LSFL pirmenybėse – lyderių pergalės

Antradienį Lietuvos studentų futbolo lygoje sužaistos dvejos rungtynės. Kaune LSU neatsilaikė prieš Vilniaus universiteto rinktinę, o Klaipėdoje aikštės šeimininkai nugalėjo KTU. Po šių pergalių lyderių duetas (VU ir KU) nuo varžovų atsiplėšė dar stipriau.

LSU – VU

Be būrio pagrindinių žaidėjų namie Vilniaus universiteto rinktinę priėmę Lietuvos sporto universiteto studentai buvo bejėgiai. Nors susitikimo pradžioje jie buvo labai arti to, kad išsiveržtų į priekį, tačiau galiausiai čempionato lyderiams nusileido 1:6.

Į aikštės šeimininkų pavojingą ataką ne mažiau pavojingai atsakė ir Arnas Neimantas, kurio smūgį efektingai atrėmė LSU vartininkas Aleksas Kazlauskas.

Įvarčių fiestą VU pradėjo 26 minutę, kai niekieno nedengiamas Augustas Valukonis pasitaisė kamuolį ant kairės kojos ir netrukus pasiuntė kamuolį į apatinį vartų tinklą.

Po įvarčio žaidimas tapo atviresnis. Ir nors sostinės ekipa buvo aktyvesnė, verta pažymėti, kad savųjų šansų turėjo ir aikštės šeimininkai. Pastarųjų nelaimei, prieš pat pertrauką į jų vartus krito antrasis įvartis. Po kampinio prie tolimojo virpsto laisvas paliktas Evaldas Valasevičius klaidos nedovanojo.

Po pertraukos vaizdas pasikeitė nestipriai, tik tiek, kad įvarčių buvo įmušta gerokai daugiau. Sužaidus nepilnas penkias minutes antrajame kėlinyje, visų pirma, savo žodį tarė dublį įforminęs A. Valukonis. Jo smūgis iš 16 metrų A. Kazlauskui buvo neatremiamas.

LSU rankų nenuleido ir labai greitai uždirbo baudinį, kurį sėkmingai realizavo Arnas Spyčius. Kaip parodė vėlesni įvykiai, tai buvo viskas, ką šiose rungtynėse buvo pajėgūs sukurti sporto universiteto studentai.

Savo ruožtu, vilniečiai smaginosi. Neblogas galimybes turėjo Ernestas Januš Zdanovičius, A. Valukonis, šiek tiek prastesnę – Jonas Lebedevas. Jiems progų paversti įvarčiais nepavyko. O ir patys įvarčiai krito 86, 88 ir 90 minutėmis.

Iš pradžių po idealaus perdavimo iš vartų aikštelės pasižymėjo Edvinas Girčys, netrukus – vienas prieš varžovų vartininką pabėgęs J. Lebedevas, o galiausiai – iš artimojo nuotolio A. Neimantas.

Po šios pergalės VU vis dar dviem taškais lentelėje lenkia Klaipėdos universiteto studentus.

KU – KTU

Klaipėdiečiai taip pat laimėjo, nepaisant to, kad jiems nebuvo taip lengva. Nebuvo lengva ir vos prasidėjus rungtynėms įmušus pirmąjį įvartį. Tuomet ant baudos aikštelės linijos kamuolį gavęs Ignas Venckus sėkmingai susitvarkė su varžovu ir pasiuntė kamuolį į Husseino El Zeino ginamus vartus.

Šis įvartis tik dar labiau sustiprino aikštės šeimininkų žaidimo kokybę ir pastarieji žaidė pagal pačių surašytą scenarijų. Tiesa, antrojo tikslaus smūgio teko laukti iki pačios kėlinio pabaigos. Arminas Gečas numetė į priekį kamuolį I. Venckui, šis lengvai aplenkė varžovų gynėjus bei antrąsyk pasiuntė kamuolį į tinklą.

Po pertraukos žaidimas pasikeitė. KU atsitraukė, o KTU atsirado šansas išgelbėti rungtynes. Tiesa, dar iki to labai gerą progą turėjo Jonas Vaitkus, su kurio smūgiuotu kamuoliu užtikrintai susitvarkė H. El Zeinas.

Svečiai savo įvartį pelnė 63 minutę. Po atakos iš dešiniojo krašto smūgiavo Jhoshua Hermosa. Dovydas Komža sužaidė sėkmingai, tačiau po jo atmušto kamuolio pirmasis prie jo suskubo Justas Kudirka, kuris ir sušvelnino atsilikimą.

Jei pertrauka pakeitė žaidimą, tai šis įvartis pakeitė dar labiau. Per likusį pusvalandį (įskaitant papildomą laiką), KTU turėjo begalę progų rezultatą išlyginti, tačiau tomis progomis nepasinaudojo.

„Pirmas kėlinys buvo toks, kokio norėjome. Į antrąjį kėlinį išėjome labiau galvodami apie gynybinius veiksmus. Rungtynes žaidėme be šešių žaidėjų, o tai reiškia, kad neturėjome suolo. Tai labai matėsi rungtynėse, o kokybė aiškiai nukentėjo“, – sakė treneris Evaldas Misiūnas.

„Susitikimas vyko kovingai, bet aš to ir tikėjausi. Tikrai Klaipėdos universiteto žaidimo kokybe nustebintas nebuvau, nes komanda turi kvalifikuotų futbolininkų. Ir mes patys neblogai sužaidėme šias rungtynes, nes tikėjausi, kad bus baisiau“, – apie rungtynes kalbėjo treneris Gintaras Grigonis.