"Lyon" startavo pergale prieš "Real" antrus metus iš eilės © Eurofootball.lt
Trečiadienį UEFA Čempionų lygos kovos prasidėjo ir likusiose keturiose pirmojo etapo grupėse. Antrus metus iš eilės turnyro starte įtikinamą "Lyon" pranašumą išvykoje turėjo pripažinti "Real" klubas, į elitinę lygą po ilgos pertraukos grįžusi "Steaua" pasiekė įspūdingą laimėjimą svečiuose, atkakliose rungtynėse pergales iškovojo Anglijos ekipos "Man Utd" ir "Arsenal", nesunkiai savo varžovą įveikė "Milan", o trejos rungtynės baigėsi taikiai.

Kaip ir praėjusiame sezone, Prancūzijos čempionas "Lyon" kovas Čempionų lygoje pradėjo rungtynėmis namuose prieš Madrido "Real" ir nors buvo galima tikėtis gerokai atkaklesnio mačo nei prieš metus, šeimininkai nuo pat pradžių perėmė iniciatyvą ir po tikslaus brazilo Juninho perdavimo jo tėvynainis Fredas permetė vartininką Ikerą Casillasą.

31 minutę gavęs Sidney Govou perdavimą prancūzų klubo pranašumą padidino Tiago, o svečius nuo didesnio pralaimėjimo gelbėjo I.Casillasas ir fortūna, nes Florento Malouda muštas kamuolys pataikė į "Real" vartų skersinį. Po pertraukos Karališkojo klubo žaidėjai kiek atsigavo ir ėmė dažniau grasinti varžovų vartams, bet pasižymėti taip ir nesugebėjo, tad "Lyon" šventė pelnytą ir įspūdingą pergalę.

Pergale savo sugrįžimą į Čempionų lygą po dešimties metų pertraukos pažymėjo Bukarešto "Steaua" ekipa, Rytų Europos klubų dvikovoje Kijeve įveikusi vietos "Dinamo". Jau trečią minutę svečiai pirmavo, kai pakėlus kampinį smūgiu galva įmušė Sorinas Ghionea, ir nors 16 minutę Sergejui Rebrovui pavyko rezultatą išlyginti, kėliniui įpusėjus Valentinas Badea taip pat galva griūdamas atstatė svečių iš Rumunijos persvarą.

Likus porai minučių iki pertraukos puikiu baudos smūgiu iš 25 metrų "Steaua" pranašumą iki dviejų įvarčių padidino rezultatyviausias Rumunijos pirmenybių žaidėjas Nicolae Dica, o 79 minutę tas pats futbolininkas įmušė antrą savo ir ketvirtą Bukarešto klubo įvartį bei įtvirtino gana netikėtai triuškinantį rumunų laimėjimą 4-1.

Permainingiausias dienos susitikimas vyko Mančesteryje, kur vietos komanda Didžiosios Britanijos klubų mūšyje palaužė Škotijos čempioną Glazgo "Celtic". Svečiai netgi pirmavo, kai suklydus Rio Ferdinandui baudos aikštelėje laisvas atsidūręs Janas Vennegooras of Hesselinkas pasiuntė kamuolį į vartus, bet sužaidus pusvalandį už vartininko Arturo Boruco pražangą prieš Ryaną Giggsą skirtą 11 metrų baudinį realizavo "Man Utd" puolėjas Louis Saha.

Legionierius iš Prancūzijos toliau terorizavo "Celtic" gynybą ir 40 minutę po tikslaus Paulo Scholeso perdavimo nuginklavęs vartininką į priekį jau išvedė šeimininkus. Tačiau ir jų pranašumas truko neilgai, nes likus porai minučių iki kėlinio pabaigos japonas Shunsuke Nakamura nuostabiu baudos smūgiu nepaliko jokių vilčių Edwinui Van der Sarui ir rezultatas vėl tapo lygus.

Vis dėlto iš karto po pertraukos "Man Utd" pavyko įrodyti savo pranašumą ir beveik du metus traumas gydęsis "super-atsarginis" Ole Gunnaras Solksjaeras priminė apie save pakartotiniu bandymu po L.Saha smūgio įmušdamas trečią Anglijos komandos įvartį. Vėliau šeimininkai dar neišnaudojo keleto gerų progų įmušti ir "Celtic" vilties suteikė puikiai žaidęs vartininkas A.Borucas, bet išlyginti rezultatu jiems taip ir nepavyko - minimalia persvara 3-2 laimėjo "Man Utd".

