LSFL čempionais tapo VU studentai

Lietuvos studentų futbolo lygoje antradienį buvo sužaistos dvejos rungtynės, po kurių paaiškės naujieji čempionai. Jais tapo Rimanto Turskio ir Edvardo Malkevičiaus treniruojami Vilniaus universiteto studentai. Finalo vertose rungtynėse VU 2:0 nugalėjo VDU rinktinę, taip pat iki paskutinio turo pretendavusią į čempiono titulą.

Pirmasis kėlinys klostėsi apylygiai, rimtesnių progų nei prie vienų, nei prie kitų vartų sukurta nebuvo, todėl dėsninga, kad tas kėlinys baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

Iškart po pertraukos itin šiurkšti kauniečių klaida padovanojo įvartį Arnui Neimantui. Pastarajam ant lėkštutės buvo padėtas kamuolys ir VU saugas vienu lietimu atidarė rungtynių sąskaitą.

VDU į įvartį reagavo ir visas žaidimas persikėlė į VU aikštės pusę. Pasiaukojantis vilniečių žaidimas nesuteikė galimybės varžovams rezultato išlyginti, o po vienos iš kontratakų Jonas Lebedevas skirtumą padvigubino. Vis tik, kol jis ir komanda džiaugėsi, teisėjai užfiksavo nuošalę ir įvarčio neįskaitė.

VDU ir toliau atakavo, VU kontratakavo. Vienoje iš tokių kontratakų nuostabiu smūgiu J. Lebedevas pasiuntė kamuolį į tinklą ir tai jau buvo pergalė. Pačiam J. Lebedevui tai buvo tikslus vienuoliktasis įvartis ir, jei neįvyks stebuklas paskutinėse sezono rungtynėse tarp LSU ir KU, jis taps rezultatyviausiu lygos žaidėju.

„Viską lėmė žaidėjai. Dėkoju jiems. Reikia pripažinti, kad rungtynės buvo sunkios. Ir jei pirmajame kėlinyje mes buvome šiek tiek geresni, tai po pertraukos, ypač 15–20 minučių, jie mus spaudė. Grynai, ant ištvermės, atsilaikėme“, – po čempioniškų rungtynių kalbėjo R. Turskis.

„Labai smagu, kad pavyksta surinkti tokią komandą, kuri žaidžia ir gerai, ir entuziastingai, ir smagu stebėti“, – kalbėjo Vilniaus universiteto rektorius Rimvydas Petrauskas.

„Noriu pasveikinti varžovus, tapus čempionais. Aišku, nesinorėjo taip lengvai jiems dovanoti pergalės. Rungtynės, sakyčiau, buvo kovingos, įtemptos, tik gaila, kad pirmas įvartis krito po mūsų klaidos. Sakyčiau, padovanojome jiems tą įvartį. Perėmėme rungtynių valdymą, gaila, kad nepavyko išlyginti rezultato“, – po dvikovos kalbėjo VDU treneris Mantas Gintalas.

VDU šiuo metu turnyro lentelėje yra antri, tačiau jų likimas priklauso nuo Klaipėdos universiteto komandos, kuriai net taškas paskutinėse rungtynėse dovanotų sidabrą.

Antrose antradienį įvykusiose rungtynėse KTU 5:0 nugalėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto rinktinę, jau anksčiau praradusią galimybes pakilti iš turnyro lentelės dugno. Vėl milžiniškų sudėties problemų turėjęs Giedrius Barevičius į aikštę metė tuos žaidėjus, kurie galėjo padėti ekipai. Vis tik, jų pagalbos buvo per maža. Sužaidus vos tris minutes, Dominykas Ryckis išvedė komandą į priekį.

Šis įvartis Vilniaus TECH žaidėjų iš vėžių neišmušė ir jie labai tvarkingai laikėsi visą valandą. Jų nelaimei, tuo metu savo šou pradėjo Justas Kudirka, iki dvikovos pabaigos spėjęs įforminti hetriką. Tarp Justo įvarčių sykį pasižymėjo ir Selimas Dundaras.

Iškovoję pergalę, KTU studentai pakilo į ketvirtąją turnyro lentelės poziciją. Ar išliks joje? Vėlgi, viskas priklausys nuo LSU pasirodymo su KU. LSFL uždanga bus nuleista birželio 6 dieną.