M.Vojevodino blogas: "Man City" vystymosi vektorius © Eurofootball.lt
Įdomus šiandien parėjo klausimas: „O kaip vertinti „Man City“ sezoną, jeigu praloštų ketvirtą vietą Premierlygoje „Tottenham“ komandai? Hm, vadovaujantis emocijomis, tikriausiai, tektų atsakyti: „fiasko“, nepateisino vilčių ir patenkino ambicijų iškovoti kelialapį į Čempionų lygą.

Bet galima vertinti ir kitaip. „Miestiečiai“ suvaidino svarbų vaidmenį griaunant šį sezoną „Top-4“. Jie didesnę čempionato dalį demonstravo kokybišką žaidimą ir iš principo nusipelnė gero rezultato. Ne visada jis ateina akimirksniu. Net atėjus į Londono „Chelsea“ R.Abramovičiaus milijonams, komanda ne pirmu bandymu tapo čempione. Be to, konkurencija tada buvo ne tokia žvėriška, o „mėlynųjų“ klubo pamatai buvo tvirtesni lyginant su tuo, ką 2008-aisiais įsigijo arabų šeichai.

Pirmi jų žingsniai buvo panašūs į vaiko veiksmus žaislų parduotuvėje. „Noriu to, noriu to“, – per daug nesusimąstant, ar „to“ iš tiesų reikia. Taip komandoje atsirado nemažai brangaus balasto (kaip ir kiekvieno savo vaiką lepinančio tėvo namuose). Praėjusią vasarą viskas vyko jau kitaip. Iki šiol esu įsitikinęs, kad „City“ nuostabiai pasidarbavo futbolininkų rinkoje, nes prašovė tik su R.Santa Cruzu (jis paprasčiausiai nebuvo reikalingas) bei šiek tiek permokėjo už J.Lescottą. Visi kiti garsesni pirkiniai buvo kone tobuli. Sezono metu vadovai taip pat nesnaudė – A.Johnsonas su P.Vieira komandai puikiai tiko. Vienintelis rimtesnis klaustukas – trenerio figūra. C.Tevezas neseniai sakė, kad direktoriai pasikarščiavo, atleisdami M.Hughesą. Bet jų baimes galima suprasti – nutarė pasikviesti strategą, žinantį pergalių skonį. Iš laisvų autoritetų pasirinko R.Mancinį. Su juo komanda pradėjo žaisti pragmatiškiau, bet aktyviai sudalyvavo lenktynėse dėl ketvirtos vietos.

Kaip jos bepasibaigtų, „Manchester City“ finišuos čempionate gerokai aukščiau, nei pernai (10). Ir labai svarbu, kad klubo vadovai toliau laikytųsi nuoseklaus vystymosi vektoriaus. Madrido „Realo“ pavyzdys jau ne pirmus metus rodo, kad kasmetinis drastiškas vienų žvaigždžių pakeitimas kitomis, trigubai brangesnėmis, ne visada veda į pergales. Nes ir supermeistrams reikia susižaisti, reikia apsitrinti, pajusti vienam kitą.

Ne veltui pastaraisiais sezonais Europoje madas diktuoja komandos, galinčios pasigirti stabiliomis sudėtimis (kad ir tie patys „Manchester United“ su „Chelsea“). Pernai „Man City“ rimto branduolio, galima sakyti, dar neturėjo. Dabar – turi. Beliko tik tiksliniais manevrais sustiprinti keletą pozicijų (ir nebūtinai perkant naujokus, galima paprasčiausiai kai kuriuos skolintus savus susigrąžinti), apsispręsti dėl stratego, ir po kelių metų nuoseklaus darbo antras Mančesterio klubas gali tapti rimta jėga Anglijoje. Jeigu, žinoma, anksčiau nenusibos savininkams.