"Man Utd" išsaugojo pirmąją vietą Anglijos čempionate © Eurofootball.lt
Anglijos "Premier" lygoje sužaistos aštuonerios XXXII turo rungtynės.

Dvidešimtą pergalę iškovojo "Liverpool" klubas, namie be didesnio vargo 4-0 sutriuškinęs "Blackburn".

Šeimininkai kontroliavo rungtynių eigą nuo pat pirmosios minutės, tad nenuostabu, kad pirmasis įvartis krito labai greitai - sužaidus vos penkias minutes Fernando Torresas krūtine susistabdė Jamie Carragherio perduotą kamuolį bei įspūdingu smūgiu iš 16 metrų nepaliko vilčių vartininkui Paului Robinsonui.

Netrukus Robinsonas atrėmė Javiero Mascherano bandymą, o pirmasis prie kamuolio prišokęs Torresas nepataikė į vartus.

"Liverpool" atakos nesiliovė ir, nors iš pradžių Dirko Kuyto bandymą galva fantastiškai atrėmė vartininkas, 33 minutę šeimininkai pirmavo jau 2-0 - galva antrą įvartį įmušė Torresas.

Po didžiosios pertraukos vaizdas nesikeitė - Rafaelio Benitezo auklėtiniai dominavo, o "Blackburn" futbolininkai retai peržengdavo vidurio liniją.

Trečiąjį įvartį žiūrovai, prieš dvikovą paminėję dvidešimtąsias Hilsburo tragedijos, kurios metu žuvo 96 "Liverpool" sirgaliai, metines, išvydo 83 minutę, kai stipriu smūgiu iš toli pasižymėjo gynėjas Danielis Aggeris.

Paskutinę vinį į "Blackburn" karstą 90 minutę įkalė po keitimo aikštėje pasirodęs Davidas N'Gogas - prancūzui po Lucaso Leivos perdavimo galva teliko iš arti nukreipti kamuolį į vartus.

Tačiau šios pergalės nepakako, bet ilgiau nei kelioms valandoms pakistų pirmenybių lyderis, mat "Man Utd" išvykoje po atkaklios kovos 2-1 palaužė "Sunderland".

Svečiai pirmavo po to, kai 15 minutę po Wayne'o Rooney perdavimo galva pasižymėjo Paulas Scholesas, tačiau 55 minutę "Sunderland" atstatė pusiausvyrą - po Teemu Tainio perdavimo iš krašto nesėkmingai vartininko Beno Fosterio atmuštą kamuolį į tinklą pasiuntė puolėjas Kenwyne'as Jonesas.

Visgi "Man Utd" išplėšė tris taškus bei turi antrą kartą dėkoti jaunajam italui Federico Machedai, kuris kyštelėjo koją bei pakeitė kamuolio skriejimo kryptį po Michaelio Carricko smūgio iš toli.

Įspūdingai klostėsi rungtynės Londono "Stamford Bridge" stadione, kuriame vietos "Chelsea" 4-3 palaužė "Bolton".

Svečiai pirmajame kėlinyje sėkmingai priešinosi tituluotiems varžovams, tačiau 40 minutę 'mėlynieji 'pasiekė savo - po Salomono Kalou perdavimo iš 10 metrų įvartį pelnė Michaelis Ballackas.

Tuoj po didžiosios pertraukos iš arti persvarą padvigubino Didier Drogba, 60 minutę 11 metrų baudinį realizavo Frankas Lampardas, o dar kiek vėliau ketvirtą įvartį pridėjo Didier Drogba ir atrodė, kad "Bolton" laukia sutriuškinimas.

Bet Boltono ekipa nepasidavė - 70 minutę Andrew O'Brienas pelnė pirmą įvartį po puspenktų metų pertraukos, o 74 minutę, pasinaudojęs apsnūdusia "Chelsea" gynybą, antrą įvartį įmušė Chrisas Bashamas.

78 minutę "Bolton" sušvelnino skirtumą iki minimumo - galva kamuolį į tinklą pasiuntė Mattas Tayloras - tačiau tai buvo viskas, ką svečiams pavyko pasiekti.

"Liverpool" 4 - 0 "Blackburn"
5' [1 - 0] Fernando Torres
33' [2 - 0] Fernando Torres
83' [3 - 0] Daniel Agger
90' [4 - 0] David N'Gog

"Sunderland" 1 - 2 "Man Utd"
19' [0 - 1] Paul Scholes
55' [1 - 1] Kenwyne Jones
76' [1 - 2] Federico Macheda

Londono "Tottenham" 1 - 0 Londono "West Ham"
65' [1 - 0] Roman Pavlyuchenko

"Middlesbrough" 3 - 1 "Hull"
3' [1 - 0] Tuncay
9' [1 - 1] Manucho
29' [2 - 1] Matthew Bates
90' [3 - 1] Marlon King

"Portsmouth" 2 - 2 "West Bromwich"
33' [1 - 0] Younes Kaboul
48' [1 - 1] Jonathan Greening
62' [1 - 2] Chris Brunt
65' [2 - 2] Niko Kranjcar

"Wigan" 1 - 4 Londono "Arsenal"
18' [1 - 0] Mido
61' [1 - 1] Theo Walcott
71' [1 - 2] Mikael Silvestre
90' [1 - 3] Andrey Arshavin
90' [1 - 4] Alexandre Song

Londono "Chelsea" 4 - 3 "Bolton"
40' [1 - 0] Mikael Ballack
48' [2 - 0] Didier Drogba
60' [3 - 0] Frank Lampard (iš 11 metrų baudinio)
63' [4 - 0] Didier Drogba
70' [4 - 1] Andrew O'Brien
74' [4 - 2] Chris Basham
78' [4 - 3] Matthew Taylor

"Stoke" 1 - 1 "Newcastle"
33' [1 - 0] Abdoulaye Diagne-Faye
81' [1 - 1] Andy Carroll