 minutę pašalinęs iš aikštės "Chelsea" saugą Franką Lampardą. Tokios griežtos bausmės anglas susilaukė už tai, kad, arbitro manymu, atvira koja pavojingai atakavo Xabi Alonso, nors daugelis ekspertų epizodą jau spėjo pavadinti kontraversišku.

Nuo to laiko "Liverpool" spaudimas tik augo - dukart pavojingai mušė Yossi Benayounas, o po rikošeto su gynėju Alexu kamuolys atsimušė į vartų skersinį.

Visgi Rafaelio Benitezo auklėtiniai savo tikslą galiausiai pasiekė - 89 minutę Fabio Aurelio skersavimo kamuolį į baudos aikštelę iš kairiojo atakos krašto, o jo jau laukęs Fernando Torresas galva nuginklavo Petrą Cechą.

Po šio įvarčio "Chelsea" atsigauti nebesugebėjo ir netrukus krito antrasis įvartis - po grubios gynėjo Ashley Cole'o klaidos stabdant kamuolį Benayounas iššoko vienas prieš vartininką ir, nors smūgiuoti jam sutrukdė varžovas, pirmasis prie kamuolio suskubo tas pats Torresas, iš arti įtvirtinęs pergalę.

Prieš pat finalinį teisėjo švilpuką dvikovos nepapuošė "Chelsea" gynėjas Jose Bosingwa, tyčia spyręs į nugarą ir pagriovęs Benayouną, bet išvengęs sankcijų.

"Esu labai laimingas,- iškart po mačo BBC televizijai kalbėjo įvarčių autorius. - Negalėjome paleisti "Man Utd" į priekį. Labai džiaugiuosi, kad pelniau pirmuosius įvarčius "Anfield" stadione šį sezoną.

"Turime mentalitetą kovoti iki pat pabaigos. Tą ir turime daryti, nes sezonas ilgas."

51 tašką iškovojusi "Liverpool" ekipa žengia antroje turnyrinės lentelės vietoje ir nuo lyderio "Man Utd" klubo atsilieka vos dviem taškais. Tiesa, 'raudonieji velniai' yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Tuo metu "Chelsea" su 48 taškais rikiuojasi trečia, bet Birmingemo "Aston Villa" lenkia tik dėl geresnio įvarčių santykio.

Kitose rungtynėse Niukaslyje vietos "Newcastle" ir "Sunderland" pasidalino po tašką - 1-1.

Svečiai pirmavo po to, kai 33 minutę iššokęs vienas prieš vartininką įvartį pelnė puolėjas iš Prancūzijos Djibrilis Cisse, bet 'šarkos' 68 minutę atstatė pusiausvyrą - teisėjo skirtą 11 metrų baudinį realizavo Shola Ameobi.

"Liverpool" 2 - 0 Londono "Chelsea"
89' [1 - 0] Fernando Torres
90' [2 - 0] Fernando Torres

60' iš aikštės pašalintas Frank Lampard ("Chelsea")

"Newcastle" 1 - 1 "Sunderland"
33' [0 - 1] Djibril Cisse
68' [1 - 1] Shola Ameobi (iš 11 metrų baudinio)