Lyg namuose žaidę ukrainiečiai nepaliko šansų Lietuvos rinktinei

Šeštadienį vakare LFF stadione įvyko Europos čempionato atrankos 5-ojo turo rungtynės. Lietuvos rinktinė surėmė ginklus su Ukrainos futbolininkais.

Nuo pat rungtynių pradžios dominuoti pradėję ukrainiečiai džiaugėsi triuškinančia pergale – 3:0. Ukrainai tai buvo ketvirtoji pergalė atrankoje, o Lietuva turėjo susitaikyti su trečiąja nesėkme.

Rungtynės prasidėjo be didesnės žvalgybos – jau 1-ąją minutę pavojingai į Ukrainos baudos aikštelę įsiveržė Paulius Golubickas, tačiau iškart po šio epizodo Ukraina siuntė savo pajėgas į Lietuvos baudos aikštelę.

Ataką po atakos kūrę ukrainiečiai 7-ąją minutę vieną jų pavertė įvarčiu – baudos aikštelėje atsidūręs Oleksandras Žinčenka surado erdvės aplink save ir apsisukęs pasiuntė kamuolį į Emilijaus Zubo vartus.

13-ąją minutę viena iš pavojingų atakų buvo sukurta ir prie Ukrainos vartų – galingą ir į vartų plotą skriejusį Fedoro Černycho smūgį „sugėrė“ vienas iš varžovų gynėjų.

Po šešių minučių pavojingą išpuolį prie Ukrainos rinktinės vartų surengė Artūras Žulpa – saugas spurtavo į priekį, tačiau jo smūgis tikslo nepasiekė: kamuolys skrieji virš vartų.

28-ąją minutę dar viena Ukrainos ataka baigėsi antruoju įvarčiu – neatsakingai kamuolį savo aikštės pusėje įsimušinėjusi Lietuva „padovanojo“ kamuolį Marlosui ir šis tiksliu smūgiu pažeme padidino ukrainiečių pranašumą iki dviejų įvarčių.

Po kelių minučių ukrainiečiai jau galėjo įgyti triuškinamą persvarą, tačiau lietuvius nuo trečiojo įvarčio gelbėjo du smūgius vienos atakos metu atrėmęs E. Zubas.

Vėliau ukrainiečių šturmas prie lietuvių vartų tęsėsi, tačiau mūsiškius iš dar didesnės duobės traukė tiek E. Zubas, tiek smūgiai virš vartų.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką svarbesnių įvykių neįvyko ir Lietuva į pertrauką nužygiavo turėdama dviejų įvarčių deficitą.

Antrajame kėlinyje Ukrainos futbolininkai apsukų nemažino – lietuvių aikštės pusėje buvo kuriama ataka po atakos, tačiau greito įvarčio antroje rungtynių pusėje varžovai taip ir nesumedžiojo.

Visgi 62-ąją minutę mūsiškių nebeišgelbėjo ir vartininkas – maždaug iš 20 metrų galingą smūgį atlikęs Ruslanas Malinovskis svečiams sukrovė triuškinamą persvarą.

69-ąją minutę arti paguodos įvarčio buvo Modestas Vorobjovas – gynėjo pozicijoje rungtyniavęs saugas po kampinio smūgiavo visai greta Andrijaus Piatovo ginamų vartų virpsto.

84-ąją minutę pavojingą išpuolį prie Ukrainos vartų surengė Karolis Laukžemis, tačiau šis įsiveržęs į baudos aikštelę užbaigti atakos įvarčiu nesugebėjo ­– kamuolys skriejo šalia virpsto.

Per likusį laiką daugiau įvarčių LFF stadione nebekrito ir Lietuvos komandai teko susitaikyti su dar viena skaudžia nesėkme. Valdo Urbono kariauna savo sąskaitoje turi vos vieną tašką.

Lietuva 0 – 3 Ukraina
7’ [0 – 1] O. Zinčenka
28’ [0 – 2] Marlosas
62’ [0 – 3] R. Malinovskis

Startinės sudėtys:

Lietuva: Emilijus Zubas; Modestas Vorobjovas, Markus Palionis, Edvinas Girdvainis, Saulius Mikoliūnas; Domantas Šimkus; Paulius Golubickas, Giedrius Matulevičius, Artūras Žulpa, Ovidijus Verbickas; Fedoras Čenychas.

Suolas: Černiauskas, Šetkus, Klimavičius, Jankauskas, Kazlauskas, Vaitkūnas, Laukžemis, Slivka, Kuklys, Andriuškevičius, Petravičius, Baravykas.

