"Man Utd" pirmą kartą tapo čempionato lyderiu © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos „Premier“ lygos čempionate buvo sužaistos dvejos 9-ojo turo varžybos. Jose čempionų titulą ginantis „Man Utd“ sutriuškino „Wigan“, o Birmingemo „Aston Villa“ namuose palaužė Londono „West Ham“ pasipriešinimą.

Šiandien Mančesterio „Old Trafford“ stadione vietos „Man Utd“ futbolininkai susikovė su priemiesčio komanda „Wigan“. Nuo pat mačo pradžios aikštės šeimininkai pradėjo diktuoti savo žaidimo ritmą.

Vis tik svečiai puikiai gynėsi ir tik pirmojo kėlinio pabaigoje „United“ žaidėjams pavyko pagrasinti vartininko Chriso Kirklando vartams. Pirma anglas turėjo atmušti „raudonųjų velnių“ saugo iš Portugalijos Cristiano Ronaldo smūgį, o vėliau puolėjo Carloso Tevezo „šūvis“ skriejo virš vartų.

Antrąjį kėlinį „Man Utd“ futbolininkai pradėjo dar agresyviau. Buvęs Velso nacionalinės rinktinės saugas Ryanas Giggsas smūgiavo nestabdydamas kamuolio, bet „Wigan“ laimei šis tik sudrebino vartų skersinį.

Šeimininkai į priekį išsiveržė 54-ąją minutę. Vasarą iš Londono „West Ham“ atvykęs legionierius iš Argentinos C.Tevezas buvo greitesnis už varžovų gynėją Keviną Kilbane`ą ir tiksliu smūgiu nuginklavo C.Kirklandą.

Prabėgus vos penkioms minutėms „United“ padvigubino savo pranašumą. Po pakelto kampinio iš arti antrą kartą šiose rungtynėse kamuolį į C.Kirklando vartus galva pasiuntė portugalų žvaigždė C.Ronaldo.

76-ąją minutę rezultatas tapo jau triuškinantis 3-0. Anglijos nacionalinės rinktinės puolėjas Wayne`as Rooney išvedė C.Ronaldo vieną prieš vartininką C.Kirklandą ir portugalo koja šį kartą taip pat nesudrebėjo.

Po šešių minučių „Man Utd“ įtvirtino galutinį rezultatą. Po keitimo aikštėje pasirodęs jaunęs Danny Simpsono iš dešiniojo krašto tašką atliko perdavimą W.Rooney, kuris padėjo tašką šiose rungtynėse ir pelnė pirmąjį įvartį pirmenybėse šį sezoną.

Tiesa, „Wigan“ taip pat bandė įkasti priešininkams, bet jų pastangos liko bevaisės. Pagrindinį „Man Utd“ vartų sargą Edwiną van der Sarą pavadavęs lenkas Tomašas Kuščakas atmušė saugo iš Ekvadoro Luiso Antonio Valencia smūgį, o po Jasono Koumaso „šūvio“ kamuolys pralėkė greta vartų.

Tai buvo pirmoji „Man Utd“ pergalė tokiu triuškinančiu rezultatu naujajame Anglijos „Premier“ lygos sezone. Tai jiems padėjo taip pat pirmą kartą tapti vienvaldžiu čempionato lyderiu.

Kitose dienos rungtynėse „Villa Park“ tvirtovėje šeimininkai Birmingemo „Aston Villa“ surėmė ginklus su sostinės „West Ham“ klubu. Praėjusią savaitę šeimininkai nors turėję trijų įvarčių pranašumą prieš „Tottenham“ ir sugebėję sužaisti tik lygiosiomis, šiandien vėl drąsiai stojo į kovą.

Jaunąjį saugą Ashley Youngą kairiajame krašte „nuskynė“ „plaktukų“ gynėjas Danny Gabbidonas. Po jo atlikto baudos smūgio puikaus šanso išvesti „Aston Villa“ priekį neišnaudojo puolėjas Luke`as Moore`as.

9-ąją minutę po saugo Matthew Etheringtono perdavimo kamuolį į „Villa“ vartus pasiuntė iš „Wigan“ ekipos pasiskolintas Senegalo puolėjas Henri Camara, tačiau įvartis nebuvo įskaitytas, kadangi futbolininkas jį arbitrų nuomone įmušė ranka.

Po to A.Youngas pakėlė kamuolį baudos aikštelę, bet po jaunojo puolėjo Gabrielio Agbonlahoro smūgio kamuolys atsidūrė „West Ham“ vartininko Roberto Greeno rankose.

Vis dėlto 23-ioji minutė svečiams buvo lemiama. D.Gabbidonas nuo vartų likus maždaug 18 metrų pargriovė aktyvųjį A.Youngą. Baudos smūgio realizuoti stojo Craigas Gardneris ir po jo smūgio kamuolys rikošeto pagalba atsidūrė vartų tinkle.

A.Youngas ir toliau demonstravo fantastišką žaidimą, bet po jo atliktų perdavimų puolėjų L.Moore`o ir G.Agbonlahoro smūgiai tikslo nepasiekė. „West Ham“ taip pat turėjo neblogą šansą įmušti 56-ąją minutę, bet po keitimo pasirodęs Carltonas Cole`as iš arti mušė pro šalį.

75-ąją minutę šeimininkai apeliavo teisėją paskirti 11 metrų baudinį, kai po eilinio A.Youngo prasiveržimo ir perdavimo kamuolys pataikė į Australijos rinktinės kapitono Lucaso Neillo ranką, bet arbitro švilpukas tylėjo.

C.Cole`as vėliau iš 12 metrų nuotolio pasiuntė kamuolį greta virpsto. Tai buvo viskas, ką pavyko nuveikti Alano Curbishley auklėtiniams šiandien aikštėje ir „Aston Villa“ švente dar vieną pergalę.