Sėkmingai turnyre debiutavo Danijos čempionas "Kobenhavn", pateikęs staigmeną ir savo aikštėje atsilaikęs prieš Lisabonos "Benfica" - svečiai buvo arčiau pergalės Kopenhagoje ir 75 minutę nedaug trūko Paolo Jorge, bet jo smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą. Be įvarčių savo rungtynes G grupėje baigė ir kitas portugalų klubas "Porto", kuris dominavo susitikime su Maskvos "CSKA", tačiau neišnaudojo susikurtų progų ir patikimai žaidus vartininkui Igoriui Akinfejevui "armiečiai" su visą mačą žaidusiu Deividu Šemberu išsivežė tašką.

Intriguojantis mačas vyko Hamburge, kur susitiko dvi prastokai savo šalies pirmenybės pradėjusios komandos - po šešių metų į Čempionų lygą grįžęs vietos "Hamburger" ir Londono "Arsenal". "Kanonieriai" turėjo verstis be savo lyderio Thierry Henry, bet jį sėkmingai pakeitė Emmanuelis Adebayoras, kuris 10 minutę greitoje atakoje suklaidino varžovą ir atidavė tikslų perdavimą laisvam likusiam Robinui van Persie, kuris prasimetęs kamuolį pro vartininką Saschą Kirschsteiną uždirbo 11 metrų baudinį ir raudoną kortelę varžovui.

Nuo žymos tiksliai smūgiavęs "Arsenal" kapitonas Gilberto Silva 12 minutę išvedė svečius į priekį, o vėliau "kanonieriai" pasinaudojo kiekybine persvara ir kontroliavo žaidimą, kol antrajame kėlinyje sužaidus aštuonias minutes jų persvarą fantastišku šūviu iš maždaug 27 metrų į viršutinį vartų kampą padvigubino čekas Tomašas Rosicky.

Tačiau šeimininkai įkvėpti fanatiško "AOL Arena" susirinkusių žiūrovų palaikymo nenuleido rankų ir paskutinę minutę į baudos aikštelę įsiveržęs Davidas Jarolimas atmetė kamuolį Boubacarui Sanogo, kuriam beliko pasiųsti kamuolį į tuščius vartus. Visgi to Hamburgo ekipai neužteko ir ji turėjo pripažinti varžovų pranašumą, o įvartis rungtynių pabaigoje nutraukė rekordinę Jenso Lehmanno "sausų" rungtynių seriją - vartininkas Čempionų lygoje buvo nepraleidęs įvarčio net 853 minutes.

Lengviausią pergalę trečiadienį iškovojo "Milan", namuose neturėjęs didesnių problemų žaisdamas prieš Atėnų "AEK". Jau 17 minutę šeimininkus į priekį smūgiu galva išvedė pastaruoju metu daug įvarčių mušantis Fillipo Inzaghi, o 41-ąją irgi galva pasižymėjo Italijos klubo naujokas Yoannas Gourcuffas. Pergalę rezultatu 3-0 76 minutę "Milan" ekipai įtvirtino Kaka realizuotas 11 metrų baudinys.

Gerokai atkakliau Belgijoje klostėsi dvikova tarp Briuselio "Anderlecht" ir "Lille" komandų. Namuose žaidęs "Anderlecht" po pirmos rungtynių dalies pirmavo, nes likus keturioms minutėms iki pertraukos pasižymėjo Nicolas Pareja, bet 80 minutę Nicolas Fauvergue sugebėjo rezultatą išlyginti ir išplėšti lygiąsias prancūzų ekipai.

Trečiadienio Čempionų lygos rungtynių rezultatai

E grupė

"%c00137" 1 - 4 "%c00292"
3' [0 - 1] Sorin Ghionea
16' [1 - 1] Serhiy Rebrov
24' [1 - 2] Valentin Badea
43' [1 - 3] Nicolae Dica
79' [1 - 4] Nicolae Dica

"%c00055" 2 - 0 "%c00003"
11' [1 - 0] Fred
31' [2 - 0] Tiago

F grupė

"%c00180" 0 - 0 "%c00130"

"%c00040" 3 - 2 "%c00119"
21' [0 - 1] Jan Vennegoor of Hesselink
30' [1 - 1] Louis Saha (11m.)
40' [2 - 1] Louis Saha
43' [2 - 2] Shunsuke Nakamura
47' [3 - 2] Ole Gunnar Solskjaer

G grupė

"%c00109" 0 - 0 "%c00072"

"%c00024" 1 - 2 "%c00041"
12' [0 - 1] Gilberto Silva (11m.)
53' [0 - 2] Tomas Rosicky
90' [1 - 2] Boubacar Sanogo

10' Sascha Kirschstein ("Hamburger") pašalintas iš aikštės

H grupė

"%c00062" 3 - 0 "%c00135"
17' [1 - 0] Filippo Inzaghi
41' [2 - 0] Yoann Gourcuff
79' [3 - 0] Kaka (11m.)

"%c00126" 1 - 1 %c00094"
41' [1 - 0] Nicolas Pareja
80' [1 - 1] Nicolas Fauvergue