Ukraina: Andrijus Piatovas; Serhijus Bolbatas, Sergijus Kryvtsovas, Mykola Matvijenko; Ruslanas Malinovskis, Taras Stepanenko, Oleksandras Zinčenka; Marlosas, Romanas Jaremčiukas; Andrejus Yarmolenko.

Suolas: Pankivas, Luninas, Sobolas, Burda, Bezusas, Konoplianka, Plastunas, Bujalskis, Tsygankovas, Kovalenko, Karavajevas.

Straipsnio įvertinimas: 3 6
  • Cormier

Pirmyn Ukraina, traiskykit LFF BAXURUS!!! O dar, atrodo, visai neseniai laimejom pries Ukraina namie 2:0, i isvyka irgi vaziavom kautis, kas per lavonu karta isaugo, truksta zodziu. Aciu LFF baxuram

• 26
  • Rex

Cia lietuva namie zaidzia,pagal ukrainieciu ziurovus,tai abejociau

• 16
  • Kei

Kad pralos cia buvo aisku,bet kad be jokio smugio I vartu plota iki 70 min tai jau per daug,ziaurus komandu lygio skirtumas

• 16
  • Petras

Nori porno - ziurek rinktines varzybas.

• 13
  • bagu

ar ta stadiona kaune stato ar ne?? Po velniuu neimanona ziuret tokio bomzisko stadiono kur tai matyta net zimbambevei geresnis stadionas cia lietuvos sostine grybai.. kas atsakingas uz nacionalini stadiono griacius ir isvaistytus pinigus?? i kalejima pasodinti

• 13
  • daydreamS

Nieko naujo nepamaciau, tas pats scenarijus 😃

• 1
  • Blue blood

Korumpuotas nevykeiu futbolas Teisingas rezultatas !!!

• 1
  • Vyksta
    Gokas

Baikit svaičiot apie tą rinktinės žaidėjų pakeitimą į Sūduvos. Jei čia kažkoks pokštas, tai visiškai nejuokinga, o jei rašot rimtai, tai visiškas nesigaudymas futbole. Juk ten toj Sūduvoj pagrinde geriausiu atveju 4 lietuviai būna, o ir tie išstatyti už rinktinę yra nesupykit, bet tuščis vieta. Pritarsiu ir vienam iš čia komentavusių, kad per anksti mes tiem jauniem žaidėjam karūnas dedam. Golubickas vakar atrodė nykiai. Nereikia jų pergirt anksčiau laiko. Mes lb čia mėstam tokias paviršutiniškas analizes, "va nebuvo aikštėj, tai trūko kūrybos", bet iš ėsmės, tai futbole kaip ir kitose gyvenimo sferose svarbus rezultatas. Atliko rezultatyvų perdavimą, įmušė įvartį, uždirbo vienuolikos metrų baudinį ar šiaip baudinį pavojingoj vietoj ir pan. Kol kas pas jį to nėra. Įmušti a lygoj yra viena, bet tos apčiuopamos naudos iš jo trūksta aukštesniam lygmenį (net gi rungtynėse su Žalgiriu). Taip greitas, laksto daig, gali apsivest vieną kitą žaidėją, bet to realaus efektyvumo, kuris atneštų rezultatą, nėra. Dar daug dirbti jam. Juk žinot, kad dauguma tų mūsų jaunų žaidėjų paskui pradingsta. Tikėkimės nepradings. P.s. čia truputį ne į temą, bet gal kas žinot kokioj statybų stadijoj yra Dariaus ir Girėno rekonsrrukcija, nes pradžioj statybų, tai vos ne kiekvienas žingsnis buvo išpublikuotas, griovimas, ardymas, bet dabar kažkaip jau kuris laikas pritilę. Ir ar atvyko tas gausus turkų desantas?

Statybos,vyksta

• 1
  • Gokas

• 2
  • Vasia
    1987

Sūduva laikosi ant legionierių, tikrai gerų legionierių, nes ką matėm iš Sūduvos rinktinėje tai vaizdelis graudus....Galubickui per anksti uždėjo karūną...aikštėje buvo vienu žaidėju mažiau...

Matai suprantant futbola reikia ziuret kur zaudejas jauciasi geriausiai, urbonas kur pastate golubicka, kai jis megsta zaisto su kamuoliu ir oasus atiduoti, ne savo pozicijojjis zaide, kaip ir mikoliunas su vorobjovu, visa komanda isdarke tas padnoskiu kaisytojas

• 2
  • Klausimas

Gal galima vietoj rinktines Suduvos starta su visu legionu isleisti i aikste ? Ir kad Ceburinas treniruotu ? 😃