Lyderių akistatoje – „Žalgirio“ triumfas © JumpStory nuotr.

Sekmadienį „Optibet A lygos“ 15-ojo turo kovas vainikavo lyderių akistata. Vilniaus „Žalgiris“ svečiuose palaužė „Panevėžį“ 2:0 (2:0) ir sugrįžo į pirmą lentelės vietą.

Dvikovą aukšta nata pradėjo šalies čempionai. Devintą minutę panevėžiečiai suklydo savo aikštės pusėje, o netrukus sekusį Fabiano Ouregos smūgį pataisė kamuolio baudos aikštelės epicentre sulaukęs Renanas Oliveira.

„Žalgiris“ kontroliavo padėtį aikštėje ir dar kartą šaltakraujiškai nubaudė varžovus. 25 minutę kontratakoje Ovidijus Verbickas galva numetė kamuolį be priežiūros paliktam R. Oliveirai, kuris tiksliai smūgiavo į vartus.

Puolime strigęs „Panevėžys“ pirmą ambicingesnę progą įmušti įvartį turėjo 34 minutę. Elivelto prie baudos aikštelės susikūrė erdvę šūviui, bet pasiuntė kamuolį šalia virpsto.

Po pertraukos Valdo Urbono auklėtiniai įjungė aukštesnę pavarą ir aktyviai ieškojo galimybių sušvelninti rezultatą. Vienoje iš kontratakų Ernestas Veliulis pasiuntė kamuolį į vartus, bet teisėjas užfiksavo nuošalę. Kitoje situacijoje gerą galimybę turėjęs Joshua Akpudje nepataikė į vartus.

Antrajame kėlinyje „Panevėžys“ žaidė pirmuoju numeriu, o „žalgiriečiams“ reguliariai teko gintis kampinio situacijoje. Visgi svečių gynyba pademonstravo kokybišką žaidimą ir išlaikė užtikrintą persvarą.

Po rungtynių „Žalgiris“ (32 tšk.) vėl įsitvirtino pirmoje vietoje, o „Panevėžys“ (30 tšk.) smuktelėjo į antrą vietą.