LVJUFA I lygos pirmosios superfinalų laimėtojos – FA „Tauras“ ir Vilniaus BFA komandos

Sekmadienį Kaune įvyko Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacijos (LVJUFA) Pirmos lygos du superfinalo susitikimai.

Šešiolikmečių superfinale rungėsi Visagino BFA ir Tauragės FA „Tauras“ ekipos. Rungtynių pradžia puikiai susiklostė tauragiškiams, kurie per 25 minutes įmušė keturis įvarčius – Vilnius Samoška atliko dublį, persvarą padidino Armandas Šetkus ir Vilius Samoška. Visagino futbolininkai sušvelnino skirtumą pirmo kėlinio pabaigoje Marko Pučkos taikliu smūgiu.

Antrajame kėlinyje Visagino BFA žaidė be pašalinto Žilvino Macijausko, o varžovai dar labiau atitrūko. Ridas Gramba ir Mantas Liorančas įtvirtino savo komandos pergalę rezultatu 6:1. Pergalė superfinale suteikė FA „Tauras“ ekipai teisę rungtis kito sezono „Samsung Galaxy Watch“ Elitinės jaunių lygos U18 divizione.

Vakarop stadione varžėsi U18 diviziono atstovai – Vilniaus BFA ir FA „Tauras“. Vilnietis Giedrius Onuškevičius 5 ir 21 minutę įmušė įvarčius, o tauragiškiai atsakė Simo Petraičio rezultatyviu smūgiu 48 minutę. Per likusį laiką komandos demonstravo atkaklią kovą, bet įvarčių daugiau nekrito. Vilniaus BFA komanda savo sezoną užbaigė triumfu 2:1.

Superfinalo dalyviai džiaugėsi pelnytais apdovanojimais, kuriuos įteikė LVJUFA direktorius Algirdas Kvalkauskas, asociacijos valdybos narė Dainora Jonaitė, KAFF garbės prezidentas Romas Pikčilingis, jaunimo rinktinių treneris Lukas Artimavičius.

U16 superfinalo rungtynių geriausiu žaidėju pripažintas Vilius Samoška (FA „Tauras“), o U18 superfinalo rungtynių – Artiom Kočerga (Vilniaus BFA).

„Norėčiau pasidžiaugti dėl FA „Tauras“ pažangos ir pelnyto kelialapio į Elitinę jaunių lygą – Tauragė sugrįžta į aukščiausią jaunimo futbolo lygmenį. Buvo smagu matyti, kaip Visagino BFA pirmąkart iškopė iki superfinalo ir, nepaisant rezultato, kovojo iki paskutinės minutės.

Kalbant apie vyresniųjų futbolininkų superfinalą, tai buvo puikios rungtynės tiek iš Vilniaus BFA, tiek iš FA „Tauras“ pusės. Visgi, nugalėtojas gali būti tik vienas ir titulas atiteko Vilniaus atstovams. Palinkėjome, kad visi futbolininkai vasarą pailsėtų tinkamai bei pasiruoštų būsimam sezonui ir laukiantiems iššūkiams“, – įspūdžius apibendrino LVJUFA direktorius Algirdas Kvalkauskas.

Šeštadienį LFF stadione Vilniuje įvyko U13, U14 ir U15 amžiaus divizionų rungtynės dėl patekimo į superfinalą, kuriose susirungė Pietų bei Rytų regioninių grupių atstovai. Du iš trijų vykusių susitikimų susiklostė itin dramatiškai – prireikė baudinių serijos.

Pirmieji į stadiono aikštę žengė I lygos trylikamečių amžiaus grupės ekipos – FK „Jonava“ ir FK „Ataka“. Per pagrindinį laiką komandoms pelnyti įvarčių nepavyko – 0:0. Nugalėtojas paaiškėjo baudinių serijos metu – juos užtikrintai realizavo jonaviečiai, rezultatu 4:1.

Panašiai susiklostė ir I lygos U14 diviziono rungtynės FK „Jonava“ – FK „Margiris“. Jose taip pat per 70 sužaistų minučių užfiksuota lygybė 0:0, o jonaviečius ir šį kartą baudinių serijos metu lydėjo sėkmė. „Jonavos“ žaidėjai taikliai atliko 4 smūgius, „Margirio“ – 3.

Įvarčių gausa buvo paženklinta I lygos U15 diviziono akistata tarp „Kauno Žalgirio“ FA ir „Vilnius Football Academy“. Vilniečiai jau pirmą rungtynių minutę pelnė įvartį, kurio autorius – Lukas Piotrovič. Kauniečiai 17 minutę atstatė pusiausvyrą dėka Kajaus Šimkaus.

Antrajame kėlinyje „Vilnius Football Academy“ džiaugėsi įvarčiais – 45 minutę pasižymėjo Domas Sinkevičius, o 80 minutę Jokūbas Vėžys užtvirtino pergalę 3:1.

Visos likusios pirmenybių superfinalų rungtynės vyks Kauno LFF treniruočių centro stadione.