"Liverpool" po sunkios kovos triumfavo FIFA pasaulio klubų taurės finale

Šeštadienį Katare įvyko 2019-ųjų metų FIFA pasaulio klubų taurės finalas, kuriame susigrūmė Europos ir Pietų Amerikos čempionai.

"Liverpool" po sunkios ir pratęsimo pareikalavusios kovos palaužė "Flamengo" pasipriešinimą. Anglijos atstovai pirmą kartą savo klubo istorijoje tapo šio turnyro nugalėtojais.

Pirmasis kėlinys buvo gana apylygis. Jis puikiai galėjo prasidėti "Liverpool" komandai, kuri jau pirmos atakos metu turėjo kone šimtaprocentinę progą – vienas prieš vartininką likęs Roberto Firmino smūgiavo viršų vartų.

Vėliau pavojingomis atakomis varžovams grasino Pietų Amerikos čempionai – ne kartą paplušėti teko Alissonui. Visgi po pirmųjų 45 minučių įvarčių taip ir nekrito.

Antrasis kėlinys buvo ganėtinai panašus – pačioje pradžioje vėl auksinį galimybę turėjo R. Firmino. Brazilas, prasimetęs kamuolį pro varžovą, smūgiavo į virpstą.

Pagrindiniam laikui artėjant pabaigą, "Liverpool" sulaukė 11 m. baudinio, kai prieš Sadio Mane prasižengė Rafinha. Atrodė, kad ties šiuo epizodu ir bus išspręsti visi reikalai šiose rungtynėse, tačiau teisėjas po VAR peržiūros anuliavo savo sprendimą.

Per pagrindinį laiką komandoms taip ir neįmuš, buvo žaidžiamas pratęsimas, kuris taip sėkmingai "Flamengo" komandai jau nebesusiklostė.

99-ąją minutę, kaip paaiškėjo po galutinio švilpuko, pergalingą įvartį įmušė R. Firmino. Puolėjas, šį kartą pergudravęs varžovų vartininką ir vieną iš vidurio gynėjų, smūgiavo tiksliai ir taip padovanojo "Liverpool" klubui trečiąjį trofėjų šiais metais.

"Liverpool" FIFA pasaulio klubų taurės finale varžėsi antrą kartą klubo istorijoje. Pirmas blynas 2005-ais metais buvo prisvilęs: "raudonieji" tuomet nusileido kitai Brazilijos komandai – "Sao Paulo".

Trečioji vieta šiame turnyre atiteko "Monterrey" komandai iš Meksikos, kuri po 11 m. baudinių serijos palaužė "Al-Hillal" futbolininkus.

Rezultatas:

"Liverpool" 1 - 0 "Flamengo"
99' [1 - 0] R. Firmino