"Man Utd" išvykoje pranoko "Bournemouth" (FOTO, VIDEO)

15 valandą 30 minučių Lietuvos laiku naujajame Anglijos "Premier" lygos sezone įvyko aštuntoji pirmojo turo dvikova.

"Dean Court" tvirtovėje ginklus tarpusavyje suremė savo žiūrovų palaikoma "Bournemouth" ekipa prieš rekordines sumas šią vasarą išleidusį "Manchester United". Jose Mourinho debiutas už "Man Utd" trenerio vairo neprisvilo - trys atakuojančių žaidėjų įvarčiai garantavo pergalę rezultatu 1-3.

Rungtynių pradžia buvo itin slopi. Pirmąsias penkiolika minučių kamuolys judėjo aikštės viduryje, o abiejų komandų vartininkai neturėjo absoliučiai jokio darbo, mat nė viena iš komandų paprasčiausiai neatliko nei vieno smūgio į vartus.

Vis dėlto, žvelgiant į bendrą vaizdą buvo galima matyti, jog kiek geriau atrodė šeimininkai. „Vyšnios“, skirtingai nei „Man Utd“ atlikinėjo tikslesnius perdavimus, geriau rezgė atakas. Savo ruožtu „United“ sunkiai artėjo prie varžovų baudos aikštelės, kamuolys kaip ir „Community Shield“ finale sunkiai pasiekdavo Zlataną Ibrahimovičių.

Kaip bebūtų po silpnos pradžios sekė ir kiek geresnė atkarpa. Anthony Martialis atliko pirmąjį smūgį į „Bournemouth“ vartus, o vėliau graži ataka buvo sukombinuota dešiniajame krašte, kai po Antonio Valencia perdavimo smūgį į vartų plotą atliko Wayne‘as Rooney.

Po šios atkarpos rungtynėse vėl sekė stagnacija ir kamuolys grįžo į aikštės vidurį. Vis dėlto, kėliniui artėjant į pabaigą krito ir pirmasis įvartis. „United“ įvarčių sąskaitą atidarė Juanas Mata, kuris pasinaudojo dviguba „Bournemouth“ gynėjo Steve‘o Cooko klaida. Iš pradžių gynėjas atliko per silpną perdavimą vartininkui Arturui Borucui, tačiau ispanas nesugebėjo nuginkluoti lenko. Iškart po šio epizodo atšokusį kamuolį S. Cookas pamušė dar labiau į priekį, kuris dar kartą atsidūrė prieš J. Matos kojas, kuriam beliko pasiųsti kamuolį į tuščius vartus.

Antrasis kėlinys prasidėjo kur kas aktyviau. Jau 51-ąją minutę po puikaus ir techniško Z. Ibrahimovičiaus perdavimo vienas prieš vartininką atsidūrė W. Rooney, tačiau šią mikrodvikovą laimėjo A. Borucas.

Po kelių minučių švedas ir anglas dar kartą sužaidė gražią kombinaciją, tačiau į baudos aikštelę įsiveržęs „United“ kapitonas joje griuvo tikėdamasis 11-os metrų baudinio, kurio nebuvo.

„Man Utd“ toliau nemažino apsukų ir tai davė vaisių. 59-ąją minutę pasižymėjo pastaruoju metu itin daug kritikos sulaukiantis Wayne‘as Rooney. Anthony Martialis atliko smūgį, kuris virto puikiu perdavimu, mat kamuolys atšokęs nuo žemės atsimušė priešais W. Rooney galvą, kuris puikiu smūgiu nuginklavo A. Borucą.

Jau po penkių minučių savo žodį tarė ir Zlatanas Ibrahimovičius. Švedas atliko tolimą smūgį pažeme, o kamuolys suspurdėjo pačiame vartų kampe taip nepalikdamas jokių šansų šeimininkų vartininkui.

Vis dėlto pakilią nuotaiką greitai sujaukė „Bournemouth“ gynėjas Alanas Smithas. 69-ąją minutę jis sulaukė perdavimo baudos aikštelėje, pasitaisė kamuolį ir atliko stiprų bei nepriekaištingą smūgį taip nepalikdamas vilčių Davidui De Gea.

Per likusį rungtynių laiką „Bournemouth“ futbolininkai bandė aktyvinti žaidimą, tačiau „United“ gynyba tvarkėsi užtikrintai. Vis dėlto pačioje rungtynių pabaigoje šeimininkai užkūrė tikrą pirtį. Visgi,  Davido De Gea ir bendromis komandos pastangomis „Man Utd“ klubui apsiginti pavyko. Patys „Raudonieji Velniai“ į puolimą nebeskubėjo, taigi rungtynių arbitras paskelbė pirmąją „Manchester United“ pergalę šiame sezone.

"Bournemouth" 1 - 3 "Man Utd"
40' [0 - 1] J. Mata
59' [0 - 2] W. Rooney
64' [0 - 3] Z. Ibrahimovič
69' [1 - 3] B. Smith