"Lokomotiv" tapo Rusijos čempionato lyderiu © Eurofootball.lt
Pirmadienį buvo sužaistos paskutinės dvejos Rusijos Premier lygos 21-ojo turo rungtynės - Maskvoje dėl išlikimo aukščiausiajame divizione besikaunantis vietos "Torpedo" įveikė išvykoje praktiškai nelaimintį "Luch-Energia", o Kazanėje praėjusią savaitę iš UEFA Taurės pasitraukusių komandų dvikovą prieš "Rubin" laimėjo ir lygos lyderiu tapo "Lokomotiv".

"Torpedo", kuriam būtina rinkti taškus norint likti Premier lygoje, susitikimą pradėjo aktyviai bet praktiškai nieko pavojingo nesugebėjo sukurti prie "Luch" vartų. 19-ąją rungtynių minutę "Torpedo" legionierius iš Rumunijos J.Florescu įsiveržęs į baudos aikštelę atmetė kamuolį atbėgančiam D.Golubovui, kuris sėkmingai pelnė įvartį.

Praleidę įvartį "Luch" futbolininkai ėmėsi aktyviau žaisti bet sugebėjo tik kartą smūgiuoti į "Torpedo" vartus. Neužilgo aktyvumas išblėso ir abi komandos nutarė laukti pertraukos.

Antrasis kėlinys prasidėjo svečių atakomis ir jiems gan greitai pavyko išlyginti rezultatą. Po svečių žaidėjų smūgio kamuolys pataikė "Torpedo" gynėjui J.Jokičiui į ranką ir rungtynių teisėjas skyrė 11 m baudinį, kurį sėkmingai realizavo B.Adžindžalas.

Po įmušto įvarčio "Luch" nesiruošė trauktis ir toliau spaudė "Torpedo". Šeimininkai atliko porą keitimų ir tokiu būdu sugebėjo atitraukti žaidimą nuo savo vartų, o taip pat sėkmingai rezgė kontratakas.

Vienoje iš jų sugebėjo uždirbti kampinį, po kurio antrojo kėlinio pradžios iki tol buvęs "antiherojus" J.Jokičius galvą pelnė pergalingąjį įvartį.

Rezultatu 2-1 nugalėjo "Torpedo" ir tokiu būdu toliau tęsia kovą dėl išlikimo su pagrindiniu konkurentu Maskvos "Dinamo".

Paskutiniame turo mače Kazanėje susitiko vietos "Rubin" bei Maskvos "Lokomotiv". Po nesėkmės UEFA taurėje abi komandos norėjo reabilituotis prieš savo gerbėjus ir susitikimą pradėjo aktyviai.

Pirmieji pasižymėjo "Rubin" futbolininkai, kai po aukšto perdavimo iš krašto pasižymėjo V.Bairamovas. Tai supykdė "geležinkeliečius" ir perėmę iniciatyvą nuskubėjo lyginti rezultatą. 27-ąją minutę pasižymėjo D.Syčiovas, o po keturių minučių D. Loskovas ir jau "Lokomotiv" pirmavo.

"Rubin" po tokio antausio pakankamai greit atsigavo ir sugebėjo besibaigiant pirmajam kėliniui suregzti porą pavojingų atakų, viena iš kurių galėjo baigtis įvarčiu.

Antrajame kėlinyje "Rubin" iš karto ėmėsi šturmuoti "Lokomotiv" vartus ir po aštuonių minučių nuo antrojo kėlinio pradžios tai davė vaisių - pasižymėjo vėl tas pats V.Bairamovas.

Vėliau į žaidimą įsitraukė ir trečiosios jėgos. Baudos aikštelėje kamuolys "Rubin" žaidėjui pataikė į petį ir rungtynių teisėjas iš karto skyrė 11 m baudinį, kurį sėkmingai realizavo D.Loskovas.

Baigiantis rungtynėms rungtynių teisėjas priėmė dar vieną abejotiną sprendimą, kai "Rubin" baudos aikštelės prieigose skyrė baudos smūgį "Lokomotiv" naudai. Šį baudinį sėkmingai išnaudojo "Lokomotiv" kapitonas D.Loskovas.

Rezultatu 4-2 nugalėjo svečiai iš Maskvos ir po šios pergalės "Lokomotiv" pakilo į pirmąją turnyrinės lentelės poziciją.

21 turo pirmadienio rungtynių statistika

"%c00112" 2 – 1 "%c00287"
19’ [1 - 0] Dmitriy Golubov
54’ [2 - 0] Beslan Adzhindzhal (11 m)
84’ [2 - 1] Jorge Jokic

"%c00074" 2 – 4 "%c00075"
6’ [1 - 0] Vladimir Bairamov
27’ [1 - 1] Dmitriy Sychev
31’ [1 - 2] Dmitriy Loskov
53’ [2 - 2] Vladimir Bairamov
65’ [2 - 3] Dmitriy Loskov (11 m)
90’ [2 - 4] Dmitriy Loskov