LSFL kovos: VDU pagaliau laimėjo, VGTU pirmąsyk pralaimėjo © JumpStory nuotr.

Ketvirtadienį sužaistose aštuntojo Lietuvos studentų futbolo lygos turo rungtynėse Vytauto Didžiojo universiteto studentai 2:1 nugalėjo Kauno technologijos universiteto rinktinę bei, nutraukę šešių iš eilės pralaimėjimų seriją, iškovojo pirmą sezono pergalę.

Tuo metu sostinėje Vilniaus Gedimino technikos universiteto futbolininkai 2:3 neatsilaikė prieš Lietuvos sporto universitetą bei patyrė pirmąją sezono nesėkmę.

Kaune vykusioje dvikovoje per pirmąsias dvidešimt susitikimo minučių nebuvo sukurta nei viena proga nei prie vienų, nei prie kitų vartų, tačiau tuomet sėkmingai kirtęs ir puikaus komandos draugo perdavimo sulaukęs Martynas Turskis išvedė svečių teisėmis žaidusius VDU studentus.

Po įmušto įvarčio Manto Gintalo auklėtiniai ir toliau buvo aktyvesnė komanda aikštėje, tačiau situacija susiklostė taip, jog prieš pat pertrauką įvartį įmušė jų varžovai. Po šiurkščios klaidos gynyboje Povilas Malakas iš artimo nuotolio smūgiavo galingai ir rezultatas tapo 1:1.

VDU nesutriko ir dar iki pertraukos galėjo pasižymėti antrąsyk. Nepavyko tuomet, tačiau pavyko sužaidus beveik trečdalį po pertraukos – tuomet iš kairės skersuotą kamuolį galva į vartus jį nukreipė Edvinas Kašelionis.

Kai atrodė, kad rungtynės taip ir baigsis, labai paprastoje situacijoje VDU užsidirbo 11 metrų baudinį, tačiau Jhosua Hermosa jo nerealizavo. Tai VDU garantavo pergalę.

„Nuotaika gera. Noriu pasveikinti savo vaikinus su pirma pergale, kurios mums taip trūko. Tikiu, kad ta pergalė mums atneš pasitikėjimo ir būsimose kovose. Dažniausiai iki šiol būdavo taip, kad mūsų komandoje išsiskirdavo vienas ar kitas žaidėjas, bet mums nepavykdavo pasiekti teigiamo rezultato, o šiandien kovojo visa komanda. Dėl to ir buvo pasiekta pergalė“, – po dvikovos komentavo M. Gintalas.

„Mane VDU komanda labai nustebino. Sakyčiau, ypač pirmą kėlinį ji vedė žaidimą. Šįsyk VDU žaidėjai buvo greitesni, staigesni, tad mums buvo labai sunku. Vis tik, galvoju, kad rungtynės turėjo baigtis lygiosiomis, bet fortūna šįsyk pasisuko į jų pusę.

Kalbant apie baudinį, tai jį turėjo realizuoti Povilas Malakas. Tačiau jis parodė, kad negali to daryti. Ėmėsi tas, kuris drąsiausias. Deja, nepavyko. Šįsyk ant suolo turėjome tik du žaidėjus. Priežastys, kodėl tik tiek, objektyvios, tačiau visos sudėties neturėjome“, – komentavo Gintaras Grigonis.

Rungtynėse Vilniuje VGTU savo įvarčio laukė vos tris minutes. Arnoldas Baulinas pasinaudojo savuoju šansu ir rezultatas tapo 1:0. Vėliau savo įvarčių komandos teko palaukti, tačiau kėliniui besibaigiant, prasidėjo jų pasiutpolkė. Iš pradžių Karolis Skamarakas rezultatą išlygino, tuomet Arminas Čivilis darsyk išvedė VGTU į priekį, o po Pauliaus Barono įvarčio švieslentėje degė 2:2. Ir visa tai – per šešias minutes.

Prasidėjus antrajam kėliniui, Seyedas Armanas Taheri pelnė savo pirmąjį, o komandos trečiąjį įvartį ir tai reiškė kauniečių persvarą. Kaip parodė likusi kėlinio dalis, persvara – iki dvikovos pabaigos.