"Man Utd" patiesė ant menčių Londono "Arsenal" © Eurofootball.lt
Gerokai ištuštėjęs Londono "Emirates" stadionas likus dar keliolikai minučių iki UEFA Čempionų lygos pusfinalio atsakomojo mačo pabaigos - tokį vaizdą galėjo išvysti futbolo gerbėjai, matę antradienio dvikovą tarp vietos "Arsenal" bei "Man Utd".

Svečiai iš Mančesterio jau per pirmąjį kėlinį įmušė du įvarčius be atsako bei užtikrintai laimėjo rungtynes 3-1. Sero Alexo Fergusono auklėtiniai prieš savaitę laimėjo ir namie, tik kur kas kuklesniu rezultatu 1-0.

Išvakarėse optimizmo neslėpę "Arsenal" futbolininkai mačą pradėjo aktyviai, bet kone pirma pavojingesnė 'raudonųjų velnių' ataka baigėsi įvarčiu į šeimininkų vartus - Cristiano Ronaldo prasiveržė kairiuoju kraštu bei perdavė kamuolį Ji-Sung Parkui, kuris nuginklavo bejėgį Manuelį Almunią.

Tiesa, viskas Londono ekipai galėjo baigtis kur kas sėkmingiau, jei ne jaunasis gynėjas Kieranas Gibbsas, kuris paslydo bei leido kamuoliui pasiekti varžovų saugą iš Pietų Korėjos.

'Kanonieriai' atsidūrė nokdaune, kuris netrukus virto tikru nokautu.

Robinas van Persie iki "Arsenal" vartų likus daugiau nei 35 metrams dešiniajame krašte prasižengė prieš Cristiano Ronaldo ir teisėjas skyrė baudos smūgį. Nors didesnio pavojaus lyg ir nebuvo, portugalas galingu šūviu pasiuntė kamuolį į vartus, o vartininkas Manuelis Almunia apsiginti, nors ir privalėjo, bet nesugebėjo - "Man Utd" padvigubino persvarą.

Šis įvartis reiškė, kad Arsene'o Wengero komandai reikia mušti jau keturis įvarčius - riešutėlis, kurio jaunai ekipai perkąsti nepavyko.

"Arsenal" ne tik nesukūrė nieko pavojingo prie varžovų vartų, bet ir keliskart vos nepraleido trečio įvarčio - 18 minutę pavojingai iš toli smūgiavo Wayne'as Rooney, o sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį dar vieną Cristiano Ronaldo baudos smūgį atrėmė Almunia.

Po didžiosios pertraukos šeimininkų akyse lyg ir vėl buvo galima išvysti užsidegimą bei norą sukurti stebuklą, tačiau entuziazmą greitai numalšino realybė.

52 minutę Almunia atmušė dar vieną aktyviai rungtyniavusio Cristiano Ronaldo smūgį, o 61 minutę krito ir trečias įvartis, palaidojęs visas "Arsenal" viltis bei paraginęs dalį žiūrovų keliauti išėjimo link.

"Man Utd" surengė įspūdingą kontrataką, kurią pradėjo Cristiano Ronaldo, atmetęs kamuolį Ji-Sung Parkui. Šis parideno jį kairiąja aikštės puse spurtuojančiam Rooney, o puolėjas iš Anglijos atliko perdavimą į baudos aikštelę įbėgusiam ir visus gynėjus aplenkusiam Ronaldo, kuris užtikrintu smūgiu įtvirtino persvarą.

Po šio įvarčio "Arsenal" žaidimas kiek suaktyvėjo ir 64 minutę pavojingai smūgiavo van Persie, bet jo bandymą atrėmė Edwinas van der Saras.

Tiesa, 74 minutę šeimininkai įmušė paguodos įvartį, o labiausiai dėl to nusiminęs turėtų būti "Man Utd" saugas Darrenas Fletcheris.

Jis pargriovė į baudos aikštelę įsiveržusį Cescą Fabregasą, nepalikdamas arbitrui nieko kito kaip tik skirti 11 metrų baudinį bei pašalinti futbolininką už paskutinės vilties pražangą.

Kadangi "Man Utd" šio sprendimo apeliuoti negalės, Fletcheris tikrai praleis Romoje vyksiantį finalą.

Baudinį precižiškai tiksliu smūgiu realizavo van Persie, tačiau tai buvo viskas, ką "Arsenal" pavyko pasiekti šį nesėkmingą komandai vakarą.

Besibaigiant rungtynėms šeimininkai dar keliskart galėjo sumažinti skirtumą, tačiau progų neišnaudojo ir leido "Man Utd" iškovoti užtikrintą pergalę.

Londono "Arsenal" 1 - 3 "Man Utd"
(pirmosios rungtynės 0-1, bendras rezultatas 1-4)
8' [0 - 1] Ji-Sung Park
11' [0 - 2] Cristiano Ronaldo
61' [0 - 3] Cristiano Ronaldo
76' [1 - 3] Robin van Persie (iš 11 metrų baudinio)

75' iš aikštės pašalintas Darren Fletcher ("Man Utd")